Jak dodać opcję restartu do iPhone’a lub iPada

W przeciwieństwie do większości smartfonów i tabletów z systemem Android, iPhone i iPad nie mają opcji ponownego uruchomienia lub restartu. W rezultacie użytkownicy iPhone’ów i iPadów mają tylko możliwość wyłączenia lub zamknięcia urządzenia. Jeśli chcesz po prostu ponownie uruchomić urządzenie z systemem iOS, musisz je najpierw wyłączyć, a następnie włączyć. Opcja ponownego uruchomienia zawsze pomaga, ponieważ szybkie ponowne uruchomienie najczęściej rozwiązuje typowe problemy i usterki aplikacji. Jeśli przeszkadza Ci brak przycisku restartu, mamy rozwiązanie.

Dodaj przycisk Restart na telefonie iPhone

Co zaskakujące, w iPhone’ach i iPadach istnieje ukryta opcja ponownego uruchamiania, o której istnieniu większość użytkowników nie wie. Opcja restartu w systemie iOS jest włączana programowo i ukryta w różnych ustawieniach. Być może właśnie dlatego większość użytkowników iPhone’ów i iPadów nie wie o jego istnieniu. Tymczasem nie należy mylić tej funkcji z funkcją wyłączania dostępną w Ustawieniach > Ogólne > Ogólne Wyłączanie w systemie iOS 11 i nowszych. To zupełnie inna opcja, mówimy tu o funkcji ponownego uruchamiania w systemie iOS.

Funkcja ponownego uruchamiania została wprowadzona jako część AssistiveTouch w systemie iOS 11 i jest dostępna w systemie iOS 12 i nowszych. To najszybszy sposób na ponowne uruchomienie iPhone’a bez przycisku zasilania, jeśli masz włączoną funkcję AssistiveTouch. Teraz dowiedzmy się, jak włączyć opcję ponownego uruchamiania na iPhonie lub iPadzie.

Uwaga: Aby uzyskać funkcję ponownego uruchamiania na urządzeniach z systemem iOS, upewnij się, że urządzenie ma zainstalowany system iOS 11 lub nowszy.

Jak zrestartować iPhone’a lub iPada bez przycisku zasilania

 1. Przejdź do Ustawienia > Dostępność.
 2. W sekcji Dostępność otwórz opcję “Dotknij&#8221.
 3. Stuknij w “AssistiveTouch” u góry i włącz przełącznik obok AssistiveTouch. jak włączyć funkcję AssistiveTouch na telefonie iPhone
 4. Na ekranie pojawi się teraz wirtualny przycisk AssistiveTouch. Przycisk dotyku asystującego na ekranie iPhone'a
 5. Stuknij przycisk i wybierz Urządzenie > Więcej (3 kropki).

  Menu AssistiveTouch

  Menu AssistiveTouch na telefonie iPhone

 6. Stuknij w opcję “Restart” i wybierz restart, aby potwierdzić. Jak ponownie uruchomić iPhone'a bez przycisku zasilania

To jest to. Twój iPhone lub iPad uruchomi się teraz ponownie automatycznie.

ZWIĄZANE: Jak usunąć wirtualny przycisk home z ekranu iPhone’a

WSKAZÓWKA: Dostosuj menu AssistiveTouch

Możesz wybrać opcję wyświetlania przycisku Restart w menu głównym przycisku AssistiveTouch, aby uzyskać szybszy dostęp. Aby to zrobić, wykonaj poniższe kroki.

 1. Przejdź do Ustawienia > Dostępność > Dotknij > AssistiveTouch.
 2. Dotknij przycisku “Dostosuj menu górnego poziomu&#8221.
 3. Teraz stuknij przycisk + ikona aby dodać menu. Zostanie teraz dodana duża ikona plusa. jak dostosować menu AssistiveTouch na iPhonie
 4. Stuknij w dużą ikonę + i przypisz do niej akcję “Uruchom ponownie&#8221. Następnie stuknij Gotowe.

  dostosowanie menu górnego poziomu AssistiveTouch w systemie iOS

  jak dodać przycisk restartu do iPhone'a i iPada

To wszystko! Możesz teraz przejść do opcji ponownego uruchomienia z menu głównego wirtualnego przycisku home.

jak dodać opcję ponownego uruchomienia w telefonie iPhone i iPadzie
Menu główne AssistiveTouch

WSKAZÓWKA BONUSOWA: Jeśli nie chcesz wyświetlać przycisku AssistiveTouch przez cały czas w urządzeniu z systemem iOS, możesz go przypisać jako przycisk dostępności Skrót dostępności. W ten sposób możesz włączyć lub wyłączyć AssistiveTouch z dowolnego ekranu, klikając trzykrotnie przycisk Boczny (w telefonie iPhone X lub nowszym) lub przycisk Home.

Aby przypisać AssistiveTouch jako skrót dostępności, przejdź do Ustawienia > Dostępność i przewiń w dół do “Skrót dostępności” na dole. Otwórz ją i wybierz “AssistiveTouch” z listy opcji. Przycisk AssistiveTouch będzie się teraz włączał lub wyłączał po trzykrotnym szybkim naciśnięciu przycisku bocznego lub przycisku Home.

jak skonfigurować skrót dostępności w systemie iOS

Co więcej, można dostosować szybkość potrójnego kliknięcia przycisku bocznego lub przycisku Home. Aby to zrobić, przejdź do Przycisk boczny / Przycisk główny opcja w sekcji Dostępność. Tutaj możesz wybrać szybkość klikania jako Domyślną, Wolną lub Najwolniejszą.

ustawienia dostępności w systemie iOS

Jak zmienić szybkość klikania przycisku bocznego na telefonie iPhone?

W ten sposób można ponownie uruchomić iPhone’a bez używania przycisku domowego, bocznego, zasilania lub głośności.

Mam nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka