Zwiększ dochodowość swojej małej firmy dzięki tym wspaniałym zasobom biznesowym opartym na chmurze

Technologia to dobrodziejstwo, które ułatwiło nam życie w wielu aspektach. Jeśli chodzi o Internet i inne związane z nim technologie, nastąpiła ogromna zmiana w sposobie, w jaki robiono to jeszcze kilkanaście lat temu. Dzięki takim technologiom, jak chmura obliczeniowa, przyszłość rysuje się w obiecujących barwach.

cloud-computing

Co to jest chmura obliczeniowa??

Jest to najnowsza technologia, która służy do uzyskiwania dostępu do usług dostępnych w chmurze internetowej. Mając do dyspozycji tę technologię, nie musisz już instalować żadnego sprzętu ani oprogramowania, ponieważ wszystkie usługi i przestrzeń dyskowa są udostępniane przez Internet. Co więcej, rozpoczęcie korzystania z tej usługi jest dość łatwe.

Kiedy ludzie rozpoczynają działalność gospodarczą, zazwyczaj szukają metod obniżenia kosztów. Nieustannie staramy się wykorzystywać najbardziej zaawansowane narzędzia do pracy. Dzięki przetwarzaniu w chmurze masz jedno, doskonałe rozwiązanie. Nie tylko pomaga obniżyć koszty, ale jest też bardzo prosta w konfiguracji i obsłudze. Poniżej omówiono niektóre z narzędzi opartych na chmurze, które można wykorzystać w małej firmie. Narzędzia te pomogą Twojej firmie stać się bardziej owocną i działać przy niższych kosztach.

1. Fakturowanie: Fakturowanie jest ważną i niezbędną częścią każdej firmy. Możesz używać Invoicera do wysyłania i tworzenia profesjonalnych faktur oraz prowadzenia kont firmowych. Teraz, dzięki usłudze fakturowania w chmurze, możesz łatwo tworzyć i wysyłać faktury do swoich klientów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że otrzymasz zapłatę na czas. Istnieją aplikacje w chmurze, które umożliwiają efektywne śledzenie czasu pracy i wydatków. Dzięki temu pomaga być na bieżąco. Chociaż na rynku dostępnych jest wiele aplikacji do fakturowania, takich jak Zoho Invoice, Blinksale, CurdBee, FreshBooks, ale Invoicera jest z pewnością najlepsza spośród wszystkich.

fakturowanie

2. Konferencje online: Konferencje online stały się dziś normalną rutyną dla prawie każdej firmy. Dzięki konferencjom online możesz spotykać się z klientami i pracownikami. Idź na spotkanie, WebEx, WebDialogs.com (do prowadzenia wideokonferencji), Press8 Telecom (do prowadzenia audiokonferencji) i Nefsis to niektóre z narzędzi do prowadzenia konferencji w chmurze dostępnych w Internecie.

Konferencje online

3. Udostępnianie plików i kalendarzy: Dzięki takiej funkcji, jak udostępnianie kalendarza, można udostępniać i uzyskiwać dostęp do informacji przechowywanych cyfrowo, takich jak kalendarze, pliki multimedialne, dokumenty i programy komputerowe. Niektóre znane aplikacje do udostępniania kalendarza w chmurze to ZohoDocs.com, Google Docs, Microsoft SharePoint, Centraldesktop.com, itp. W rzeczywistości istnieje wiele firm hostingowych, które oferują MS SharePoint w chmurze. Firmy te pobierają opłaty od każdego klienta.

docs

4. Przechowywanie danych: Teraz możesz tworzyć kopie zapasowe swoich ważnych plików cyfrowych, korzystając z usług dostawców usług przechowywania danych, takich jak ZumoDrive lub Mozy.com.

Przechowywanie danych

5. VoIP (Voice Over Internet Protocol) Hosted PBX: Z Centrala VoIP można uzyskać dostęp do systemu PBX w chmurze. To oparte na chmurze narzędzie umożliwia prostą rejestrację i można z niego korzystać w ciągu kilku minut.

Centrala VoIP

6. Oprogramowanie do blogowania: Blog firmowy to prosty sposób na informowanie na bieżąco klientów i upublicznianie informacji o firmie. Można łatwo zarejestrować się w firmie zajmującej się blogowaniem online. Niektóre popularne programy do obsługi blogów to WordPress, Squarespace itp.

wordpress

7. Zarządzanie relacjami z klientami (CRM)): Jest to jedna z najczęściej stosowanych taktyk w celu efektywnego zarządzania komunikacją firmy z klientami i scenariuszem sprzedaży. Ten system jest niezbędny dla każdej małej firmy. Niektóre z dobrze znanych narzędzi CRM działających w chmurze obliczeniowej to Zoho CRM, Salesforce.com i SugarCRM.com.

Zoho CRM

Bio autora: Mark Wilston jest Content Writerem i specjalistą ds. marketingu współpracującym z pixelcrayons (renomowana firma internetowa & Firma opracowująca aplikacje mobilne). Uwielbia czytać i pisać różne blogi związane z projektowaniem stron internetowych i technologiami. Udział we wpisie na blogu pomaga mu w rozpowszechnianiu informacji w sieci wśród nowej grupy osób.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka