Jak czatować z osobami z kręgu Google+

Google+ został wprowadzony jako narzędzie zmieniające reguły gry dla popularnych sieci społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter. W ciągu zaledwie kilku dni wiele osób, zwłaszcza technicznych, dołączyło do Google+ i doświadczenie jest po prostu niesamowite. Tak, jest to dość wciągające i interesujące, ponieważ nigdy wcześniej nie widziałem tak szybkiej i ciągłej interakcji między członkami kręgu, a także nieznanymi osobami.

Niedawno udostępniliśmy 20 wskazówek Google+ które z pewnością poprawią doświadczenia użytkowników w Google Plus. Oto kolejna przydatna wskazówka, o której większość użytkowników nie wieCzatowanie ze znajomymi z Twojego kręgu w Google+„. Oczywiście możesz czatować z osobami znajdującymi się w kontaktach Gmaila, ale ponadto Google+ umożliwia czatowanie z osobami dodanymi do Twojego kręgu.

Aby włączyć tę funkcję, po prostu najedź kursorem myszy na opcję Czat w Google+ i kliknij szarą strzałkę rozwijaną. Wybierz ‘Kręgi”, a następnie wybierz kręgi, z którymi chcesz czatować. Można wybrać kilka Kręgów, a mianowicie: Znajomi, Rodzina, Przyjaciele i Śledzący. Lepiej jest dodawać kręgi z ludźmi, których znasz, jak rodzina i przyjaciele.

czat google+

opcje czatu google+

Notatka: Czatowanie będzie możliwe tylko wtedy, gdy osoby (które dodałeś do czatu) również włączą funkcję czatu. Dzięki temu będziesz mógł rozmawiać z nimi, gdy będą online i będą dostępni do czatu.

Włącz czat tylko dla osób, którym ufasz, ponieważ:

Gdy pojawisz się na czyjejś liście czatu w Google+, możliwe, że ta osoba odkryje Twój adres e-mail. Twój adres e-mail nie będzie wprawdzie wyświetlany na liście czatu w Google+, ale jest wyświetlany na listach czatu w innych produktach Google (np. w Gmailu i iGoogle).

Mam nadzieję, że ta wskazówka Ci się przydała i podziel się nią z przyjaciółmi na stronie Google+.

Aktualizacja – Funkcja czatowania z osobami w Twoich kręgach została usunięta w lipcu, ale Google już ją przywrócił. Możesz teraz czatować z każdą osobą w swoich kręgach, która a także  mają Cię w swoich kręgach. Możesz też wybrać opcję Własna strona kręgi, które mogą z Tobą czatować. Wszystkie nowe kręgi utworzone przez użytkownika są domyślnie uprawnione do czatowania z nim.

Ustawienia czatu Google+

Jeśli wolisz NIE rozmawiać na czacie z osobami ze swoich kręgów w Google+, przejdź do ustawień czatu (wybierz opcję Ustawienia prywatności z menu rozwijanego), wybierz opcję Niestandardowe i usuń zaznaczenie wszystkich kręgów, aby ukryć użytkowników Google+ przed pojawieniem się na liście czatów.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka