Jak włączyć funkcję pól wyboru w systemie Windows 7 i Vista w celu zaznaczania plików i folderów? ?

Windows 7 i Vista ma ukrytą, ale przydatną funkcję, o której większość z Was nie wie. Ta fajna funkcja daje możliwość zaznaczania i wybierania tylko określonych plików i folderów. Można to zrobić za pomocą polecenia pole wyboru, tak jak w Gmailu.

Zaznacz pola wyboru, które chcesz

Te pola wyboru są widoczne dopiero po najechaniu kursorem myszy na dany element. Wystarczy zaznaczyć pole wyboru widoczne przed plikiem lub folderem, aby wybrać te elementy.

Jest to bardzo przydatne dla początkujących użytkowników, którzy nie znają sztuczki z utrzymywaniem ’Ctrl’ naciśnięcie klawisza i wybranie wymaganych elementów za pomocą myszy. Jest to również pomocne, ponieważ zaznaczone pole wyboru nie jest usuwane, jak w przypadku sztuczki z Ctrl.

Aby włączyć funkcję pól wyboru, wystarczy przejść do opcji Organizuj > Opcje folderów i wyszukiwania > karta Wyświetl. Następnie zaznacz opcję „Użyj pól wyboru do zaznaczania elementów” i wybierz OK.

Włączanie pól wyboru w systemie Windows 7 & Vista

To wszystko. Teraz przed plikami, folderami i dyskami pojawią się pola wyboru. Teraz możesz wyciąć, skopiować lub usunąć fragment tekstu. wybranych elementów w tym samym czasie.

Współdzielony przez [ JKwebtalks ]

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka