Wyłączanie powiadomienia „Aktywuj system Windows teraz” w systemie Windows 8

Podobnie jak Windows 7, Windows 8 również pokazuje ważne komunikaty w zasobniku systemowym wyświetlanym przez Centrum akcji. System Windows sprawdza problemy w tle i wysyła wiadomość, gdy wystąpi jakikolwiek problem związany z funkcjami zabezpieczeń lub konserwacji, w tym z funkcją Raportowanie o błędach systemu Windows, programem Windows Defender i Kontrolą konta użytkownika.

24-08-2012 15-25-52

Aby zwrócić uwagę użytkownika, Centrum akcji wyskakuje powiadomienie na pasku zadań i proponuje poprawki do wymienionych problemów. Być może, jeśli Twój system Windows nie jest aktywowany, w częstych odstępach czasu będzie Ci się przypominać „Aktywuj system Windows teraz”. Może to być irytujące, jeśli korzystasz z 90-dniowej wersji próbnej systemu Windows 8 lub ponownie uzbrajasz się w przedłużoną wersję próbną.

Aby wyłączyć lub wyłączenie komunikatu „Aktywuj system Windows teraz”, przejdź do Centrum akcji (Win + X > Panel sterowania). W obszarze Bezpieczeństwo wystarczy kliknąć opcjęWyłączanie komunikatów o aktywacji systemu Windows’.

24-08-2012 15-54-03

Alternatywnie można otworzyć opcję „Zmień ustawienia Centrum akcji” w panelu po lewej stronie i usunąć zaznaczenie opcji Aktywacja systemu Windows opcja. Można tam włączać i wyłączać komunikaty także dla różnych innych usług.

24-08-2012 16-00-35

Wskazówka: Aby wyłączyć komunikaty centrum akcji na pasku zadań, otwórz Panel sterowania > Ikony obszaru powiadomień. Zmiana zachowania „Centrum akcji” na „Ukryj ikonę i powiadomienia.Kliknij przycisk Ok, aby nie otrzymywać powiadomień o zmianach i aktualizacjach.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka