Jak kompresować i konwertować wideo 4K do MP4 w systemie Windows za darmo

Rozdzielczość HD należy już do przeszłości, ponieważ konsumenci przeszli na rozdzielczość Full High Definition aka Full HD. Jednocześnie większość osób woli oglądać filmy w formacie 4K 4K lub Ultra High Definition (UHD). Nagrywanie filmów 4K nie jest już wielkim problemem, ponieważ można je łatwo rejestrować za pomocą urządzeń przenośnych, takich jak GoPro, DJI, iPhone, telefony z systemem Android i lustrzanki cyfrowe. Choć 4K bez wątpienia oferuje niesamowite szczegóły i najlepsze wrażenia z oglądania, nie jest odpowiedni dla każdego.

Na przykład, jeśli oglądasz materiały w rozdzielczości 4K na laptopie z niskiej klasy sprzętem lub na telewizorze Full HD. W takim przypadku nie będzie można cieszyć się prawdziwą jakością 4K, ponieważ urządzenie odtwarzające nie ma natywnej obsługi 4K. W związku z tym oglądanie materiałów 4K na starym komputerze może powodować zacinanie się odtwarzania, częste spadki klatek i lagi. Ponadto dźwięk może nie być zsynchronizowany, a plik może nie dać się odtworzyć z powodu nieobsługiwanego formatu. Nie trzeba dodawać, że duży rozmiar plików z materiałami 4K powoduje, że zajmują one dużo miejsca na dysku.

Wypróbuj WinX HD Video Converter Deluxe

WinX HD Video Converter Deluxe

Aby pozbyć się problemów z odtwarzaniem wideo 4K, można zmniejszyć rozdzielczość wideo 4K do niskiej rozdzielczości (najlepiej 2K lub 1080p).  W ten sposób można znacznie zmniejszyć rozmiar pliku, zachowując jednocześnie wysoką jakość. WinX HD Video Converter Deluxe dla Windows jest doskonałym oprogramowaniem do konwersji dowolnego wideo 4K na kompatybilne wideo dla płynnego odtwarzania. Aplikacja obsługuje większość formatów wideo i ma wbudowany edytor wideo. Przyjrzyjmy się teraz jego głównym funkcjom.

Najważniejsze funkcje

 • Łatwość użycia Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy profesjonalistą, łatwy w użyciu interfejs WinX HD Video Converter Deluxe sprawi, że nie będziesz się nudzić. Nie trzeba konfigurować żadnych skomplikowanych ustawień, a proces konwersji jest po prostu bardzo prosty.
 • Obsługa popularnych formatów wideo – Program potrafi konwertować filmy 4K z prędkością 60 klatek na sekundę (MKV/HEVC/H.265/M2TS) z GoPro, DJI i iPhone’a XS do MP4, H.264, HEVC, MOV, AVI, MKV i inne. Umożliwia to odtwarzanie międzyplatformowe na różnych urządzeniach.
 • Akceleracja sprzętowa poziomu 3 – Dzięki pełnej akceleracji sprzętowej zapewnianej przez firmy Intel, Nvidia i AMD aplikacja zapewnia ponad 90% współczynnik kompresji przy płynnej zmianie rozmiaru dużych filmów.
 • Wysoka jakość wyjściowa – Dzięki wysokiej jakości silnikowi, funkcji usuwania przeplotu i technologii automatycznego kopiowania można uzyskać bezstratne rezultaty. Algorytm kompresji wideo w połączeniu z akceleracją GPU może w znacznym stopniu skompresować filmy o dużym rozmiarze do niższej rozdzielczości bez pogorszenia jakości.
 • Wbudowany edytor wideo – Istnieje przydatna opcja przycinania i konwertowania tylko określonego fragmentu wideo. Możesz dodać zewnętrzne napisy SRT, a nawet użyć funkcji przycinania, aby usunąć czarne obwódki. Oprócz tego użytkownicy mogą łączyć wiele filmów w jeden film.
 • Pobieracz wideo – Program może być również używany do pobierania filmów UHD 4K z popularnych platform wideo online, takich jak DailyMotion, Vimeo i Vevo na komputer.
 • Możliwość dostosowania parametrów, takich jak kodek wideo/audio, liczba klatek na sekundę, rozdzielczość, szybkość transmisji, współczynnik proporcji i kanał audio.
 • Rób wysokiej jakości zdjęcia w odtwarzaczu podglądu

Po omówieniu wszystkich najważniejszych funkcji, WinX HD Video Converter Deluxe jest szybkim i skutecznym rozwiązaniem do kompresji dużych plików wideo 4K do formatu 2K, 1080p lub 720p w celu łatwego przechowywania. Program jest też często aktualizowany, by obsługiwać nowe formaty wideo i coraz większą liczbę urządzeń.

Jak przekonwertować wideo 4K do MP4 za pomocą WinX HD Video Converter Deluxe

Teraz przeprowadzimy Cię przez proces kompresji, konwertując wideo 4K (WebM w formacie 2K w formacie MP4.

 1. Pobierz program i zainstaluj go na swoim komputerze.
 2. Uruchom WinX HD Video Converter Deluxe.
 3. Kliknij kartę Wideo i wybierz film 4K.
 4. Wybierz „MP4 Video” jako format wyjściowy z profili ogólnych. Ustaw także poprzeczkę jakości.
 5. Opcjonalnie – Kliknij opcję Edytuj i wprowadź czas rozpoczęcia/zakończenia w zakładce Przytnij, aby przekonwertować określony fragment.
 6. Włącz silnik wysokiej jakości i ustawienie Deinterlacing, jeśli to konieczne.
 7. Ustaw parametry pliku wyjściowego. (Opcjonalnie)
 8. Wybierz folder docelowy i naciśnij przycisk Uruchom.
 9. Proces rozpocznie się i zostanie wyświetlony pozostały czas.
 10. Po konwersji odtwórz plik wyjściowy na obsługiwanym urządzeniu.

Zrzuty ekranu krok po kroku (kliknij, aby zobaczyć) –Cennik – WinX HD Video Converter Deluxe to płatna aplikacja, obecnie dostępna w obniżonej cenie 29$.95. Użytkownicy, którzy zakupią program, otrzymają dożywotnią licencję wraz z bezpłatną, dożywotnią aktualizacją.

Weź udział w konkursie

giveaway

Digiarty Software oferuje obecnie darmową licencję WinX HD Video Converter Deluxe dla użytkowników systemu Windows. Możesz Zdobądź konwerter wideo 4K za darmo póki trwa promocja. Oprócz darmowej licencji użytkownicy mogą spróbować szczęścia i wygrać słuchawki Bose, Sonos One i inne akcesoria. Promocja jest aktywna dla wszystkich do 14 czerwca. Nie czekaj i pobierz darmową kopię już teraz!

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka