Jak pobrać i wydrukować fakturę z Amazon

logo amazon

Strona faktura to rachunek lub paragon, który otrzymujesz po zakupie produktu online lub offline. Należy zachować fakturę za produkt, która służy jako dowód zakupu i jest wymagana przy reklamacji gwarancji lub wymiany. Konsumenci mogą go również potrzebować przy wypełnianiu deklaracji podatkowych oraz w celu ubiegania się o podatek VAT lub GST od dokonanych zakupów. Obecnie wszyscy, którzy dokonują zakupów na platformach handlu elektronicznego, zazwyczaj otrzymują miękką kopię rachunku, którą można później wydrukować. Czasami do paczki z przesyłką dołączony jest mały paragon, ale w rzeczywistości jest to etykieta wysyłkowa i nie należy jej mylić z fakturą.

W przypadku firmy Amazon użytkownicy nie otrzymują wydrukowanej faktury ani potwierdzenia zamówienia wraz z przesyłką, zwłaszcza w przypadku zamówień realizowanych przez firmę Amazon. Dlatego należy ją pobrać ze strony internetowej firmy Amazon. Jeśli jednak złożyłeś zamówienie w Amazon.com następnie można uzyskać dostęp do faktury w wiadomości e-mail z potwierdzeniem wysyłki. W przypadku zamówień złożonych w serwisie Amazon.w, kupujący mogą uzyskać paragon tylko po zalogowaniu się na swoje konto Amazon. Pamiętaj, że musisz zalogować się na to samo konto, z którego złożyłeś zamówienie.

Jak pobrać fakturę Amazon

Bez dalszej zwłoki dowiedz się, jak możesz pobierać faktury za zamówienia z serwisu Amazon na telefonie komórkowym i komputerze stacjonarnym. Kroki różnią się nieznacznie w przypadku Amazon.w i należy postępować zgodnie z nimi.

Na stronie Amazon.com

1. Odwiedź stronę amazon.com i zaloguj się na swoje konto.
  2. Kliknij opcję “Zamówienia&#8221 w prawym górnym rogu. zamówienia amazon
  3. Z rozwijanej zakładki wybierz rok, w którym złożyłeś zamówienie. Możesz też użyć paska wyszukiwania, aby łatwo wyszukać wszystkie zamówienia. szczegóły zamówienia w amazon
  4. Kliknij “Szczegóły zamówienia” dla danego zamówienia.
  5. Teraz kliknij przycisk “Wyświetl lub wydrukuj fakturę”. wyświetlanie i drukowanie faktur amazon
  6. Kliknij przycisk “Wydrukuj tę stronę dla swoich potrzeb&#8221, znajdujący się na górze faktury, aby ją wydrukować. drukuj fakturę amazon

Wskazówka: Podczas drukowania zmień miejsce docelowe na “Zapisz jako PDF” w przeglądarce Chrome, aby zapisać fakturę w formacie PDF.

zapisz fakturę amazon jako pdf

Korzystanie z konta e-mail (metoda alternatywna)

Jeśli Twój Amazon.konto com jest z jakiegoś powodu zablokowane, to możesz uzyskać dostęp do faktury przez e-mail.

Aby to zrobić, zaloguj się na to samo konto e-mail, które jest zarejestrowane na koncie Amazon. Przejdź do skrzynki odbiorczej i wpisz “Amazon order product name” w zakładce Search email. Na przykład, wpisz “Amazon order fire tv stick” w wyszukiwaniu, aby przefiltrować odpowiednie wyniki.

amazon orders email

Odszukaj wiadomość e-mail z informacją o wysłaniu przedmiotu i otwórz ją. Teraz przewiń do dołu i znajdź opcję “Twoja faktura jest dostępna tutaj.”Kliknij “tutaj&#8221, aby bezpośrednio otworzyć fakturę bez przechodzenia do strony Amazon.

wiadomość e-mail z fakturą zamówienia amazon

Na Amazon.w (Dla użytkowników z Indii)

1. Przejdź do amazon.w i zaloguj się na swoje konto.
  2. Przejdź do strony “Your Orders” i wybierz swoje zamówienia.
  3. Wyszukaj zamówienie lub wybierz rok z menu rozwijanego.
  4. Kliknij łącze “Faktura&#8221 obok zamówienia, na które chcesz wystawić fakturę.
  5. Kliknij przycisk Faktura 1 lub Faktura 2, aby pobrać fakturę w formacie PDF.

Faktura amazon P-slip/Gwarancja

Uwaga: Pobierz również dokument “P-slip/Warranty 1”, na którym znajduje się numer IMEI w przypadku telefonów komórkowych i tabletów. Jest on wymagany przy zgłaszaniu roszczeń gwarancyjnych w autoryzowanych punktach serwisowych wraz z fakturą.

Pobieranie faktury za zamówienie z serwisu Amazon na telefon komórkowy

zamówienia w aplikacji amazon

sortowanie zamówień w aplikacji amazon

wyświetlanie szczegółów zamówienia w aplikacji amazon

wyświetlanie faktury w aplikacji amazon

drukuj fakturę w aplikacji amazon

zapisywanie faktur w formacie pdf w aplikacji amazon

Obecnie nie ma możliwości wydrukowania faktury za pomocą aplikacji Amazon dla systemów iOS i Android. Można jednak użyć przeglądarki mobilnej, takiej jak Google Chrome, aby pobrać faktury Amazon na telefon komórkowy. Kroki są takie same, jak opisane powyżej. Aby pobrać fakturę z Amazon na swój telefon, zapoznaj się z powyższymi zrzutami ekranu.