Jak podłączyć/podłączyć USB 3.0 urządzeń na nieobsługiwanych komputerach PC

Era USB 3.0 aka SuperSpeed USB zaczyna się pojawiać, ponieważ wiodący producenci produkują obecnie płyty główne & urządzenia z obsługą najnowszej wersji USB 3.0 technologii.

USB 3.0 lub SuperSpeed

Cechy USB 3.0 (SuperSpeed) –

  • Oferuje szybkość przesyłania danych 5 GB/s, czyli 10 razy większą niż Hi-Speed (USB 2).0)
  • Kompatybilność wsteczna z USB 2.0 urządzenia i komputery.
  • Dostarcza 900 mA energii na port USB, co stanowi wzrost o 80% w porównaniu z USB 2.0, który zapewnia tylko 500 mA.
  • Nowe złącza i kable umożliwiają przesyłanie danych z większą prędkością.
  • Zwiększona wydajność energetyczna. Brak pollingu urządzeń i niższe zapotrzebowanie na energię w stanie aktywnym i bezczynności.

Chociaż można łatwo podłączyć USB 3.0 do komputera obsługującego USB 2.0, wyniki nie będą zadowalające, ponieważ przepustowość nie będzie taka sama, jak w przypadku USB 3.0.0. Musisz użyć kompatybilnej karty i urządzenia wyposażonego w USB 3.0, aby uzyskać najlepszą wydajność. Istnieje jednak sposób na podłączenie USB 3.0 urządzeń na niekompatybilnych płytach głównych z USB 2.0 poprzez dodanie niewielkiego sprzętu.

1. PCI Express USB 3.0 Karta rozszerzeń dla komputerów stacjonarnych

USB 3.Karta rozszerzeń 0 to najlepszy wybór dla użytkowników, którzy nie chcą modernizować całego systemu komputerowego tylko po to, by dodać USB 3.0 funkcjonalność.

Firma Transcend wprowadziła na rynek kartę USB 3.0 Karta rozszerzeń, którą można łatwo zainstalować na złączu PCI Express 2.0 z pojedynczym pasem i umożliwia użytkownikom podłączenie USB 3.Zgodność urządzeń peryferyjnych 0 z komputerem stacjonarnym.

Karta rozszerzeń Transcend USB 3.0

Karta jest wyposażona w dwa zewnętrzne porty USB, które w pełni obsługują nową technologię USB 3.0 o przepustowości do 5 Gb/s, czyli dziesięciokrotnie szybszej niż USB 2.0.0 specyfikacji. Dostarcza 900mA mocy na port USB, co pozwala na około 80% więcej mocy dla podłączonych urządzeń. Oznacza to, że urządzenia wymagające dużej ilości energii będą działać stabilniej, a urządzenia zasilane bateryjnie będą mogły szybciej się ładować. Karta rozszerzeń PDU3 USB 3.Karta rozszerzeń 0 jest w pełni kompatybilna z systemem Windows 7 i objęta jest 2-letnią gwarancją firmy Transcend.

2. USB 3.0 ExpressCard 34 dla laptopów

USB 3.0 ExpressCard

USB 3.0 ExpressCard może być używany w laptopach z gniazdem Express Card 34 mm. Karta udostępnia 2 porty USB 3.0 o szybkości transferu do 5 Gbit/s.

W ten sposób można łatwo korzystać z nowego USB 3.0, takich jak dyski flash, zewnętrzne dyski twarde, dyski SSD na starym systemie komputerowym i zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. ��

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka