Wyłącz tryb ciemny w przeglądarce Chrome podczas korzystania z motywu ciemnego w systemie macOS Mojave

Apple wprowadzono ogólnosystemowy tryb ciemny w macOS Mojave, który został zaadaptowany przez kilka aplikacji innych firm, w tym Google Chrome. Ciemny schemat kolorów pomaga zmniejszyć zmęczenie oczu i poprawia ogólny czas pracy na baterii. Problem z trybem ciemnym na Macu polega na tym, że zmusza on do używania ciemnego motywu we wszystkich aplikacjach, które go obsługują. Na przykład jeśli masz włączony tryb ciemny w systemie Mac OS, to będzie on automatycznie włączony także w Chrome. Może to być kłopotliwe, jeśli lubisz korzystać z trybu ciemnego w macOS, ale nie podoba Ci się tryb ciemny w Chrome. Jeśli wolisz używać domyślnego jasnego motywu w Chrome, a jednocześnie korzystać z trybu ciemnego w Mojave, to jest to możliwe.

W Chrome 73 dla komputerów Mac nie ma ustawienia ani flagi umożliwiającej ręczne przełączanie między białym a ciemnym motywem. Jednak uruchomienie prostego polecenia w Terminalu pozwoli Ci całkowicie wyłączyć tryb ciemny w Chrome. Poniższa metoda jest w rzeczywistości ukrytą sztuczką, która pozwala wyłączyć tryb ciemny dla określonych aplikacji w systemie macOS Mojave. Bez dalszych ceregieli wykonaj poniższe kroki.

Jak wyłączyć tryb ciemny w Chrome na komputerze Mac

  1. Użyj wyszukiwania w Spotlight, aby otworzyć Terminal.
  2. Wklej poniższe polecenie do terminala i naciśnij enter. defaults write com.google.Chrome NSRequiresAquaSystemAppearance -bool YES
  3. Uruchom ponownie Chrome (Cmd+Q), aby zmiany zaczęły obowiązywać.

Aby ponownie uruchomić Chrome, kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację Chrome w doku i wybierz opcję Zakończ. Możesz też kliknąć „Chrome” w lewym górnym rogu paska menu, gdy jest on otwarty, i wybrać „Wyjdź z Google Chrome”.Powinieneś teraz zobaczyć jasny motyw w Chrome, podczas gdy macOS nadal pozostaje w trybie ciemnym.

Jeśli chcesz ponownie włączyć tryb ciemny w przeglądarce Chrome, użyj następującego polecenia.

defaults delete com.google.Chrome NSRequiresAquaSystemAppearance

Wskazówka: Czy używasz niestandardowych motywów lub wzorów w Chrome i napotykasz problemy podczas przełączania się na motyw domyślny?? W takim przypadku przejdź do Chrome > Ustawienia > Wygląd > Motywy i wybierz opcję “Przywróć ustawienia domyślne”.

Tymczasem, jeśli używasz Kanarek Chrome (eksperymentalna wersja Chrome), to zamiast tego użyj poniższego polecenia.

defaults write com.google.Chrome.canary NSRequiresAquaSystemAppearance -bool Tak

Mam nadzieję, że ta wskazówka okazała się przydatna.

Via [mask_link href="https://www.reddit.com/r/chrome/comments/b0ijel/how_do_you_disable_chromes_dark_mode/" target="_blank"]Reddit[/mask_link]

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka