Jak ustawić Memoji jako Apple ID i zdjęcie w kontaktach w iOS 13

Nowa fryzura, kolor włosów, cienie lub broda? Następnie nadszedł czas, aby zaktualizować swój memoji o nowy wygląd. W systemie iOS 13 użytkownicy mają możliwość ustawienia niestandardowej nazwy wyświetlanej i zdjęcia profilowego w iMessage. Możesz wybrać zdjęcie z rolki aparatu lub ustawić własne memoji.

Brak opcji Memoji przy zmianie zdjęcia identyfikatora Apple ID

Podczas konfigurowania zdjęcia profilowego w aplikacji Wiadomości aplikacja zapyta, czy chcesz użyć tego konkretnego zdjęcia w swojej aplikacji Apple ID i Moja karta w kontaktach. Jeśli pozwolisz, Twoje zdjęcie z iMessage będzie automatycznie ustawiane jako awatar Apple ID i zdjęcie kontaktu. Jeśli wybierzesz opcję “Nie teraz&#8221, zmiana zostanie zastosowana tylko do Wiadomości.

używaj tego zdjęcia wszędzie w aplikacji wiadomości

Problem w tym, że nie ma sposobu na bezpośrednie ustawienie memoji jako awatara Apple ID lub iCloud. Podczas zmiany zdjęcia Apple ID jedyną opcją jest zrobienie zdjęcia lub wybranie zdjęcia z galerii lub dysku iCloud. Możliwe jest jednak wyraźne edytowanie zdjęcia Mojej karty lub kontaktu za pomocą Memoji lub Animoji.

Jak ustawić Memoji jako obrazek Apple ID w systemie iOS 13?

zmień obrazek identyfikatora jabłka na memoji

Być może, jeśli chcesz zmienić zdjęcie Apple ID na memoji, jedynym możliwym sposobem wydaje się użycie zdjęcia profilowego iMessage wszędzie (Apple ID i Moja karta). Jedynym minusem jest to, że nie możesz używać różnych memoji dla iMessage i Apple ID. Choć nie jest to duży problem, niektórzy użytkownicy mogą preferować używać memoji dla Apple ID i ich prawdziwego zdjęcia w iMessage, co w tym scenariuszu nie jest możliwe.

Niemniej jednak istnieje obejście, które pozwala pokonać to irytujące ograniczenie. Proces ten polega przede wszystkim na zapisaniu wybranej naklejki memoji w postaci obrazu PNG w rolce aparatu na telefonie iPhone lub iPadzie. Bez dalszych ceregieli zobaczmy, jak można to zrobić.

 1. Upewnij się, że na Twoim urządzeniu z systemem iOS jest zainstalowany system iOS 13 lub nowszy.
 2. Zapisz jedną z predefiniowanych naklejek Memoji lub własny memoji w aplikacji Zdjęcia. Aby to zrobić, Zapoznaj się z naszym ostatnim poradnikiem: “Jak zapisać naklejki Memoji jako obraz PNG w Rolce z aparatu na iPhonie“.
 3. Aby używać memoji jako zdjęcia profilowego, przejdź do Ustawień i stuknij swoje imię u góry. menu ustawień w systemie ios
 4. Stuknij swoje aktualne zdjęcie Apple ID. edytuj zdjęcie z identyfikatora jabłka
 5. Stuknij “Wybierz zdjęcie”, przejdź do “Recents” i wybierz naklejkę memoji, którą zapisałeś w kroku 2.

  wybierz zdjęcie dla zdjęcia profilowego identyfikatora Apple ID

  galeria iphone'ów

 6. Przesuń i przeskaluj obrazek według uznania, a następnie naciśnij “Wybierz”. przesuwanie i skalowanie obrazu

To wszystko. Wybrane memoji będzie teraz Twoim Apple ID oraz zdjęciem iCloud na wszystkich urządzeniach.

Ustaw Memoji jako zdjęcie kontaktowe w telefonie iPhone

niestandardowe memoji jako awatar kontaktu

Na szczęście możesz bezpośrednio użyć Memoji jako zdjęcia kontaktowego, po prostu edytując Moją kartę. W ten sposób możesz mieć niestandardową naklejkę memoji, która będzie zupełnie inna niż Twój awatar z komunikatora iMessage. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności.

 1. Otwórz aplikację Kontakty i stuknij przycisk “Moja karta&#8221 pod paskiem wyszukiwania. Możesz też przejść do Telefon > Kontakty, aby edytować swój profil kontaktu. moja karta w aplikacji kontakty na iphonie
 2. Stuknij w przycisk “Edytuj&#8221 w prawym górnym rogu. edytuj moją kartę
 3. Stuknij “Edytuj” pod istniejącym zdjęciem. edytowanie zdjęcia kontaktu w systemie ios 13
 4. Teraz wybierz istniejący memoji lub utwórz nowy z ulubioną pozą. Przyciąć obraz i w razie potrzeby dodać kolor tła.

  ustaw memoji jako zdjęcie kontaktu w systemie ios 13

  wybieranie koloru tła dla memoji

 5. Stuknij “Gotowe”, aby zapisać zmiany.

UWAGA: Jeśli używasz memoji z Sugestii, wybierz je i stuknij “Przypisz do kontaktu”.

przypisywanie do kontaktu w systemie ios

Voila! Zdjęcie kontaktu będzie teraz Twoim zdjęciem wyświetlanym podczas połączeń głosowych i Facetime.

Mam nadzieję, że ten przewodnik okazał się pomocny. Więcej interesujących wskazówek można znaleźć w sekcji poświęconej iPhone’owi.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka