Facebook usuwa opcję „Zapisz zdjęcie” z aplikacji na Androida

Niedawno informowaliśmy, że Facebook wprowadza nową aktualizację do najnowszej stabilnej wersji 160.0.0.30.94 z aplikacji na Androida. Aktualizacja to test po stronie serwera, który wprowadza przeprojektowaną kartę Ustawienia z kolorowymi ikonami i rozwijanym menu. Choć odnowione menu sterowania wygląda interesująco, aktualizacja najwyraźniej usuwa bardzo przydatną opcję “Zapisz zdjęcie” z aplikacji na Androida. Podczas korzystania z najnowszej wersji testowej Facebooka zauważyliśmy, że brakuje opcji zapisywania zdjęć, co uniemożliwiło nam pobranie określonego zdjęcia na urządzenie z systemem Android. Opcja pojawia się w aplikacji Facebooka, która ma jednak starszy interfejs.

brak opcji zapisywania zdjęć w aplikacji Facebooka

Warto zauważyć, że funkcja Zapisz zdjęcie nie jest dostępna dla większości zdjęć, ale nie dla wszystkich. Zaskakujący jest fakt, że opcja ta nie pojawia się nawet w przypadku zdjęć, które są upublicznione i zostały opublikowane przez osobę dodaną do znajomych. Sprytni ludzie zdziwią się, gdy dowiedzą się, że Facebook nie pozwala nawet na robienie zrzutów ekranu takich zdjęć. Przechwycenie zrzutu ekranu powodowało wyświetlenie komunikatu o treści “Wykonywanie zrzutów ekranu nie jest dozwolone przez aplikację lub organizację” lub “Nie można wykonać zrzutu ekranu ze względu na politykę bezpieczeństwa”.

Taking screenshots isn

Osoby, które chciałyby zapisać zdjęcie na smartfonie, odwiedzając desktopową wersję Facebooka przez Google Chrome, również nie będą mogły tego zrobić. Brak możliwości zapisywania zdjęć z Facebooka na Androida jest z pewnością rozczarowujący, ponieważ większość użytkowników woli zapisać ten szalony meme lub pamiętne zdjęcie.

Na szczęście udało nam się znaleźć proste obejście problemu, które pozwala użytkownikom zapisywać i pobierać zdjęcia z Facebooka na telefonie komórkowym bez konieczności logowania się do aplikacji innej firmy. Aby to zrobić, wykonaj poniższe kroki.

Jak zapisać zdjęcia z Facebooka dla Androida w telefonie –

zapisywanie zdjęć w aplikacji facebook na androida

Udostępnianie zewnętrzne

Wygaszacz zdjęć

Zapisane
  1. Zainstaluj aplikację “Wygaszacz zdjęć&#8221Aplikacja z Google Play.
  2. Otwórz aplikację Facebooka dla systemu Android i wyświetl dowolne zdjęcie. Teraz dotknij 3 kropek w prawym górnym rogu i wybierz opcję “Udostępnij na zewnątrz&#8221.
  3. Następnie stuknij w “Wygaszacz zdjęć&#8221, który powinien się teraz pojawić w menu Udostępnij. Po stuknięciu w przycisk na ekranie pojawi się zapisany komunikat.
  4. To wszystko! Otwórz folder “Zapisane&#8221 w galerii, aby wyświetlić wszystkie zapisane zdjęcia.

Zapisane zdjęcia można też znaleźć w folderze Zdjęcia > Zapisane w pamięci wewnętrznej.

Chociaż można również wysłać zdjęcie pocztą e-mail lub przesłać je do Zdjęć Google, jednak nie powoduje to zapisania zdjęcia bezpośrednio w galerii telefonu i nie jest wykonalne dla użytkowników, którzy często zapisują zdjęcia z Facebooka.

P.S. Wypróbowane na aplikacji Facebook dla systemu Android w wersji 161.0.0.35.93

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka