Zmień swój telefon z Androidem w przenośną ładowarkę lub powerbank

Chcesz naładować telefon, korzystając z baterii innego telefonu, lub użyć telefonu / tabletu z systemem Android do ładowania innych urządzeń?

Cóż, jest to możliwe i o wiele łatwiejsze, niż można by się spodziewać. Można ładować telefony i urządzenia przenośne przez USB za pomocą telefonu z Androidem, który obsługuje funkcję USB OTG (On-The-Go). Jest na to ciekawy, a zarazem prosty trik, za pomocą którego można naładować i zasilić telefon, głośnik Bluetooth i inne podobne urządzenia obsługujące ładowanie przez USB. Może to nie ma sensu, ale może okazać się bardzo przydatne w sytuacjach awaryjnych, gdy nie masz dostępu do banku energii lub gniazdka elektrycznego, a bardzo potrzebujesz, aby Twój smartfon działał. Bez dalszych ceregieli przejdźmy do prostej sztuczki „zrób to sam”!

DSC_01962
Ładowanie głośnika Bluetooth za pomocą Mi 3

Co jest wymagane? – Telefon z obsługą OTG (preferowany jest telefon z baterią o większej pojemności), kabel OTG i kabel micro-USB.

Jak podłączyć & Ładowanie urządzeń za pomocą urządzenia z systemem Android –

1. Upewnij się, że ładowanie z urządzenie ma obsługę OTG. Możesz zainstalować aplikację ‘Pomoc w rozwiązywaniu problemów z OTG‘ aplikacja, aby to sprawdzić (aplikacja może czasem podawać fałszywe wyniki).

DSC_01992

2. Podłączenie opcji USB OTG kabel hosta do ładowanie z (tego, którego chcesz użyć do ładowania drugiego urządzenia).

3. Podłącz jedną końcówkę przewodu micro-USB do portu OTG, a drugą do urządzenia, które ma być ładowane. Zapoznaj się z poniższą ilustracją:

DSC_01932
Ładowanie Xiaomi Mi 3 za pomocą LG G2

To jest to! Ładowanie rozpocznie się natychmiast na ładowanym urządzeniu.

Jedynym minusem jest to, że ładowanie będzie bardzo powolne (5% w 15 minut w naszym teście między LG G2 i Mi 3), ale to oczywiste, ponieważ port USB OTG nie może dostarczyć tyle prądu, co port USB z ładowarki biurkowej lub ściennej. Nie spodziewaj się również, że dostarczony zostanie taki sam procent energii, ponieważ podczas ładowania część ładunku zostanie utracona. Sugeruje się, aby nie używać urządzeń podczas ładowania, ponieważ wpływa to na czas ładowania.

Wypróbowaliśmy to między różnymi telefonami, tabletami, itp. i wszystko działa dobrze. Daj nam znać, jeśli to wypróbujesz! ��

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka