Jak wyłączyć skalę szarości na telefonie iPhone w systemach iOS 14 i iOS 15

Systemy iOS i iPadOS mają funkcję Funkcja Filtry kolorów aby pomóc osobom z niedowidzeniem kolorów lub innymi problemami ze wzrokiem. Filtry kolorów na iPhonie obejmują cztery wstępnie ustawione filtry: skalę szarości, czerwony/zielony dla protanopii, zielony/czerwony dla deuteranopii i niebieski/żółty dla trytanopii. Jeśli chodzi o skalę szarości, ten efekt zmienia obraz na ekranie iPhone’a lub iPada z kolorowego na czarno-biały. Skala szarości wygląda podobnie do filtra monochromatycznego, który ludzie zazwyczaj stosują do zdjęć. Tryb skali szarości jest zupełnie inny niż tryb ciemny iPhone’a.

Tryb czarno-biały na telefonie iPhone
iPhone w trybie skali szarości

Dlaczego warto używać skali szarości na telefonie iPhone?

Efekt skali szarości, będący funkcją ułatwień dostępu, jest odpowiedni dla osób niewidomych. Pomaga także wydłużyć czas pracy baterii, gdy iPhone’owi zaczyna brakować energii. Poza tym efekt skali szarości wydaje się być prostym, ale skutecznym sposobem na walkę z uzależnieniem od telefonu ponieważ transformacja wygląda nudno, bez żadnej atrakcyjności wizualnej.

Być może przez pomyłkę włączyłeś ustawienie skali szarości i chcesz przywrócić normalne kolory na swoim iPhonie? Cóż, może to być trudne zarówno dla początkujących, jak i dla użytkowników korzystających z ostatnich wersji systemu iOS. Dzieje się tak dlatego, że opcja wyłączenia skali szarości w systemach iOS 14 i iOS 15 znajduje się głęboko w Ustawieniach.

Mimo to nadal możesz pozbyć się skali szarości na swoim iPhonie lub iPadzie. Oto, jak można wyłączyć skalę szarości w telefonach iPhone 11, iPhone 12, iPhone X, iPhone XR, iPhone 8 i innych iPhone’ach.

Jak wyłączyć tryb czarno-biały na telefonie iPhone?

Aby usunąć kolorowy ekran w skali szarości w systemach iOS 13, iOS 14 i iOS 15, wykonaj poniższe kroki.

  1. Przejdź do Ustawienia > Dostępność > Wyświetlacz & Rozmiar tekstu. Ustawienia dostępności wyświetlacza i rozmiaru tekstu w systemie iOS 14
  2. Na wyświetlaczu & Na ekranie Rozmiar tekstu stuknij opcję “Filtry kolorów&#8221. Ustawienie filtrów kolorów w systemie iOS 15
  3. Wyłącz przełącznik obok “Filtry kolorów”. jak wyłączyć skalę szarości na telefonie iPhone

To jest to. Wykonanie tych czynności spowoduje natychmiastowe wyłączenie czarno-białego ekranu, a iPhone odzyska swój pierwotny kolorowy odcień.

Nie mogę wyłączyć skali szarości na telefonie iPhone?

Czy iPhone nadal działa w trybie skali szarości?? Jeśli nie możesz wyłączyć iPhone’a z trybu szarości nawet po wyłączeniu filtrów kolorów, poniższe rozwiązanie powinno zadziałać.

  1. Przejdź do Ustawienia > Dostępność > Zoom.
  2. Na ekranie Powiększenie stuknij opcję “Filtr powiększenia&#8221. zmiana filtra powiększenia w systemie iOS
  3. Wybierz “Brak” zamiast skali szarości. usuwanie trybu skali szarości w systemie iOS 14 na telefonie iPhone

Opcjonalnie możesz całkowicie wyłączyć tryb Powiększenie.

Skrót do włączania lub wyłączania skali szarości na telefonie iPhone

Skala szarości może zostać przypadkowo włączona na telefonie iPhone, jeśli skonfigurowano skrót do ułatwień dostępu dla Filtrów kolorów. Dlatego lepiej jest usunąć skrót do skali szarości, aby zapobiec przypadkowemu włączeniu efektu skali szarości.

Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia > Dostępność i stuknij „Skrót dostępności” u dołu ekranu. Usuń zaznaczenie zaznaczenie obok opcji Filtry kolorów.

Wyłączanie efektu czarno-białego na telefonie iPhone

Funkcja ułatwień dostępu do Filtrów kolorów nie będzie teraz wyświetlana po trzykrotnym kliknięciu przycisku bocznego lub domowego, aby uzyskać dostęp do skrótów ułatwień dostępu.

Wyłączanie funkcji Stuknij wstecz dla Filtrów kolorów

Ekran może stać się czarno-biały (skala szarości), gdy stukniesz w tył iPhone’a. Dzieje się tak w przypadku, gdy użytkownik ma przypisaną Skrót do stuknięcia wstecz aby szybko włączyć lub wyłączyć skalę szarości gestem dwukrotnego stuknięcia lub potrójnego stuknięcia.

Aby wyłączyć funkcję skali szarości po stuknięciu w tył, przejdź do Ustawienia > Dostępność > Powiększenie Dotknij strony . Przewiń do dołu i stuknij „Stuknij wstecz”. Otwórz aplikację „Dwukrotne stuknięcie” i wybierz Brak lub wybrać inną czynność. Jeśli używasz funkcji Potrójne stuknięcie, wybierz również opcję Brak.

edytuj działanie skrótu podwójnego stuknięcia w systemie iOS 14

jak wyłączyć skrót do iPhone'a w skali szarości na telefonie iPhone

Mam nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka