Jak wyłączyć Najbardziej Istotne Komentarze na Facebooku

Facebook to ogromna platforma mediów społecznościowych, dlatego nie jest zaskakujące, aby zobaczyć spam, nienawistne i lekceważące komentarze do publicznych postów. Aby nadać większe znaczenie konwersacjom dotyczącym publicznych postów, Facebook wprowadził rozpoczął się ranking komentarzy w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Firma zastosowała szereg sygnałów, aby pokazać komentarze, które są najbardziej istotne dla użytkowników. Ta zmiana dotyczy jednak tylko komentarzy do publicznych postów z profili i stron z dużą liczbą obserwujących.

Domyślnie wyświetlane są najbardziej istotne komentarze

Choć dążenie Facebooka do pokazywania komentarzy istotnych i wysokiej jakości ma sens, wielu użytkowników nie lubi tej funkcji. Dzieje się tak dlatego, że Facebook domyślnie pokazuje najbardziej trafne komentarze pod publicznymi postami, które kwalifikują się do rankingu komentarzy. Co więcej, ranking publicznych komentarzy jest całkowicie wymuszony i Facebook nie udostępnia żadnych ustawień, aby go zmienić. Jeśli chcesz wyświetlić wszystkie komentarze lub najnowsze komentarze, musisz przejść na górę i wybrać preferencje za każdym razem przy każdym poście.

Z pewnością irytujące jest to, że użytkownicy końcowi nie mają żadnej kontroli nad komentarzami, które chcą widzieć domyślnie. Na szczęście właściciel profilu na Facebooku lub administrator strony ma możliwość włączenia lub wyłączenia systemu rankingowego komentarzy dla swojego profilu lub strony. W ten sposób możesz wybrać, czy chcesz, aby domyślnie wyświetlane były najbardziej istotne komentarze, czy najpierw najnowsze komentarze.

Bez dalszej zwłoki zobaczmy, jak można wyłączyć opcję Najbardziej istotne na Facebooku dla swojego profilu lub strony. Dodatkowo, oto jak można ręcznie zmienić kolejność komentarzy w publicznym poście.

Zmienianie kolejności komentarzy na Facebooku

Jak zapewne zauważyłeś, opcja Najbardziej aktualne jest domyślnym wyborem dla komentarzy na popularnych profilach i stronach publicznych. Możesz jednak, zmienić kolejność sortowania komentarzy w poście, ale musisz to robić za każdym razem, aby zobaczyć nieprzefiltrowane komentarze.

Aby to zrobić, dotknij przycisku “Największe znaczenie”pole rozwijane na górze sekcji komentarzy.

Facebook pokazuje tylko najbardziej istotne komentarze

W tym miejscu widoczne są trzy opcje do wyboru – Najbardziej istotne, Najnowsze i Wszystkie komentarze. Wybierz opcję, która wydaje Ci się odpowiednia. Na przykład, wybierz ‘Wszystkie komentarze‘ jeśli chcesz zobaczyć wszystkie komentarze na Facebooku.

jak sortować komentarze w aplikacji na facebooku

Niestety, zmiana jest tymczasowa i będziesz zmuszony do oglądania najbardziej istotnych komentarzy na każdej stronie, chyba że administrator strony lub właściciel profilu wybrał domyślne wyświetlanie najnowszych komentarzy.

Jak wyłączyć najbardziej istotne dla Twojego profilu lub strony

Strona ranking komentarzy jest włączany automatycznie dla wszystkich stron i popularnych profili. Na uwagę zasługuje fakt, że można łatwo wyłączyć opcję rankingu komentarzy dla danego profilu lub strony na Facebooku. Spowoduje to wyłączenie opcji najbardziej istotne, a strona będzie domyślnie wyświetlać komentarze w porządku chronologicznym.

Aby wyłączyć ranking komentarzy, wykonaj poniższe kroki.

Dla stron i profili (na komputerze)

  1. Odwiedź swój profil lub stronę na Facebooku.
  2. Kliknij przycisk rozwijany w prawym górnym rogu i przejdź do Ustawień & prywatność > Ustawienia. ustawienia strony lub profilu na Facebooku
  3. W Ustawieniach przejdź do sekcji “Publiczne posty”na pasku bocznym po lewej stronie.
  4. Przewiń stronę w dół i kliknij przycisk ‘Edytuj‘ przycisk obok “Ranking komentarzy”. jak wyłączyć najbardziej trafne komentarze na facebooku
  5. Wybierz opcję “Wyłącz”Followers and Public Content” w oknie rozwijanym, a zmiany zostaną natychmiast zapisane. jak wyłączyć ranking komentarzy na Facebooku

Korzystanie z aplikacji Facebook (na telefonie iPhone & Android)

  1. Przejdź do karty Menu.
  2. Przewiń w dół i przejdź do Ustawień & Prywatność > Ustawienia. ustawienia w aplikacji facebookowej
  3. W sekcji Publiczność i widoczność dotknij opcji “Osoby śledzące i treści publiczne”. ustawienia i prywatność w aplikacji facebook na iphone'a
  4. Przewiń na dół i wyłącz przełącznik dla ‘Ranking komentarzy‘. jak wyłączyć ranking komentarzy w aplikacji facebookowej

Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny. Nie zapomnij zajrzeć do naszej sekcji poświęconej Facebookowi i Messengerowi, gdzie znajdziesz więcej ciekawych porad i wskazówek.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka