Jak dodać aplikację Telefon z powrotem do ekranu głównego na iPhonie

Czy aplikacja Telefon nagle zniknęła z iPhone’a?? W takim przypadku możesz chcieć przywrócić ikonę telefonu na iPhone’a. Jest tak z pewnością dlatego, że aplikacja Telefon jest jedną z najczęściej używanych i niezbędnych aplikacji w każdym smartfonie. Niemniej jednak nie ma powodu do zmartwień, jeśli nie możesz znaleźć aplikacji Telefon na swoim telefonie iPhone.

Jak odzyskać usuniętą aplikację Telefon na telefonie iPhone?

Czy usunąłeś ikonę Telefonu, próbując ukryć ją na ekranie głównym iPhone’a?? Następnie możesz chcieć przywrócić brakującą aplikację Telefon. Faktem jest, że nie można ani ponownie pobrać, ani zainstalować aplikacji Telefon na telefonie iPhone. Co więcej, nie można bezpośrednio aktualizować aplikacji Telefon, ponieważ aktualizuje się ona automatycznie wraz z aktualizacjami systemu iOS.

Powód jest taki, że podobnie jak Safari i Wiadomości, aplikacja Telefon jest częścią standardowych aplikacji Apple’a, które są wbudowane w system operacyjny. Dlatego nie można wyłączyć ani usunąć aplikacji Telefon, w przeciwieństwie do kilku innych preinstalowanych aplikacji w systemie iOS, takich jak iMovie czy GarageBand.

Oznacza to, że aplikacja Telefon pozostaje nienaruszona na telefonie iPhone wraz z historią połączeń, ulubionymi kontaktami i innymi ustawieniami. Aplikacja prawdopodobnie nie jest wyświetlana, ponieważ mogła zostać przeniesiona z Docka do folderu aplikacji lub na inny ekran główny.

Cóż, możesz łatwo umieścić aplikację Telefon z powrotem na ekranie głównym iPhone’a. Teraz zobaczmy, jak przywrócić ikonę telefonu na telefonie iPhone z systemem iOS 14 lub iOS 15.

Jak przywrócić aplikację Telefon na ekran główny iPhone’a?

Użyj jednego z poniższych sposobów, aby przywrócić lub dodać aplikację Telefon z powrotem na telefonie iPhone.

W Bibliotece aplikacji w systemie iOS 14 lub nowszym

1. Przejdź do Biblioteki aplikacji i otwórz folder Społecznościowe folder. [Zobacz: Jak znaleźć bibliotekę aplikacji] Biblioteka aplikacji na telefonie iPhone
  2. Poszukaj aplikacji Telefon.
  3. Naciśnij i przytrzymaj pusty obszar na ekranie, aby włączyć tryb „jiggle”. jak dodać aplikację Telefon do Ekranu głównego iPhone'a
  4. Stuknij i przytrzymaj Ikonę aplikacji Telefon i przeciągnij ją do Docka na dole iPhone’a.
  5. Po przeniesieniu aplikacji stuknij ‘Gotowe’ w prawym górnym rogu.

Używanie wyszukiwarki Spotlight

Jeśli w Docku lub na ekranie głównym brakuje ikony aplikacji Telefon, użyj wyszukiwarki Spotlight, aby sprawdzić, czy aplikacja jest ukryta w folderze z aplikacjami folder aplikacji. Ta metoda działa także w systemie iOS 13.

jak przywrócić aplikację Telefon na telefonie iPhone

Aby to zrobić, po prostu przesuń palcem w dół ekranu, gdy jesteś na ekranie głównym. Wpisz adres telefon w polu wyszukiwania u góry. Teraz możesz zobaczyć nazwę folderu z aplikacjami, w którym znajduje się aplikacja Telefon. Następnie przenieś aplikację ‘Telefon’ z tego folderu na główny ekran główny lub dock.

WSKAZÓWKA: Jeśli Telefon nie pojawia się w wyszukiwarce Spotlight, przejdź do Ustawienia > Telefon > Siri & Wyszukaj. W sekcji Podczas wyszukiwania włącz przełącznik obok “Pokaż aplikację w wyszukiwaniu”.

pokazywać aplikację telefonu w wyszukiwaniu w świetle reflektorów w systemie iOS

Poszukaj aplikacji Telefon w Bibliotece aplikacji

Jeśli nie widzisz aplikacji Telefon w menu Społecznościowe Następnie wystarczy wyszukać aplikację w Bibliotece aplikacji.

Do tego, przeciągnij palcem w dół Biblioteka aplikacji i wyszukaj opcję Telefon. Aby umieścić aplikację Telefon z powrotem w Docku iPhone’a, naciśnij i przytrzymaj ikonę aplikacji Telefon i trzymaj ją tak długo, aż będziesz mógł dodać aplikację z powrotem do ekranu głównego. Następnie przeciągnij i umieść aplikację w stacji dokującej.

jak przywrócić ikonę telefonu na telefonie iPhone

dodawanie aplikacji telefonu do dolnej części iPhone'a w Docku

Alternatywny sposób – Naciśnij długo ikonę Telefonu w bibliotece aplikacji i wybierz “Dodaj do ekranu głównego”. Pamiętaj, że opcja dodania do ekranu głównego nie pojawi się, jeśli aplikacja Telefon znajduje się już na ekranie głównym, w folderze z aplikacjami lub na jednej z ukrytych stron z aplikacjami.

Jak przywrócić aplikację telefonu na Ekran główny iPhone'a w iOS 14

Znajdź brakującą ikonę aplikacji Telefon na ukrytych stronach ekranu głównego

Aplikacja Telefon może być niewidoczna, jeśli użytkownik ukrył stronę aplikacji, aby uzyskać uproszczony wygląd w systemie iOS 14 lub nowszym.

Aby odsłonić aplikację Telefon,

1. Naciśnij długo pusty obszar na ekranie głównym.
  2. W trybie edycji stuknij przycisk strona z kropkami w pobliżu dolnej części ekranu. edytowanie stron Ekranu głównego na telefonie iPhone
  3. Uważnie poszukaj strony z ukrytymi aplikacjami, na której znajduje się aplikacja Telefon.
  4. Zaznacz stronę konkretnej aplikacji, aby ją ukryć. jak ukryć aplikację Telefon w systemie iOS 14 na telefonie iPhone
  5. Naciśnij ‘Gotowe’.

Resetuj układ ekranu głównego

Jest to z pewnością najprostszy sposób na przywrócenie układu ekranu głównego na iPhonie lub iPadzie. Nie zalecamy jednak korzystania z tej metody, ponieważ spowoduje ona zmianę układu wszystkich aplikacji na ekranie głównym, a także usunięcie widżetów ekranu głównego.

Aby przywrócić domyślny ekran główny w systemie iOS 14, przejdź do Ustawienia > Ogólne > Ustawienia > Ogólne Resetuj. Wybierz opcję “Resetuj układ ekranu głównego&#8221 i dotknij “Resetuj ekran główny&#8221, aby potwierdzić.

przywrócić domyślny ekran główny w systemie iOS 14

resetowanie Ekranu głównego w telefonie iPhone

Tymczasem sprawdź ten artykuł, aby zresetować ekran główny w systemie iOS 15.

WSKAZÓWKI:

• Jak usunąć aplikację, której nie możesz znaleźć na iPhonie
  • Jak dodać wszystkie aplikacje do Ekranu głównego jednocześnie na iPhonie