7 najpopularniejszych darmowych programów do nagrywania płyt CD/DVD

nagrywanie płyt cd/dvdPrzyczynił się Jakub – Chociaż fizyczne nośniki, takie jak płyty CD i DVD, zostały w dużej mierze zastąpione przez pendrive’y i zewnętrzne dyski twarde, nadal zdarzają się sytuacje, w których przydaje się stara, dobra płyta. Na przykład, może chcesz podzielić się z babcią Lucy swoimi zdjęciami z wakacji, a może chcesz przygotować prezentację wideo z okazji 25. rocznicy ślubu swoich rodziców?. Jeśli tak, do nagrania płyty potrzebny będzie dobry program do nagrywania płyt CD/DVD.

Oto zestawienie 7 popularnych programów, które mogą ułatwić to zadanie.

1. ImgBurn (Free, Window) ImgBurn ma kilka różnych „trybów”, które pozwalają na wykonywanie różnych zadań. Można odczytywać, budować, zapisywać i weryfikować płyty CD, a także korzystać z trybu Discovery, który pomaga w tworzeniu idealnie gładkich płyt CD. Co więcej, ImgBurn obsługuje wiele formatów plików graficznych, dzięki czemu z oprogramowania może korzystać większość osób.

2. CDBurnerXP Pro 4 (Darmowy, Windows 2000/XP/2003/Vista) Program ten doskonale nadaje się do tworzenia płyt CD z muzyką, zarówno w formacie audio, jak i danych (MP3, AAC itp.).) format. Ma dobry, przyjazny dla użytkownika interfejs i pozwala na tworzenie płyt CD audio z wielu formatów plików, w tym WAV, WMA, MP3 i OGG. CDBurnerXP zawiera również zintegrowany odtwarzacz audio, który jest wygodny do odtwarzania muzyki przed lub po nagraniu płyty.

3. Burn (bezpłatnie, Mac OS X) Burn, prawdopodobnie najbardziej znany program do nagrywania płyt CD i DVD dla komputerów Mac, który jest darmowy, umożliwia nagrywanie praktycznie każdego rodzaju płyt CD lub DVD. Może nagrywać płyty z danymi, płyty audio CD i płyty wideo CD lub DVD. Burn może również kopiować lub zapisywać obrazy dysków, takie jak te w programie .dmg, oraz .formaty iso. Dodatkowa funkcja umożliwia personalizację interaktywnych menu i motywów filmów DVD.

4. InfraRecorder (Darmowy, Windows) Ta bezpłatna aplikacja do nagrywania płyt CD i DVD o otwartym kodzie źródłowym spełnia niemal wszystkie potrzeby użytkowników. Umożliwia nagrywanie obrazów płyt, tworzenie płyt DVD wideo, kopiowanie płyt i szybkie tworzenie płyt CD audio. Umożliwia nawet kasowanie płyt! InfraRecorder jest bardzo lekki i szybki, a także niezwykle przenośny, co oznacza, że można go zabrać ze sobą na pendrive’ie, gdziekolwiek się idzie.

5. Poznaj stronę&Burn (bezpłatnie, Windows) Poznaj stronę&Burn to świetny program dla użytkowników, którym zależy na łatwości i prostocie. Niezwykle lekka aplikacja Explore&Burn to prosty w obsłudze program, który umożliwia nagrywanie plików przez kliknięcie prawym przyciskiem myszy plików, które chcesz nagrać, i wybranie opcji z menu rozwijanego. Poznaj stronę &Program Burn umożliwia bezproblemowe tworzenie płyt wideo i płyt z danymi, a także tworzenie płyt CD z wieloma sesjami. Co więcej, oprogramowanie jest dostępne w wielu językach, dzięki czemu jest zawsze łatwe do zrozumienia.

6. FinalBurner (bezpłatnie, Windows) FinalBurner jest jednym z najlepszych darmowych programów do nagrywania płyt. Umożliwia tworzenie płyt audio, wideo i dysków z danymi. Umożliwia nagrywanie płyt DVD+R/RW, CD-R/RW, DVD-R/RW i DVD DL. Program umożliwia także wyodrębnianie utworów z płyt CD audio i zapisywanie ich jako .wav, .mp3, . mid, .acc, .wma, .mp4 i wiele innych formatów. FinalBurner umożliwia także wypalanie obrazu ISO płyty.

7. StarBurn Free (Darmowy, Windows) Ten program firmy RocketDivision obsługuje wiele różnych urządzeń, w tym odtwarzacze DVD, CD, Blu-Ray i HD-DVD. Program StarBurn zawiera kreatory krok po kroku do wyodrębniania, kopiowania i nagrywania płyt. Interfejs jest wyjątkowo łatwy w użyciu. Najważniejsze funkcje obejmują wyodrębnianie poszczególnych ścieżek z płyt DVD, zapisywanie kopii zapasowych płyt DVD/CD/Blu-Ray/HD-DVD w trybie 1:1 oraz zgrywanie ścieżek dźwiękowych z płyt CD audio.

Jak widać, istnieje wiele programów, które upraszczają tworzenie płyt CD i DVD. Być może któryś z wymienionych powyżej programów spełni Twoje oczekiwania.

Do dnia James jest autorem tekstów, który pracuje dla wiodącego brytyjskiego dostawcy wkładów atramentowych, gdzie zajmuje się najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie sprzętu i nowymi produktami, takimi jak HP 901XL.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka