Uzyskaj uniwersalny słownik podobny do tego z Mac OS X w systemie Windows

słownikJestem fanem e-booków i jest to jeden z wielu powodów, dla których wolę Maca od Windows. Jedną z najlepszych funkcji systemu Mac OS X jest uniwersalny słownik. Wystarczy zaznaczyć słowo w dowolnym miejscu i nacisnąć command-control-D, aby uzyskać jego znaczenie. Poszukując podobnego oprogramowania dla Windows, znalazłem WordWeb.

WordWeb jest potężnym, lekkim (zajmuje około 2MB RAM) i niezbędnym narzędziem dla mola książkowego. Wiele z jego najlepszych cech to:

  • Skrót – wystarczy nacisnąć klawisze Control i kliknij prawym przyciskiem myszy na dowolne słowo, aby uzyskać jego znaczenie i tezaurus (można to również dostosować do własnych potrzeb).
  • Słownik uniwersalny – możesz używać go do wszystkiego, w tym Adobe Reader, stron internetowych, Media Player (dla tekstów piosenek) itp.
  • Offline – Działa on również w trybie offline, na wypadek gdybyś potrzebował go na swoim komputerze w biurze, który nie ma połączenia z siecią, lub w klasie podczas wykładów.
  • Odsyłacz internetowy – umożliwia również odsyłacz internetowy w przypadku, gdy wolisz Wiki-Słownik od innych.
  • FREE – i ponad wszystko, WordWeb jest DARMOWY :D.

2009-04-20_215226

Więc następnym razem, gdy będziesz czytać e-booka, nie szukaj słownika podręcznego, tylko naciśnij Ctrl i kliknij prawym przyciskiem myszy na słowo :D.

Pobierz WordWeb

Ten artykuł został napisany przez naszego współautora Pratyush Mittal, który pisze @ FuLLy-FaLtOo.com

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka