Jak wyłączyć napęd CD/DVD i urządzenia wymienne USB w systemie Windows 7 i Vista

usb Systemy Windows 7 i Vista zapewniają łatwy sposób ochrony prywatnych i ważnych danych przed skopiowaniem lub kradzieżą przez niepożądane osoby. Jest to możliwe, jeśli wyłączenie dostępu do odczytu/zapisu do wymiennych urządzeń pamięci masowej, takich jak napędy CD/DVD i pamięci USB/pendrive’y.

Użytkownicy mogą wybrać opcję odmowy dostępu do odczytu lub zapisu albo obie te opcje. Po wyłączeniu dostępu do odczytu nie można otworzyć ani skopiować żadnych plików z żądanych nośników wymiennych. Po wyłączeniu dostępu do zapisu nie można wklejać żadnych plików/folderów na urządzeniu wymiennym.

Jak wyłączyć urządzenia systemowe:

Przejdź do Start, otwórz Uruchom lub Wyszukaj i wpisz „gpedit.msc„. Przejdź do Konfiguracja użytkownika > Szablony administracyjne > System > Dostęp do wymiennych nośników danych

gpedit

Zostaną Ci przedstawione różne opcje dla różnych urządzeń. Wystarczy otworzyć wpis, który chcesz zmodyfikować, wybrać przycisk Włączone i kliknąć przycisk Ok.

Uwaga: – Aby zmiany zaczęły obowiązywać, należy wyłączyć lub ponownie uruchomić system Windows. W każdej chwili możesz powrócić do poprzednich ustawień, po prostu wyłączając te funkcje.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka