Blokowanie rozwijanego paska powiadomień podczas grania w gry na iOS

Jeśli używasz nowszego iPhone’a z Face ID, to pewnie zgodzisz się, jak łatwo jest przypadkowo pociągnąć w dół pasek powiadomień podczas gry. Zwykle dzieje się tak, gdy używasz 3-palcowego, 4-palcowego lub 6-palcowego szponu podczas gry w PUBG lub Fortnite. Niezamierzone stuknięcia i przesunięcia w dół podczas gry na iPhonie lub iPadzie są naprawdę irytujące. Z powodu tego problemu użytkownicy często giną i przegrywają gry. Poza tym większość użytkowników ma tendencję do wychodzenia z gry, gdy przez pomyłkę przesunie palcem w górę od dołu ekranu.

A co, jeśli można całkowicie wyłączyć różne gesty machnięcia podczas grania w gry na telefonach iPhone 11, XR, XS i X? W systemie iOS nie ma ustawienia umożliwiającego blokowanie paska powiadomień, a iPhone nie jest wyposażony w tryb gier. Jednak udało nam się znaleźć proste obejście, którego można użyć, aby dodać tryb gry w systemie iOS.

Uwaga: Jeśli chcesz zablokować połączenia i powiadomienia tylko podczas gry na telefonie iPhone, zapoznaj się z naszym ostatnim artykułem.

Aby to zadziałało, użyjemy “Dostęp z przewodnikiem“ – jedna z najlepszych funkcji ułatwień dostępu wbudowanych w system iOS. Z pomocą funkcji Guided Access możesz zablokować ekran iPhone’a dla jednej aplikacji lub gry. To działa jak Tryb dziecięcy, umożliwiając tym samym ograniczenie dostępu do wszystkich innych ustawień i funkcji urządzenia. Ta funkcja to najlepszy sposób, aby uniknąć przypadkowych gestów i skupić się na konkretnej aplikacji.

Co więcej, możesz dostosować ustawienia dostępu do każdej gry. Zobaczmy teraz, co się stanie, jeśli włączysz funkcję Guided Access na telefonie iPhone i iPadzie.

Co się dzieje, gdy funkcja Guided Access jest aktywna??

 • Powiadomienia są całkowicie wyłączone i nie można zrezygnować z tego ustawienia. Dodatkowa funkcja, która faktycznie pozwala uniknąć rozpraszania uwagi podczas korzystania z ulubionych gier.
 • Powiadomienia o połączeniach przychodzących pojawiają się na krótko i nie można ich akceptować ani odrzucać.
 • Nie można robić zrzutów ekranu ani nagrywać ekranu. (Wskazówka – Rozpocznij nagrywanie ekranu przed włączeniem funkcji Ukierunkowany dostęp, aby nagrywać wideo z rozgrywki.)
 • Nie można uzyskać dostępu do Centrum powiadomień i Centrum sterowania, ponieważ gest przeciągnięcia palcem w dół nie działa.
 • Gest przeciągnięcia w górę w celu powrotu do ekranu głównego jest wyłączony.
 • Możliwość dotarcia jest wyłączona. Oznacza to, że nie można przeciągnąć palcem w dół po dolnej krawędzi ekranu, aby dostać się na górę.
 • Gest wielozadaniowości jest wyłączony, więc nie można przełączać się do innej aplikacji.

ZALEŻNE: Jak wyjść z funkcji Guided Access bez kodu dostępu?

Bez dalszych ceregieli, pozwól nam przeprowadzić Cię przez niezbędne kroki.

Jak zablokować pasek powiadomień na telefonie iPhone

KROK 1 – Ustawienie dostępu kierowanego

 1. Przejdź do Ustawienia > Dostępność. Przeciągnij palcem do dołu i stuknij w “Dostęp z przewodnikiem”. Dostępność w systemie ios
 2. Włącz przełącznik obok opcji Ukierunkowany dostęp. włączanie dostępu kierowanego na iphonie
 3. Stuknij Ustawienia kodu pasywnego > Ustaw kod dostępu z przewodnikiem. Następnie ustaw 6-cyfrowe hasło. Włącz także Face ID lub Touch ID.

  zmiana ustawień dostępu kierowanego

  ustawienia kodu dostępu z przewodnikiem

 4. Otwórz opcję “Autoblokada wyświetlacza&#8221 i wybierz “Nigdy&#8221 zamiast Domyślnie. dostęp kierowany ustawienie automatycznego blokowania wyświetlacza

KROK 2 – Uruchomienie funkcji Guided Access podczas grania w grę

 1. Otwórz grę, w którą chcesz zagrać.
 2. Potrójne kliknięcie przycisku bocznego w telefonie iPhone X lub nowszym. W telefonie iPhone 8 lub wcześniejszym, potrójne kliknięcie przycisku Home.
 3. Pojawi się okienko skrótów dostępności. Wybierz opcję “Dostęp z przewodnikiem”. włączanie funkcji Guided Access podczas grania w grę
 4. Opcjonalnie – Domyślnie po włączeniu funkcji Guided Access dostęp do przycisków Boczny i Głośność jest wyłączony. Jeśli chcesz je włączyć, stuknij Opcje w lewym dolnym rogu. Następnie włącz przełącznik dla ‘Przycisku bocznego” i ‘Przycisków głośności”. Stuknij przycisk Gotowe. uruchomienie dostępu kierowanego na telefonie iphoneopcje dostępu kierowanego w systemie ios
 5. Następnie stuknij przycisk “Start&#8221 w prawym górnym rogu, aby włączyć funkcję Ukierunkowany dostęp.

To wszystko. Teraz graj w grę bez żadnych przerw.

WSKAZÓWKA: Możesz też włączyć funkcję Ukierunkowany dostęp za pomocą Siri. Aby to zrobić, otwórz wybraną aplikację lub grę i powiedz: “Hej Siri, włącz funkcję Guided Access.”Robiąc to, można potencjalnie uchronić przycisk Boczny przed nadużyciem.

Jak zakończyć korzystanie z funkcji Guided Access

Jak zatrzymać dostęp kierowany

Możesz łatwo wyłączyć funkcję Ukierunkowany dostęp w trakcie gry lub po jej zakończeniu. Aby ją wyłączyć, kliknij dwukrotnie przycisk Boczny (wymaga Face ID) lub przycisk Home (wymaga Touch ID). Alternatywnie można trzykrotnie kliknąć przycisk boczny lub domowy, wprowadzić kod dostępu i stuknąć przycisk Zakończ.

Jak skonfigurować ustawienia dostępu kierowanego

Opcje sterowania funkcjami Guided Access pojawiają się po pierwszym uruchomieniu danej aplikacji. Następnie system iOS zapamiętuje ustawienia wybrane początkowo dla tej konkretnej aplikacji i automatycznie włącza je podczas włączania funkcji Dostępu z przewodnikiem.

Aby później edytować te funkcje, kliknij trzykrotnie przycisk boczny lub domowy i wprowadź kod dostępu do funkcji Guided Access. W lewym dolnym rogu ekranu powinien być widoczny przycisk “Opcje&#8221. Stuknij przycisk Opcje i włącz funkcje, które mają być dostępne dla danej aplikacji.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka