Zgłoś strony wyłudzające dane – pomóż Google w ulepszaniu algorytmu

Z pewnością nie da się powstrzymać witryn typu scraper, ponieważ sieć jest ogromnym miejscem, ale jeśli jesteś webmasterem lub blogerem, musisz być świadomy istnienia witryn, które kopiują i wklejają strony aka usuwa ciężko napisaną treść. Spam blogi są zazwyczaj witrynami typu scrapper, które automatycznie pobierają cały post za pośrednictwem kanału RSS i publikują go na swojej stronie bez zgody oryginalnego autora. Można to ogólnie określić jako kradzież treści.

Niestety, ostatni algorytm wyszukiwania Google (aktualizacja PANDA) wydaje się przywiązywać większą wagę do tych splogów niż do oryginalnej strony. Widziałem wiele przypadków, w których nasza strona była wyprzedzana przez złomiarzy treści w wyszukiwarce Google, co mnie smuci i jest dość uciążliwe. Mały przykład tego zjawiska można zobaczyć poniżej:

content-scrapers_outranking

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, witryna scrapera zajmuje 1. pozycję w rankingu, podczas gdy oryginalna witryna jest na 3. pozycji. To zdecydowanie zmniejsza nasz ruch organiczny, a splogerzy, którzy po prostu kradną naszą pracę, czerpią z tego korzyści.

Wydaje się, że aby temu przeciwdziałać, Google w końcu zaczęło pracować nad ulepszeniem swojego algorytmu wyszukiwania i potrzebuje punktów danych do testowania. Matt Cutts (szef zespołu Google ds. spamu internetowego) po prostu tweeted link, za pomocą którego właściciele witryn mogą zgłaszać do Google przypadki złomiarzy blogów. To jest specjalistyczna strona internetowa do Zgłoś strony scraperów, napisano:

Google testuje zmiany w algorytmie dla witryn scraperów (zwłaszcza blogowych). Prosimy o przykłady i możemy wykorzystać przesłane dane do testowania i ulepszania naszych algorytmów.

Od tej pory, jeśli kiedykolwiek znajdziesz spamerską witrynę lub blog, który podbiera twoje artykuły i plasuje się wyżej niż twoja witryna w Google, zgłoś to i pomóż Google w ulepszaniu algorytmu. Dla mnie Panda jest swego rodzaju koszmarem, który stał się rzeczywistością, powodując 50% spadek ruchu i przychodów w ciągu ostatnich kilku miesięcy. ��

Aby zgłosić stronę scrapera, tylko odwiedź tutaj. Wprowadź zapytanie, a następnie adres URL oryginalnej strony i strony kopiowanej. Ty też możesz podzielić się szczegółami. Kliknij „Wyślij”!

google_report-scraper-strony

Uwaga: Ten formularz nie służy do zgłaszania spamu ani powiadomienia o naruszeniu praw autorskich.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka