Uzyskiwanie funkcji Aero Peek i przycisku Pokaż pulpit podobnego do systemu Windows 7 w systemie Windows XP i Vista

Aero peek to fajna funkcja zintegrowana z przyciskiem Pokaż pulpit w Windows 7. Kliknięcie przycisku „Pokaż pulpit” powoduje wyświetlenie ekranu pulpitu, na którym widoczne są ikony, gadżety i inne elementy pulpitu systemu Windows 7. Wystarczy przesunąć kursor nad ten mały przezroczysty prostokąt znajdujący się w prawym dolnym rogu paska zadań systemu Windows 7.

Użytkownicy systemów Windows Vista i XP mogą w prosty sposób uzyskać i używać w systemie zarówno „Aero peek”, jak i „Windows 7 Pokaż przycisk pulpitu” za pomocą prostego narzędzia. ‘Pokaż pulpit‘ to niewielka samodzielna aplikacja, która tworzy mały prostokątny przycisk po prawej stronie paska zadań, obok zegara, który po kliknięciu minimalizuje wszystkie otwarte okna lub tymczasowo czyni je przezroczystymi, aby użytkownik mógł “zerknąć” na pulpit.

Pokaż pulpit & aero peek

pokaż ustawienia pulpitu

Umożliwia zmianę programu ustawienia na przykład rozmiar przycisku, krycie, czas opóźnienia lub sposób minimalizowania okien. Po kliknięciu przycisku prawym przyciskiem myszy zostanie wyświetlone menu umożliwiające łatwe wyłączenie, ponowne uruchomienie, przejście w stan gotowości, hibernację, wylogowanie lub zablokowanie komputera.

  • Zgodność z systemami Windows XP, Windows Vista i Windows 7
  • Wymagana jest strona .NET Framework 3.5

Wypróbowałem to narzędzie w systemie Windows 7 i działało naprawdę świetnie. Warto spróbować!

Pobierz Pokaż pulpit (257 KB) przez [mask_link href="http://www.door2windows.com/get-windows-7-show-desktop-button-in-windows-vista-xp/" target="_blank"]door2windows[/mask_link]

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka