Greenshot – darmowy program do przechwytywania ekranu i edytor obrazów

Greenshot jest darmową i wspaniałą alternatywą dla płatnych programów do przechwytywania ekranu, takich jak Snagit. Program oferuje łatwy sposób na przechwytywanie zrzutów ekranu, a ponadto ma wbudowany edytor obrazów, taki jak Snagit, który jest naprawdę przydatny i wyróżnia się na tle innych.

Można przechwytywać 3 rodzaje zrzutów ekranu: Region, okno i przechwytywanie pełnoekranowe łatwo za pomocą klawiszy skrótu. Narzędziu brakuje tylko opcji przechwytywania pełnych stron internetowych. Oferuje takie opcje, jak „Miejsce docelowe zrzutu ekranu”, które zapewnia 6 różnych sposobów zapisania zrzutu.

Greenshot

Edytor obrazów Greenshot to najlepszy dodatek do tego programu, który umożliwia łatwą edycję, dodawanie adnotacji, podkreślanie lub zasłanianie części zrzutu ekranu. Domyślnie przechwycony obraz jest otwierany w tym edytorze. Edytor zawiera takie narzędzia, jak narzędzie do zaznaczania, rysowanie prostokąta, elipsy, linii, strzałki, pola tekstowego, kadrowanie itp. Można również kopiować obrazy do schowka, wysyłać je pocztą elektroniczną lub drukować.

Edytor obrazów Greenshot

Edytor obrazów Greenshot nie jest przeznaczony tylko do robienia zrzutów ekranu. Można również otwierać obrazy do edycji z pliku lub ze schowka, klikając prawym przyciskiem myszy ich ikonę w zasobniku systemowym. Obrazy można zapisać w 4 formatach, a mianowicie: JPG, PNG, GIF i BMP.

Wypróbuj tę aplikację, jeśli często wykonujesz zrzuty ekranu.

Pobierz Greenshot  (544 KB)

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka