Jak dodać Google+ jako wyszukiwarkę w Chrome?

Google Plus Od momentu uruchomienia Google Plus stał się popularny, ma ponad 20 milionów użytkowników i udostępniono na nim wiele postów. W międzyczasie Twitter ma również różnego rodzaju rzeczy z różnych kategorii, a także działa jako wpływowa i inteligentna wyszukiwarka, która wyszukuje zapytania w czasie rzeczywistym. Podobnie w Google Plus jest wiele publicznie dostępnych rzeczy, które można wykorzystać do wyszukiwania informacji zamieszczonych w Google+.

Ale obecnie nie jest to możliwe, ponieważ interfejs internetowy Google Plus ma tylko opcję wyszukiwania Znajdź ludzi i Nie jego zawartość. Google+ można jednak łatwo ustawić jako wyszukiwarkę w przeglądarce Chrome lub uczynić z niej domyślną wyszukiwarkę. Zobacz, jak:

1. Kliknij ikonę klucza w Google Chrome i wybierz Opcje.

2. W sekcji Podstawy przejdź do zakładki Wyszukiwanie i kliknij na Wyszukiwarki Mange

3. Przewiń w dół do Inne wyszukiwarki i wypełnij poniższe pola:

– Wprowadzanie Google+ wDodaj nową wyszukiwarkę” pole.

– Wprowadzanie stanowiska wSłowo kluczowe pole.

– Wpisz poniższy wiersz w ’URL z %s w miejscu zapytania” box.

{google:baseURL}search?q=site:plus.google.com inurl:posts/* %s

To wszystko. Ustawić ją jako domyślną wyszukiwarkę, jeśli chcesz!

Teraz wystarczy wpisać posty w pasku adresu Chrome’a i wybierz opcję w rozwijanym menu, która mówi Przeszukaj Google+ pod kątem <wpisz zapytanie> – (słowo kluczowe: posty)

Nie martw się, nie musisz o tym pamiętać &#8211 pojawia się ona automatycznie. Po wybraniu tej opcji Szukaj Google+: pojawi się. Wystarczy wpisać słowa kluczowe lub zapytanie, aby przeszukać wszystkie posty i profile w Google+.

Wskazówka: Heather Buckley

Alternatywnie można użyć gplussearch.com, aby przeszukać Google Plus w dowolnej przeglądarce.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka