Google testuje przycisk +1 w wynikach wyszukiwania Google

Jeszcze w marcu Google oficjalnie ogłoszono że wkrótce zintegrują +1 przycisk bezpośrednio w wynikach wyszukiwania, dzięki czemu użytkownicy mogą dzielić się rekomendacjami z całym światem bezpośrednio z wyników wyszukiwania Google. Niespodziewanie, wczoraj wieczorem zauważyłem, że +1 przycisk na żywo dla jednego z moich zapytań, co potwierdza, że Google eksperymentuje z tym rozwiązaniem i jest o krok od wprowadzenia +1’s, zaczynając od języka angielskiego w Google.com.

Jak podaje Google:

Nazywa się +1 – cyfrowy skrót od słów „to jest całkiem fajne”.” Aby coś polecić, wystarczy kliknąć +1 na stronie internetowej lub reklamie, którą uznasz za przydatną. Te +1 zaczną pojawiać się w wynikach wyszukiwania Google.

Kliknij +1, aby publicznie dać czemuś swój znak aprobaty. Twoje +1 mogą pomóc znajomym, kontaktom i innym osobom w sieci znaleźć najlepsze rzeczy podczas wyszukiwania.

Podgląd przycisku +1 w wyszukiwarce Google:

Przycisk +1 pojawia się obok każdego wyniku wyszukiwania.

Po naciśnięciu przycisku +1, masz możliwość natychmiastowego cofnięcia tej akcji.

Aby rozpocząć +1’ing rzeczy, musisz utworzyć Profil Google (Google+) lub, jeśli już go masz, zaktualizuj go do wersji Google+. Aby zobaczyć +1 w wynikach wyszukiwania Google, musisz być zalogowany na swoim koncie Google. (Obecnie niedostępne)

Sprawdź +1 zrobione przez Ciebie: Jeśli korzystasz już z Google+, to znajdziesz tu +1’s Tab w swoim profilu, gdzie wszystkie Twoje +1’s są wymienione w jednym miejscu. Możesz je przeglądać i usuwać te, których już nie chcesz polecać. W tym miejscu pojawia się także opcja Cofnij.

Wideo – Wprowadzenie przycisku +1

Wygląda na to, że +1 zostanie oficjalnie wprowadzony zaraz po tym, jak Google otworzy drzwi Google+ dla wszystkich. Google chce dostarczać lepsze i bardziej trafne wyniki poprzez połączenie i uwzględnienie w wyszukiwaniu wszystkich treści społecznościowych. Zobaczmy, jak to się dzieje. ��

P.S. Nie brałem udziału w żadnym eksperymencie, po prostu miałem szczęście, że udało mi się go podejrzeć.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka