Bookmarklet do oglądania filmów internetowych w trybie obraz w obrazie w Safari na komputerze Mac

Obraz w obrazie aka Tryb PIP został wprowadzony w systemie macOS Sierra, który oferuje możliwość odtwarzania wideo w oknie o zmiennych rozmiarach na komputerze Mac. Filmy otwarte w trybie PIP unoszą się nad wszystkimi aktywnymi oknami i pozwalają je oglądać, podczas gdy Ty nadal przeglądasz strony internetowe lub pracujesz w swoim miejscu pracy. PIP to przydatna funkcja, o której wielu użytkowników komputerów Mac nie wie. Funkcja obraz w obrazie działa obecnie w iTunes i Safari w przypadku serwisów strumieniujących wideo wykorzystujących HTML5, takich jak YouTube i Vimeo.

Vimeo wyraźnie obsługuje tryb PIP i ma ikonę PIP zintegrowaną z elementami sterującymi odtwarzaniem wideo w celu szybkiego przełączania. YouTube, z drugiej strony, obsługuje PIP, ale nie oferuje dedykowanego przycisku do bezpośredniego otwierania wideo w trybie Picture-in-picture. Być może jedynym sposobem otwarcia filmu z YouTube w trybie PIP w przeglądarce Safari dla komputerów Mac (zgodnie z listą zamieszczoną na większości stron internetowych) jest użycie ukrytej opcji. Wspomniana opcja wymaga dwukrotnego kliknięcia prawym przyciskiem myszy filmu z YouTube, aby przejść do trybu PIP, jednak nie jest to najlepszy i najbardziej wykonalny sposób.

Oglądanie wideo w trybie obrazu w obrazie na komputerze Mac

Oglądanie wideo online w trybie obraz w obrazie na komputerze Mac

Aby to ułatwić, użytkownicy mogą skorzystać z zakładki do włączania trybu PIP w przeglądarce Safari dla komputerów Mac. Ta metoda działa w przypadku większości serwisów strumieniowania wideo, w tym YouTube, Vimeo, Amazon Video, Hulu, Netflix, Twitch, Vevo, Metacafe i DailyMotion.

PIP Bookmarklet (Przeciągnij i upuść do paska narzędzi zakładek)

Aby otworzyć wideo w PIP, wystarczy kliknąć zakładkę PIP w Safari. Wideo będzie wyskakiwać i otwierać się w pływającym oknie, które znajduje się ponad wszystkimi oknami. Dzięki temu możesz ją przeglądać, gdy jesteś na pulpicie, używasz Chrome lub uruchamiasz aplikację na komputerze Mac.

Tryb PIP w systemie macos sierra

Pływające okno domyślnie znajduje się w prawym dolnym rogu, ale można je przesuwać w wybrane miejsce, a nawet zmieniać jego rozmiar. Istnieje tylko kilka elementów sterujących, do których można uzyskać dostęp w PIP, takich jak Odtwarzanie/Pauza i wyjście z okna PIP, które otwiera wideo w jego rzeczywistej karcie w Safari. Jak pewnie zauważyliście, w oknie PIP nie ma paska wyszukiwania, więc nie można przewijać wideo do przodu ani do tyłu. Warto zauważyć, że powiązana karta w Safari musi pozostać otwarta, aby oglądać wideo online w trybie PIP.

Alternatywna metoda

Rozszerzenie Piper dla Safari Mac

Jeśli nie chcesz korzystać z powyższej zakładki, możesz zainstalować rozszerzenie “PiPer”Rozszerzenie dla Safari. To rozszerzenie bezproblemowo dodaje dedykowany przycisk Obraz w obrazie do odtwarzacza wideo w obsługiwanych witrynach, takich jak YouTube, Netflix, Amazon Video, Twitch i inne. Jest bezpłatne i obsługuje również zamknięte napisy w trybie PIP. Aby użyć rozszerzenia Piper, zainstaluj je i ponownie otwórz Safari, aby zmiany zaczęły obowiązywać.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka