iOS 15: Jak wyłączyć tryb portretowy w Snapchacie na iPhonie

iOS 15, iPadOS 15 i macOS Monterey funkcje trybu portretowego i efekty dźwiękowe do wideorozmów FaceTime. Tryb portretowy w FaceTime w systemie iOS 15 to płynny sposób na rozmycie tła przy jednoczesnym zachowaniu ostrości na sobie. Działa on podobnie do efektu portretu w aplikacji aparatu w telefonach iPhone i iPadach. Korzystając z trybu portretowego, możesz zwrócić uwagę na swoją twarz i ciało, a jednocześnie dodać rozmycie tła do reszty kadru. Poza FaceTime efekty te wydają się działa także z aplikacjami innych firm, takimi jak Snapchat.

Jak korzystać z trybu portretowego w systemie iOS 15 w aplikacji Snapchat?

Tryb portretowy w aplikacji Snapchat w systemie iOS 15 nie działa po wyjęciu z pudełka, nie znajdziesz też ustawienia umożliwiającego jego włączenie w aplikacji. Należy też pamiętać, że efekt portretu działa tylko podczas korzystania z przedniej kamery.

Aby włączyć tryb portretowy w aplikacji Snapchat w systemie iOS 15, wykonaj następujące kroki.

 1. Upewnij się, że korzystasz z systemu iOS 15 i masz najnowszą wersję aplikacji Snapchat.
 2. Otwórz aplikację Snapchat i stuknij zakładkę Aparat (w dolnej środkowej części). karta aparatu w snapchacie na iphone'ie
 3. Przeciągnij palcem w dół od góry po prawej stronie do otwórz Centrum sterowania.
 4. Stuknij w ikonę “EfektyPanel ”Portret&#8221 u góry, a następnie dotknij ustawienia “Portret&#8221, aby włączyć tryb portretowy w Snapchacie. Ikona trybu portretowego zmieni kolor na niebieski, gdy będzie on włączony.

  efekty w centrum sterowania w systemie ios 15

  jak włączyć tryb portretowy w snapchacie na ios 15

 5. Wróć do aplikacji Snapchat i zrób zdjęcie lub nagraj wideo, aby opublikować je w swojej historii lub zapisać w rolce aparatu.

Oprócz efektów wideo, stuknij w przycisk “Tryb mikrofonu”Panel, aby zastosować efekty dźwiękowe do rozmów wideo w Snapchacie. Domyślną opcją jest Standard, ale jako efekt dźwiękowy możesz wybrać opcję Izolacja głosowa lub Szerokie spektrum.

tryb mikrofonu w snapchacie w systemie ios 15

Jak wyłączyć tryb portretowy w aplikacji Snapchat w systemie iOS 15?

Jak mogę wyłączyć tryb portretowy w aplikacji Snapchat?? Efekt portretu w aplikacji Snapchat w systemie iOS 15 nie jest domyślnie włączony. Jeśli przypadkowo włączyłeś tę funkcję i chcesz się pozbyć rozmycia na Snapchacie, to jest to możliwe.

Jak usunąć tryb portretowy z aplikacji Snapchat na telefonie iPhone z systemem iOS 15,

 1. Otwórz aplikację Snapchat i przejdź do ekranu aparatu.
 2. Przejdź do Centrum sterowania, przesuwając palcem w dół w prawym górnym rogu ekranu.
 3. Stuknij panel “Efekty&#8221, a następnie stuknij przycisk niebieski tryb portretowy ikona. Napis ‘Portret włączony” zmieni się na ‘Portret wyłączony”, co oznacza, że efekt portretu jest wyłączony.

  włączanie lub wyłączanie efektów snapchata w systemie ios 15

  jak wyłączyć tryb portretowy w snapchacie na ios 15

To jest to. Teraz wróć do Snapchata i rób zdjęcia lub nagrywaj filmy bez rozmycia tła.

Jak włączyć lub wyłączyć tryb ostrości w Snapchacie?

W aplikacji Snapchat również dostępny jest tryb Focus, który umożliwia stosowanie efektu bokeh i działa zarówno z przednią, jak i tylną kamerą. Mimo że tryb portretowy (w systemie iOS 15) daje stosunkowo lepsze rezultaty niż natywny efekt ostrości w Snapchacie. Jeśli jednak Twój iPhone nie obsługuje systemu iOS 15, możesz zamiast tego skorzystać z trybu ostrości w aplikacji Snapchat.

Aby włączyć tryb Focus na Snapchacie, otwórz aplikację Snapchat i przejdź do zakładki Aparat lub Wizjer. Stuknij strzałkę rozwijaną na dole paska efektów i narzędzi w prawym górnym rogu. Następnie stuknij opcję “Focus&#8221, aby ją włączyć. Efekt rozmycia tła zostanie natychmiast zastosowany do Twoich zdjęć.

tryb ostrości w snapchacie na iphone'ie

jak włączyć tryb ostrości w snapchacie

Podobnie, rozwiń kolumnę narzędzi i stuknij “Focus: on&#8221, aby wyłączyć efekt Focus w Snapchacie.

WSKAZÓWKI:

 • Jak wyłączyć dźwięk z kamery na Snapchacie bez wyciszania
 • Oto, jak przypiąć rozmowę na Snapchacie
 • Jak sprawdzić, kiedy dołączyłeś do Snapchata
Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka