Wskazówka: Gdzie należy wykonać podwójne stuknięcie na słuchawkach AirPods

Nie można zaprzeczyć, że Słuchawki AirPods są jednym z najlepszych dzieł firmy Apple. W niewielkiej obudowie kryje się niesamowita technologia, a słuchawki są prawdziwym dobrodziejstwem dla miłośników muzyki. Dodatkowo do Układ scalony W1 firmy Apple, Słuchawki AirPods są wyposażone w podwójne czujniki optyczne, akcelerometry i mikrofony. Wszystkie te zaawansowane czujniki umożliwiają słuchawkom AirPods automatyczne wstrzymywanie/wznawianie odtwarzania muzyki po ich zdjęciu i odłożeniu.

Co ciekawe, za pomocą funkcji dwukrotnego stuknięcia można aktywować Siri, odbierać połączenia i sterować odtwarzaniem muzyki. Może to być jednak irytujące, gdy słuchawki AirPods nie reagują na dwukrotne stuknięcie. Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, gdy nie trafisz we właściwe miejsce lub nie stukasz prawidłowo słuchawek AirPods.

Gdzie zrobić podwójne stuknięcie w AirPods?

Aby gest dwukrotnego stuknięcia zadziałał, musisz najpierw upewnić się, że stukasz we właściwym miejscu. Według firmy Apple istnieje konkretne miejsce, w którym należy dwukrotnie stuknąć w słuchawki AirPods, aby dotyk został zarejestrowany bez żadnych nieudanych prób. To dokładne miejsce znajduje się między mikrofonem a górnym głośnikiem szczelinowym (Odwołaj się do obrazów poniżej). Należy pamiętać, że dwukrotne stuknięcie we właściwym miejscu za każdym razem wymaga wprawy, a konsekwencja będzie się poprawiać dopiero z czasem.Jak wykonać podwójne stuknięcie na słuchawkach AirPods?

Warto zauważyć, że dwukrotne stuknięcie sugerowanej pozycji w większości przypadków nie zadziała. Upewnij się, że stuknąłeś AirPods dwukrotnie z odpowiednią siłą, bez obaw. Lekkie stuknięcie zwykle pozostaje niezauważone, ponieważ słuchawki AirPods nie są wyposażone w przełącznik czułości, podobny do tego, który znajduje się w słuchawkach AirPods 3D Touch czułość w telefonie iPhone. Jak podaje Apple, użytkownik powinien wykonać “dwa szybkie, ostre stuknięcia” w zewnętrzną część jednego ze słuchawek AirPod, aby odebrać połączenie telefoniczne lub zainicjować inne możliwe działania.

Dostosowywanie funkcji podwójnego stuknięcia w słuchawkach AirPods

Dla tych, którzy nie wiedzą, że funkcję podwójnego stuknięcia w słuchawkach AirPods można łatwo zmienić za pomocą iPhone’a. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności.

  1. Upewnij się, że słuchawki AirPods są podłączone do urządzenia z systemem iOS.
  2. Otwórz etui na słuchawki AirPods lub załóż je.
  3. W telefonie iPhone lub iPadzie przejdź do pozycji Ustawienia > Bluetooth.
  4. Stuknij przycisk “i&#8221 znajdujący się obok słuchawek AirPods.
  5. W punkcie “Dwukrotne stuknięcie w AirPod&#8221 wybierz lewy lub prawy AirPod i wybierz dla każdego z nich określoną akcję.

zmiana działania podwójnego stuknięcia w airpods

Do wyboru są takie akcje, jak Siri, Odtwarzanie/Pauza, Następna ścieżka, Poprzednia ścieżka i Wyłącz. Wybranie opcji “Wył” spowoduje zatrzymanie odtwarzania muzyki, natomiast wybranie opcji Siri aktywuje Siri. Po wprowadzeniu zmian dwukrotne stuknięcie w słuchawki AirPods spowoduje uruchomienie akcji wybranej dla danej słuchawki Airpod.

Mam nadzieję, że ten post okazał się przydatny. Jeśli masz jakieś wskazówki, podziel się nimi z nami poniżej.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka