Jak ukryć rolki przed kimś na Instagramie i Facebooku

Chociaż możesz ukryć swoją historię przed określonymi osobami, na Instagramie nie ma opcji ukrywania rolek od konkretnej osoby. Jak na ironię, Facebook, który jest drugorzędną platformą dla filmów, pozwala użytkownikom kontrolować, kto może zobaczyć ich filmy.

Kto może zobaczyć moje rolki na Instagramie??

Konto na Instagramie jest domyślnie ustawione jako publiczne. Oznacza to, że wszyscy, w tym Twoi zwolennicy, mogą oglądać i udostępniać Twoje filmy. Nagrania opublikowane na kontach publicznych mogą pojawiać się w zakładce Nagrania, na stronach hashtagów i audio. Ponadto, każdy na Instagramie może swobodnie nagrać rolkę z oryginalnym dźwiękiem, jeśli masz konto publiczne.

Jeśli Twoje konto jest prywatne, to tylko zatwierdzeni przez Ciebie użytkownicy mogą oglądać i udostępniać Twoje filmy. A jeśli ktoś udostępni Twoje nagranie w swojej historii lub w DM, to tylko osoby, które Cię śledzą aby móc go zobaczyć. Poza tym nikt nie może użyć Twojego oryginalnego nagrania audio do nagrania rolki.

Jak mogę uniemożliwić określonej osobie oglądanie moich nagrań na Instagramie??

Choć nie jest to możliwe w sposób natywny, możesz skorzystać z kilku obejść, aby ukryć rolki Instagrama przed jedną osobą.

Jak ukryć przed kimś zdjęcia z Instagrama

Aby ukryć swoje nagrania na Instagramie przed konkretną osobą, najlepiej jest zablokować tego użytkownika.

Aby zablokować kogoś na Instagramie, przejdź do swojego profilu i stuknij ikonę wielokropka (3 kropki) w prawym górnym rogu. Wybierz opcję ‘Blokuj&#8221 i ponownie wybierz opcję Blokuj&#8221, aby potwierdzić. Zablokowana osoba nie będzie miała już dostępu do Twoich nagrań, postów ani historii. Instagram nie powiadomi osoby gdy je zablokujesz. Pamiętaj, że ta osoba zostanie również usunięta z listy Twoich obserwujących, więc po odblokowaniu musisz ją ponownie śledzić.

jak ukryć szpulki przed konkretną osobą na instagramie

Przełącz się na konto prywatne zamiast tego, jeśli nie chcesz, aby nieznane osoby lub osoby nie śledzące Cię oglądały Twoje rolki.

Jak uczynić konto na Instagramie prywatnym?, przejdź do Ustawienia > Prywatność. Włącz przełącznik obok ‘Konto prywatne” i stuknij ‘Przełącz na prywatne”. Teraz osoby, które już Cię śledzą (na koncie publicznym) a nowi użytkownicy, których prośby zatwierdzisz, będą mogli oglądać tylko twoje bębny.

jak przełączyć się na prywatne konto na instagramie

WSKAZÓWKA: Jeśli chcesz ukryć swoje rolki przed obecnym naśladowcą, jest to możliwe. Aby usunąć kogoś z listy naśladowców, przejdź do swojego profilu i kliknij ‘Naśladowcy” u góry. Wyszukaj nazwisko osoby i stuknij przycisk ‘Usuń&#8221 obok jej nazwiska. Stuknij przycisk Usuń, aby potwierdzić. Po usunięciu followera Instagram nie informuje danego użytkownika, że go usunąłeś.

ukryć szpule przed konkretną osobą na instagramie

Jak ukryć rolki przed konkretną osobą na Facebooku?

W przeciwieństwie do Instagrama, Facebook pozwala Ci wybrać domyślna publiczność dla bębnów. W serwisie Facebook można ustawić domyślne ustawienie widoczności dla przyszłych filmów. Co więcej, można zmienić publiczność dla danego filmu przed jego udostępnieniem lub po opublikowaniu.

Teraz zobaczmy, jak można ukryć rolki przed kimś na Facebooku.

Przed udostępnieniem

 1. Po utworzeniu filmu stuknij w przycisk ‘Publiczne‘ opcja pod Kto może to zobaczyć? na ekranie Udostępnij kołowrotek. ukryć przed kimś kołowrotki na facebooku
 2. Na stronie Publiczność szpuli wybierz opcję ‘Znajomi&#8221, jeśli chcesz, aby szpulę widzieli tylko Twoi znajomi z Facebooka. zmienić grupę odbiorców dla konkretnego filmu na facebooku
 3. Aby ukryć rolkę przed niektórymi znajomymi, wybierz opcję ‘Znajomi z wyjątkiem…’ i wybierz wszystkich znajomych, przed którymi chcesz ukryć swoją rolkę. jak ukryć rolki przed konkretnymi osobami na facebooku
 4. Dotknij przycisku ‘Gotowe’ w prawym górnym rogu i udostępnij swój film.

Po udostępnieniu

Aby później edytować widownię dla danej rolki, wykonaj poniższe kroki.

 1. W aplikacji Facebook przejdź do zakładki Menu i dotknij przycisku „Szpule” skrót. zakładka reels w aplikacji na Facebooku
 2. Stuknij swoje zdjęcie profilowe na Facebooku w prawym górnym rogu. Rolki na Facebooku
 3. Wszystkie Twoje bębny pojawią się w zakładce „Moje bębny”. Otwórz rolkę, której widoczność chcesz zmienić. jak zobaczyć moje rolki na facebooku
 4. Stuknij w przycisk ‘3-kropki” w prawym dolnym rogu. opcje kołowrotków na facebooku
 5. Wybierz ‘Edytuj publiczność. zmień kto może oglądać twoje filmy na facebooku
 6. Wybierz pożądaną grupę odbiorców dla filmu. jak edytować ustawienia widoczności dla filmów na facebooku
 7. Dotknij ‘Gotowe”, a następnie ‘Zmień”, aby wprowadzić zmiany.

Uwaga: jeśli zmienisz grupę odbiorców danego nagrania, wszystkie inne nagrania z oryginalnym dźwiękiem zostaną wyciszone.

Fajne jest to, że możesz udostępnić rolkę innym osobom Zamknij znajomych Tylko ja” lub wybierz opcję ‘Tylko ja”, aby uczynić swój bęben prywatnym.

Ustaw domyślną publiczność nagrań na Facebooku

 1. Przejdź do zakładki Menu i stuknij Ustawienia & Prywatność > Ustawienia.
 2. Przewiń w dół i stuknij opcję „Rolki” w sekcji „Publiczność i widoczność”. ustawienia prywatności kołowrotków w aplikacji facebookowej
 3. Wybierz publiczność, która ma być domyślną publicznością dla szpul. ustaw domyślną publiczność dla filmów na Facebooku
 4. Naciśnij ‘Gotowe’, aby zapisać zmiany.

To wszystko. Od tej pory wszystkie Twoje przyszłe filmy będą wyświetlane zgodnie z ustawieniami domyślnymi. Chociaż zawsze możesz zmienić publiczność dla danego filmu w dowolnym momencie.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka