Wskazówka – Odzyskaj funkcję „Zatrzymaj pobieranie” w filmach z YouTube [Zakładka/Skrypt użytkownika]

Google niedawno usunął opcję Zatrzymaj pobieranie z menu prawego przycisku myszy filmów w serwisie YouTube, pozostawiając wielu użytkowników z wściekłością. Możliwość zatrzymywania pobierania filmów z YouTube była prawdopodobnie dość przydatna dla użytkowników z wolnym łączem internetowym, którzy po prostu wolą zatrzymać odtwarzanie, aby obejrzeć film(y) w późniejszym czasie lub na wypadek, gdyby ktoś chciał przeczytać komentarze do już obejrzanego filmu.

Najwyraźniej Wstrzymaj opcja teraz obsługuje Zatrzymaj funkcjonalność, ponieważ pauzowanie filmu powstrzymuje go przed buforowaniem po krótkiej chwili. Co dziwne, kliknięcie przycisku „Pauza”, aby zatrzymać pobieranie filmu, często nie działa, ponieważ film nadal się ładuje, gdy jest wstrzymany. Nawet jeśli to działa, to jest to irytujące dla użytkowników wolnych łączy, którzy zamiast tego woleli wstrzymać odtwarzanie filmu, aby najpierw pozwolić mu się całkowicie zbuforować, a następnie cieszyć się odtwarzaniem bez niechlujstwa.

Choć nie możemy przywrócić starego dobrego mechanizmu buforowania YouTube, istnieją pewne wykonalne sposoby, aby Dodaj z powrotem funkcję Zatrzymaj pobieranie w serwisie YouTube, aby całkowicie zatrzymać pobieranie filmu. Wszystkie kredyty dla Subigya aka SK.

Jak uniemożliwić pobieranie filmów z YouTube

Metoda 1 – Używając Zakładka, z pewnością najprostszy sposób, który działa na wszystkich przeglądarkach (Internet Explorer, Google Chrome, Firefox, Opera). Jak korzystać z tej funkcji, po prostu przeciągnij i upuść poniższy skryptozakładkę na swój pasek zakładek. Aby zatrzymać film w serwisie YouTube podczas oglądania, wystarczy kliknąć zakładkę, a film zostanie zatrzymany właśnie tam.

Zatrzymaj film z YouTube (Bookmarklet)

Stop-Youtube-Video-Download

Metoda 2 – Używając Skrypt użytkownika, dodanie przycisku Zatrzymaj film w interfejsie YouTube. To dodaje przycisk “Zatrzymaj film” obok przycisku Subskrybuj pod filmami na YouTube. Kliknięcie na nim zatrzymuje film i wygląda fajnie.

21-07-2013 10-39-08

Zatrzymaj pobieranie filmów z YouTube [Skrypt użytkownika]

~ Aby zainstalować skrypt użytkownika

  • W przeglądarce Firefox, najpierw musisz zainstalować dodatek Greasemonkey. Następnie otwórz stronę skryptu użytkownika i kliknij przycisk Zainstaluj.
  • W przeglądarce Chrome, należy pobrać skrypt użytkownika na swój komputer, klikając prawym przyciskiem myszy na ikonę Instaluj i wybierając opcję Zapisz link jako. Następnie przejdź do Narzędzia > Rozszerzenia, przeciągnij pobrany skrypt na stronę Rozszerzenia i kliknij przycisk Zainstaluj.

Oba powyższe sposoby wymagają tylko jednego kliknięcia, aby zatrzymać odtwarzanie wideo. Udostępniaj je! ��

Wskazówka przez [thelacunablog]

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka