ITEL osiąga kamień milowy w sprzedaży 1 miliona telefonów, rozszerzając swój rynek w Indiach

itelPodczas gdy główne miasta i metropolie są domem dla większych marek i chińskich producentów OEM walczących o pierwsze miejsce na rynku indyjskim, istnieje również inny rynek w miastach warstwy 2 i 3, gdzie wszystko, na czym zależy kupującym, to przyzwoity telefon w najniższej cenie. A jeśli coś pójdzie nie tak, facet obok, siedzący w małym sklepiku, będzie miał prowizoryczny plan, jak uruchomić urządzenie. Jest to rynek dla telefonów z funkcjami (tak, w niektórych częściach świata nadal są w sprzedaży!) dla niezbyt obeznanych z technologią. Dla takiego tłumu, obok takich firm jak Karbonn, Micromax, Intex i innych, jest ITEL, firma z Transsion Holdings Conglomerate.

ITEL ogłosiła dzisiaj, że teraz sprzedano ponad 1 milion telefonów i udało im się to osiągnąć w ciągu zaledwie 2 miesięcy od rozpoczęcia działalności jako firma. Asortyment produktów oferowanych przez firmę ITEL obejmuje urządzenia komunikacyjne, w tym ponad 10 modeli telefonów w cenie od około 2000 INR do 10000 INR lub mniej, w tym 8 telefonów z funkcjami i 7 smartfonów. Jak można wywnioskować z ceny, urządzenia są skierowane do klientów ceniących sobie wartość, którzy chcą mieć dobrze działający telefon z prostymi opcjami.

itel feature phones

smartfony itel

Aby uczcić ten kamień milowy, firma ITEL ogłosiła, że otworzy więcej niż 1000 centrów serwisowych w Indiach a także zacząć oferować 100-dniowa polityka wymiany dla swoich telefonów, co przyciągnęłoby wielu potencjalnych nabywców w regionach, w których działają, takich jak Uttar Pradesh East, Uttar Pradesh West, Gujarat, Jammu and Kashmir, Bihar, Jharkhand, Punjab, Uttarakhand, Delhi, Rajasthan, Haryana i Himachal Pradesh.

Mówiąc o specjalnych okazjach, Sudhir Kumar, dyrektor generalny ITEL Mobile India, powiedział:

„Firma itel została wprowadzona na rynek indyjski, aby wyeliminować różnice technologiczne istniejące między obszarami miejskimi i wiejskimi. Imponujący odzew, jaki otrzymaliśmy w tak krótkim czasie od wprowadzenia na rynek, świadczy o skuteczności podejścia value-plus naszej marki na rynku indyjskim”. Chcielibyśmy podziękować naszym partnerom i konsumentom, którzy umożliwili nam dokonanie tego wyczynu. Jesteśmy pewni, że uda nam się opracować i wprowadzić na rynek jeszcze więcej innowacyjnych ofert, które wzmocnią pozycję indyjskiego konsumenta i dadzą Indiom impuls niezbędny do przekształcenia się w całkowicie cyfrową gospodarkę.”

Opierając się na obecnym sukcesie, firma ITEL chce teraz przejść do następnej fali i osiągnąć liczbę 2 milionów, rozszerzając regiony sprzedaży na Maharasztra, Bengal Zachodni, Andhra Pradesh, Telangana, Tamil Nadu, Kerala, Madhya Pradesh, Chhattisgarh, Orissa i stany północno-wschodnie. Nie tylko w Indiach, ITEL ma również przyzwoity udział w rynku afrykańskim, zajmując 51. miejsce w rankingu 100 najbardziej podziwianych marek w Afryce w 2015 r.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka