Czy można przesunąć pasek skrótów w aplikacji na Facebooku?? Dowiedz się

Aplikacja Facebook doczekała się w ciągu ostatnich kilku miesięcy wielu zmian w wyglądzie i ulepszeń interfejsu użytkownika. Firma testuje teraz A/B nowego UI dla swojej aplikacji na Androida. Aby ułatwić nawigację jedną ręką podczas korzystania z aplikacji, Facebook przenosi pasek skrótów na dół. Tymczasem aplikacja na iPhone’a od dawna ma dolne zakładki, ale nie można między nimi przesuwać palcem.

Pasek skrótów w serwisie Facebook to pasek nawigacyjny z zakładkami takimi jak News Feed, Powiadomienia i Menu. Dodano także konfigurowalne przez użytkownika skróty do zakładki Profil i Obserwowani.

Facebook przenosi pasek skrótów na dół w systemie Android

facebook dodaje dolny pasek skrótów na androidzie

facebook przesunął pasek skrótów na dół

Decyzja o zmianie położenia paska menu, paska nawigacji lub paska skrótów (jakkolwiek go nazwiesz) ma sens. A to dlatego, że dolny pasek nawigacyjny ułatwia dostęp do różnych zakładek. Co więcej, większość telefonów z Androidem ma teraz wysoki ekran, co utrudnia sięganie do góry jedną ręką. Chociaż możliwość przesuwania palcem między kartami pozwala uniknąć tego problemu.

Jest to jednak wyłącznie kwestia indywidualnego wyboru. Podczas gdy większość użytkowników nie przejmuje się taką zmianą w wyglądzie. Jednocześnie niektórzy wolą pasek menu na dole i odwrotnie.

Czy mogę przesunąć pasek skrótów Facebooka na górę lub na dół??

Być może, jeśli nie widzisz dolnego paska menu na Facebook dla Androida to nie jesteś sam. Wygląda na to, że Facebook testuje zaktualizowany interfejs użytkownika z ograniczoną grupą odbiorców. Zmiana jest wprowadzana po stronie serwera, więc możesz jej nie zauważyć nawet po pobraniu najnowszej wersji Facebook APK (wersja 265).0.0.60.103). Najlepiej byłoby zaktualizować aplikację Facebook do najnowszej stabilnej wersji z Google Play lub Lustro APK.

Przechodząc do rzeczy, nie jest możliwe, aby przenieść pasek skrótów w aplikacji Facebook z powrotem na górę po uzyskaniu nowej aktualizacji. Niestety, nie ma też ustawienia, które pozwalałoby użytkownikom wybierać między górnym a dolnym paskiem menu. Trzeba się przystosować do dolnych zakładek, jeśli Facebook będzie trzymał się nowego interfejsu.

Na szczęście, Facebook umożliwia personalizację zakładek które mają być wyświetlane na pasku skrótów.

Aby zmienić ustawienia paska skrótów, przejdź do karty Menu > Ustawienia & Prywatność > Ustawienia. Przewiń ekran do dołu i stuknij opcję “Pasek skrótów&#8221. Następnie włącz/wyłącz przełącznik obok skrótów do profilu, wideo, grup, marketplace i próśb o znajomych.

ustawienia paska skrótów w aplikacji facebook

zmień zakładki paska skrótów na facebooku dla androida

Ponadto można wyłączyć kropki powiadomień na pasku skrótów w aplikacji Facebook.

Via:
Reddit

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka

  1. No way!

    Protestuję. Chcę pasek u góry !!!!!

    Odpowiedz