3 różne sposoby na wyłączenie i ponowne uruchomienie OnePlus Nord

W starszych urządzeniach OnePlus i większości innych telefonów z Androidem można było po prostu wyłączyć telefon, przytrzymując przycisk zasilania. Zmieniło się to jednak w nowszych smartfonach OnePlus, w tym OnePlus Nord, OnePlus 8T/8 Pro, OnePlus 9/9 Pro i OnePlus 9R. Teraz po długim naciśnięciu przycisku zasilania zamiast menu zasilania domyślnie uruchamiany jest Asystent Google.

Na szczęście system OxygenOS na telefonach OnePlus oferuje ustawienie umożliwiające zmianę domyślnej funkcji klawisza zasilania. W ten sposób usuniesz Asystenta Google z przycisku zasilania w telefonie OnePlus Nord i innych urządzeniach. Jednocześnie do wyłączenia urządzenia OnePlus Nord można także użyć kombinacji przycisków sprzętowych.

Aby to ułatwić, oto szybki przewodnik, jak wyłączyć OnePlus Nord z systemem OxygenOS opartym na Androidzie 11. Ponadto zobaczymy, jak można wyłączyć telefon OnePlus Nord bez przycisku zasilania.

Jak wyłączyć smartfon OnePlus Nord

Metoda 1 – Użycie przycisków fizycznych

Użyj tej metody, jeśli nie chcesz zmieniać domyślnego zachowania przycisku zasilania i wolisz mieć dostęp do Asystenta głosowego Google tak jak wcześniej.

  1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk Przycisk zasilania oraz Zwiększanie głośności naciśnij jednocześnie przycisk , aż na ekranie pojawi się menu zasilania. jak wyłączyć telefon OnePlus Nord
  2. Wybierz opcję “Wyłączenie zasilania&#8221. Menu zasilania w telefonie OnePlus

Aby włączyć OnePlus Nord, wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk zasilania po prawej stronie telefonu.

Aby ponownie uruchomić lub zrestartować OnePlus Nord, wystarczy wykonać powyższe kroki i dotknąć przycisku “Restart” zamiast przycisku wyłączania.

Metoda 2 – Użycie przycisku zasilania

W systemie OxygenOS możesz zmienić przeznaczenie klawisza zasilania, jeśli rzadko korzystasz z Asystenta Google lub nie chcesz używać kombinacji przycisków zasilania i głośności do wyłączania lub ponownego uruchamiania urządzenia.

Aby wyłączyć Asystenta Google po naciśnięciu przycisku zasilania w telefonie OnePlus Nord, wykonaj poniższe kroki.

  1. Przejdź do sekcji Ustawienia > Przyciski & Gesty.
  2. Stuknij “Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania”. Zmiana funkcji klawisza zasilania w urządzeniu OnePlus
  3. Zamiast Asystenta głosowego wybierz opcję “Menu zasilania&#8221. wyłączanie asystenta google w przycisku zasilania w telefonie OnePlus Nord

To jest to. Po przytrzymaniu przycisku zasilania będą teraz widoczne opcje wyłączenia i ponownego uruchomienia urządzenia.

Metoda 3 – Bez przycisku zasilania

Ta metoda przydaje się w przypadku, gdy przycisk zasilania jest uszkodzony lub nie działa. W takiej sytuacji możesz użyć wirtualnego skrótu, aby wyłączyć telefon OnePlus bez przycisku zasilania i przycisku głośności.

Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia > System. Dotknij przycisku “Wyłączanie zasilania”opcja w dolnej części ekranu.

jak wyłączyć urządzenie OnePlus Nord bez użycia przycisku zasilania

UWAGA: Starsze telefony OnePlus z systemem Android 10 nie mają ustawienia Wyłączanie na stronie System. Tacy użytkownicy mogą zamiast tego skorzystać z poniższego obejścia.

Alternatywny sposób – Przejdź do Ustawień > Narzędzi > Zaplanowane włączanie/wyłączanie zasilania. Włącz przycisk przełączania obok opcji Wyłączanie. Następnie ustaw czas automatycznego wyłączania urządzenia OnePlus Nord. W wybranym momencie na ekranie pojawi się okno z licznikiem odliczającym czas, stuknij OK, aby natychmiast wyłączyć urządzenie.

Narzędzia w systemie oxygenOS na OnePlus

jak automatycznie wyłączyć OnePlus Nord

Jak wymusić ponowne uruchomienie urządzenia OnePlus Nord

Zdarzają się sytuacje, w których OnePlus Nord może utknąć w pętli startowej, nie reagować na polecenia lub mieć zamrożony ekran. W takim przypadku zwykłe ponowne uruchomienie może nie pomóc. Aby rozwiązać ten problem, możesz spróbować wymusić ponowne uruchomienie urządzenia i przywrócić je do normalnego stanu.

Aby wymusić ponowne uruchomienie urządzenia OnePlus Nord, naciśnij długo przycisk zasilania i przycisk zwiększania głośności 10 sekund. Telefon się wyłączy. Następnie naciśnij przycisk zasilania, aby ponownie włączyć urządzenie.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka