Jak włączyć procent baterii w iPhone’ie 12 i 12 Pro?

iPhone X i nowsze modele wyposażone w Face ID nie mają opcji wyświetlania procentowej wartości baterii na pasku stanu. Dzieje się tak, ponieważ nowsze iPhone’y, w tym iPhone 12 i iPhone 11, mają szerokie wcięcie u góry. Z tego powodu na ekranie iPhone’a 12 nie ma wystarczająco dużo miejsca na wyświetlanie procentowej wartości baterii. Z drugiej strony, iPhone 8 i wcześniejsze z obsługą Touch ID mają natywne ustawienie, aby włączyć ikonę procentu baterii.

W iPhonie 12 i podobnych modelach nie można włączyć procentowego wskaźnika baterii na pasku stanu. Nadal jednak można wyświetlić dokładną ilość baterii pozostałej w telefonie iPhone. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym można sprawdzić poziom naładowania baterii w telefonie iPhone 12, 12 mini, 12 Pro lub 12 Pro Max.

Oto różne metody, z których możesz skorzystać w dogodny dla siebie sposób.

Zobacz stan naładowania baterii w Centrum sterowania

Strona Centrum sterowania umożliwia wyświetlanie wskaźnika naładowania baterii za pomocą gestu machnięcia, niezależnie od ekranu lub aplikacji, na której się znajdujesz.

Aby wyświetlić wartość procentową baterii, przesuń palcem w dół z prawego górnego rogu ekranu, aby otworzyć Centrum sterowania. Procentowa wartość pozostałej baterii jest teraz widoczna w prawym górnym rogu.

jak sprawdzić procent baterii na iphone'ie 12

Zaletą tej metody jest to, że możesz zobaczyć stan baterii nawet wtedy, gdy iPhone jest zablokowany. Upewnij się, że dostęp do Centrum sterowania jest włączony, nawet jeśli urządzenie jest zablokowane.

Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia > Face ID & Kod dostępu. Przewiń w dół do sekcji “Zezwalaj na dostęp po zablokowaniu&#8221 i włącz przełącznik dla “Centrum sterowania”.

zezwalaj na dostęp do centrum sterowania z poziomu ekranu blokady

Dodaj widżet baterii na telefonie iPhone 12

Całkowicie nowe widżety w systemie iOS 14 oferują nowy sposób wyświetlania procentowej zawartości baterii bezpośrednio na ekranie głównym. Oprócz iPhone’a widżet pozwala monitorować poziom baterii podłączonych urządzeń Bluetooth, takich jak słuchawki AirPods i zegarek Apple Watch.

przez cały czas wyświetlać procent baterii na telefonie iphone 12
Wyświetlanie procentu baterii na ekranie głównym iPhone’a 12

Aby dodać widżet baterii do ekranu głównego iPhone’a 12, wykonaj poniższe kroki.

  1. Długie naciśnięcie (stuknięcie i przytrzymanie) pustego obszaru na ekranie głównym.
  2. Stuknij w + ikona w lewym górnym rogu. dodaj widżet w systemie ios 14
  3. W sekcji Widżety wyszukiwania przewiń w dół i stuknij ikonę Baterie widżet. widżet baterii w systemie ios 14 na telefonie iphone 12
  4. Wybierz rozmiar widżetu – mały, średni lub duży. Wskazówka: Wybierz mały widżet 2×2 dla iPhone’a. Jeśli masz podłączone inne urządzenia, wybierz średni lub duży widżet, ponieważ one również pokazują procent baterii. jak dodać widżet baterii w iphone'ie 12
  5. Stuknij w “Dodaj widżet” i naciśnij done.

Użyj tej metody, jeśli wolisz, aby procent baterii był stale widoczny na ekranie iPhone’a 12.

WSKAZÓWKA: Jeśli nie chcesz dodawać specjalnego widżetu baterii, przesuń palcem w lewo na ekranie głównym. Tutaj możesz zobaczyć widżet Baterie na stronie widżetów.

RELATED: Jak zamykać otwarte aplikacje na telefonie iPhone 12

Zapytaj Siri

Siri, wirtualny asystent w systemie iOS, może również pomóc Ci znaleźć procentowy stan baterii w telefonie iPhone 12. Choć może nie jest to najbardziej realistyczny sposób, to jednak spełnia swoje zadanie. Co więcej, nie musisz odblokowywać urządzenia ani widzieć ekranu, aby sprawdzić stan baterii za pomocą Siri.

poproś siri o wyświetlenie stanu baterii
Siri pokazuje stan baterii

Aby aktywować Siri, powiedz “Hej Siri” lub naciśnij długo przycisk boczny po prawej stronie iPhone’a. Następnie użyj jednej z poniższych komend głosowych, która najbardziej Ci odpowiada.

  • Hej Siri, ile zostało baterii?
  • Ile zostało mi baterii?
  • Jaka jest procentowa wartość mojej baterii?
  • Pozostała bateria

Siri wyświetli stan w postaci tekstu i odczyta również stan baterii.

ZWIĄZANE: Jak przez cały czas utrzymywać iPhone’a w trybie niskiego poboru mocy

Sprawdzanie stanu baterii podczas ładowania

Podczas ładowania iPhone pokazuje na krótko wartość procentową naładowania po stuknięciu w ekran, pod warunkiem że urządzenie jest zablokowane. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy korzystasz z kabla Lightning, ładowarki bezprzewodowej z certyfikatem Qi, czy też z telefonu iPhone 12 nowa ładowarka MagSafe.

jak sprawdzić poziom baterii iphone'a 12 podczas ładowania

Mam nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka