Jak stworzyć idealne logo dla swojego sklepu na Instagramie?

Instagram to popularny portal społecznościowy z milionami użytkowników na całym świecie. Jaki jest więc najlepszy sposób na zrobienie doskonałego pierwszego wrażenia?? Dzięki zastosowaniu logo! Jest najbardziej widoczny, dlatego tak ważne jest, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie.

jak stworzyć własne logo dla sklepu instagramowego

Jeśli zdecydujesz się na Zbuduj swoje logo za pomocą darmowego kreatora logo zamiast płacić projektantowi za stworzenie logo, pamiętaj o tym, jak logo na Instagramie może odzwierciedlać Twoją markę, ponieważ jest to pierwsze odzwierciedlenie Twojej marki, a także punkt kontaktu dla Twoich klientów docelowych.

Aby zaprojektować idealne logo, które będzie przedstawiać Twoją firmę, musisz najpierw zrozumieć, jak powinno wyglądać wyjątkowe logo.

Jakie elementy należy uwzględnić w logo sklepu na Instagramie??

Użyj elementów wizualnych, z którymi klienci mogą się natychmiast skojarzyć, takich jak nazwa marki lub sklepu. Utwórz różne warianty, w tym tylko obraz, tylko tekst, mieszankę słów i obrazów oraz warianty kolorystyczne. Większa liczba możliwości pozwala na bardziej kreatywne podejście do tworzenia marki.

wybór odpowiedniego typu logo

Powinieneś określić typ logo, który najlepiej oddaje głos Twojej marki. Dla swojego sklepu na Instagramie rozważ logo graficzne lub tekstowe. Logo graficzne łączy tytuł sklepu z tematycznym elementem wizualnym, który może być wyświetlany w różnych konfiguracjach. Warto zauważyć, że teraz grafika będzie wyświetlana obok lub nad nazwą sklepu.

Nazwa Twojej firmy jest jedynym elementem wizualnym w logo tekstowym. Nazwa Twojej firmy lub przedsiębiorstwa jest wyświetlana w całości lub tylko w postaci akronimów. Jeśli Twoja firma jest nowa dla odbiorców, lepiej jest umieścić pełną nazwę firmy, aby ludzie mogli się z nią zapoznać. Jeśli jesteś znaną firmą, możesz użyć inicjałów sklepu.

Wybierz najlepsze kolory

użyj koła kolorów podczas projektowania logo

Wykorzystaj koło kolorów, aby określić, które kolory wywołają właściwą odpowiedź u docelowej grupy odbiorców po ustaleniu jakich kolorów używać. Koło objaśnia kolory i odcienie w ich odczuciach i emocjach. Wybierz odcienie, które odzwierciedlają osobowość Twojego sklepu i firmy.

Brązowy, różowy, czerwony, pomarańczowy i żółty to ciepłe kolory, które zazwyczaj odzwierciedlają energię, podekscytowanie i pozytywność. Zieleń, błękit i fiolet tworzą kojącą atmosferę, a czerń i biel dodają kontrastu i odzwierciedlają klasyczny styl i ton. Czasami wybór jednego koloru pomaga zwiększyć natychmiastową koncentrację uwagi.

Wybierz czcionki, które odzwierciedlają osobowość Twojego sklepu

użyj prostych czcionek do zaprojektowania logo sklepu

Czcionki są dobrze znane z podkreślania osobowości marki. W związku z tym wybierz krój pisma odpowiedni dla niszy i branży Twojej firmy. Eksperymentuj z czcionkami różne czcionki i porównać typografię używaną przez konkurencję, aby wybrać czcionkę idealnie pasującą do osobowości Twojej marki.

Niezależnie od tego, jaką czcionkę wybierzesz, upewnij się, że jest ona prosta, aby odwiedzający mogli ją szybko przeczytać bez nadwyrężania oczu.

Pamiętaj, że jest tylko tyle miejsca na krój pisma w logo, aby było ono odpowiednio widoczne. Osoby śledzące Twoją stronę na Instagramie powinny mieć możliwość zobaczenia nazwy Twojej firmy na pierwszy rzut oka.

Zastosuj prostą szatę graficzną

Każdy projektant sugeruje, aby logo było proste. W przypadku tworzenia logo na Instagramie na małej przestrzeni, ta strategia jest o wiele bardziej krytyczna. Logo powinno mieć tylko 110-pikselowy kwadrat. W związku z tym projekt musi mieć zasadnicze znaczenie, aby odbiorcy mogli od razu zrozumieć, o co chodzi.

Rozważ zastosowanie tylko jednego lub dwóch kolorów i krojów pisma, które najlepiej oddają tożsamość Twojej firmy. Na etapie szkicowania logo usuń wszystkie części zapasowe. Zachowaj tylko te aspekty, które są niezbędne do przekazania przesłania Twojej marki.

Wyróżnij stronę swojego konta na Instagramie. Znakomity projekt logo to nie tylko jednoelementowe logo główne, ale także projekt, który od razu podoba się odbiorcom. W związku z tym upewnij się, że Twoje logo zawiera elementy, które wywołują reakcje emocjonalne. Te elementy pomogą im rozpoznać Twoje logo i sklep.

Pamiętaj jednak, aby zawrzeć w nim elementy związane z Twoją branżą. Motyw Twojego konta na Instagramie powinien być inspiracją dla emblematów lub obrazów. Pamiętaj o zawartości strony (historie, filmy, nagrania wideo), decydując o tym, co ma znaleźć się w logo na Instagramie. Twoje logo musi nawiązywać do tematu, który regularnie publikujesz na swojej stronie internetowej.

Slogany mogą nie być idealnym rozwiązaniem

Nie sugerujemy, że Twoja marka nie powinna mieć tagline’u; mówimy tylko, że nie powinien on znajdować się w Instagramowej wersji Twojego logo. Dlaczego? Ponieważ nie ma tam wystarczająco dużo miejsca, aby tekst zmieścił się i był czytelny, umieść swój slogan w bio profilu i dołącz go do artykułów lub historii, w których pojawia się logo.

Zachowaj profesjonalne podejście

Utwórz logo swojego sklepu na Instagramie na powierzchni, która ma już odpowiedni rozmiar dla Instagrama. W ten sposób nie będziesz musiał go zmniejszać, aby pasowało do Twojego zdjęcia profilowego. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Jeśli zmniejszysz duży plik graficzny, może on zostać zniekształcony – zwłaszcza jeśli jest to plik JPEG. Lepiej będzie, jeśli plik będzie miał postać PNG. Mimo to sprawdź, czy Twoje logo wygląda obiecująco w małym rozmiarze Instagrama, a jeśli nie, zmień je tak, aby wyglądało dobrze. Niechlujne logo, np. rozmyte lub rozpikselowane, sprawi, że sklep będzie wyglądał niechlujnie i odstraszy potencjalnych klientów.

Myśl końcowa – dobrze zaprojektowane logo daje przewagę nad konkurencją

Przyciągający uwagę projekt logo na Instagramie może potencjalnie przyciągnąć do Twojego sklepu znacznie więcej klientów. Aby logo było wyjątkowe i reprezentowało przesłanie Twojej firmy, musisz je starannie opracować. Logo powinno być proste, ale atrakcyjne, aby każdy mógł się do niego natychmiast odnieść.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka