Wpisz tekst w języku hindi, korzystając z Transliteracji Google

Jeśli chcesz pisać w języku hindi, oto łatwiejszy sposób, aby to zrobić online, bez konieczności instalowania jakiegokolwiek oprogramowania i bez potrzeby posiadania dedykowanej klawiatury hindi. Transliteracja Google to bezpłatna i przydatna usługa online, która umożliwia pisanie w języku hindi przy użyciu normalnej angielskiej klawiatury. Dodatkowo obsługuje on również inne języki indyjskie, takie jak bengalski, gudżarati, kannada, tamilski, telugu, marathi, malajalam, urdu itd.

Istnieją różne opcje formatowania, których można użyć do wygenerowania tekstu w żądanym rozmiarze i czcionce. Aby pisać w swoim języku, wystarczy odwiedzić stronę www.google.com/transliterat. Wybierz język wyjściowy, a następnie rozpocznij pisanie. Następnie skopiuj i wklej konwersję w dowolnym miejscu.

Na przykład: Gdy wpiszesz namaste, zostanie on przekonwertowany na ?????? po naciśnięciu klawisza spacji. Kliknięcie na przetłumaczone słowo spowoduje wyświetlenie innych powiązanych słów, które można wybrać, jeśli początkowe słowo nie jest odpowiednie. Upewnij się, że wpisujesz tekst w języku hindi (tak jak w przypadku języka SMS), aby uzyskać konwersję hindi w alfabecie Devanagari.

google-transliteracja_hindi

Zakładka Transliteracja – Jest to przydatne, gdy chcesz łatwo wpisać swój język w dowolnej witrynie. Narzędzie korzysta w tle z usługi transliteracji Google. Aby użyć tej zakładki do pisania w języku hindi, wystarczy przeciągnąć ikonę Zakładka Hindi do paska zakładek. [Odwiedź tutaj aby uzyskać zakładki w innych językach]

Aby pisać w języku hindi, kliknij na tę zakładkę, a zobaczysz pogrubioną czcionkę ? w pliku do wpisywania. Oznacza to, że można teraz zacząć pisać, a tekst zostanie przekonwertowany na ustawiony język.

Transliteracja_bookmarklet

Jeśli chcesz pisać w dowolnym miejscu w swoim języku bez potrzeby połączenia z Internetem, zainstaluj program Transliteration IME, dostępny dla systemów Windows (32-bitowych i 64-bitowych).

Google Transliteration IME to edytor metod wprowadzania, który pozwala użytkownikom na wpisywanie tekstu w jednym z obsługiwanych języków przy użyciu klawiatury rzymskiej. Użytkownicy mogą wpisać słowo tak, jak ono brzmi, używając znaków łacińskich, a Google Transliteration IME przekonwertuje je na jego rodzimy skrypt. Uwaga że to nie to samo, co tłumaczenie – to brzmienie słów jest konwertowane z jednego alfabetu na drugi, a nie ich znaczenie.

google-transliteration_IME

Oprócz tego istnieje również bardzo popularny i dobry serwis internetowy „Quillpad”.

Jeśli uważasz, że ten post był przydatny, podziel się swoją opinią poniżej. ��

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka