Jak wyłączyć wyskakujący widok wielookienkowy w telefonie Samsung Galaxy Note 5

Wiele smartfonów, a najlepiej phabletów, które mogą pochwalić się większym rozmiarem ekranu, zazwyczaj oferuje Funkcja wielu okien lub dzielenia ekranu dla wygody użytkowników i lepszych możliwości wielozadaniowości. Choć ta funkcja jest rzeczywiście przydatna, ale jednocześnie może stać się irytująca, jeśli nie jest poprawnie zaimplementowana. Po dwóch tygodniach używania Samsunga Galaxy Note 5 zakochałem się w tym urządzeniu, między innymi ze względu na jego wygląd, niesamowity wyświetlacz i świetny aparat. Jednak jedną z rzeczy, która poważnie irytowała mnie od pierwszego dnia, był tryb wielu okien w Note 5, który jest tak irytujący, że natychmiast postanowiłem go wyłączyć. Nie zrozum mnie źle, ta funkcja na Note 5 z 5.7″ sam wyświetlacz ma sens, ale nie przez pogorszenie komfortu użytkowania.

Widzieliśmy już podobną funkcję w poprzednich flagowcach Samsunga, ale użytkownicy mieli wtedy wybór, czy ją włączyć, czy nie.. już nie! Samsung raczej zdecydował się narzucić tę funkcję w swoich najnowszych smartfonach, takich jak Note 5, Galaxy S6, S6 edge i S6 edge+. Wcześniej użytkownicy mieli możliwość wyłączanie trybu wielookienkowego z menu przełączania szybkich ustawień lub ustawień, ale obecnie w wymienionych telefonach nie znajdziesz żadnej z tych opcji.

Opcje widoku wielookienkowego Samsunga   Screenshot_2016-01-01-19-42-36

Dlaczego wielookienkowość jest irytująca? Istnieją dwa tryby pracy z wieloma oknami (w przypadku Note’a 5) – Pierwszy, który pozwala mieć dwie aplikacje otwarte jednocześnie na ekranie przez długie naciśnięcie klawisza ostatnich aplikacji i wybranie ich. Drugą funkcją jest widok wyskakujący, który zmniejsza aplikację do postaci pływającego okna, umożliwiając zmianę jej rozmiaru, rozszerzenie i zamknięcie. Denerwująca sytuacja ma miejsce, gdy aplikacja przełącza się na widok wyskakujący Przeciągnięcie palcem po przekątnej od górnych rogów powoduje przypadkowe zminimalizowanie aplikacji podczas przeciągania palcem w dół w celu uzyskania dostępu do obszaru powiadomień. Zdarza się to bardzo często, a ponad to Samsung pozbawił nas sposobu, aby się tego pozbyć. Rzeczywiście dziwne!

Screenshot_2016-01-01-19-42-48    Screenshot_2015-12-21-21-58-05

FIX – Nie martw się, istnieje łatwe obejście tego problemu Wyłączanie gestu wyskakującego okienka w Note 5 która działa również w innych urządzeniach Samsunga. W Google Play dostępna jest aplikacja “MultiWindow Toggle for Samsung&#8221, która umożliwia wyłączenie/włączenie trybu wielu okien za pomocą przycisku przełączającego. Posiada również opcję dodawania Szybkie przełączanie trybu wielookienkowego do szuflady powiadomień w celu uzyskania szybszego dostępu. Nie wymaga roota! Jedynym minusem jest to, że aplikacja wyłącza również funkcję wielu okien oprócz wyskakującego widoku, a ustawienie nie jest zachowywane po ponownym uruchomieniu. Mimo tych ograniczeń aplikacja jest zbawienna i działa jak urok.

Sugerowana lektura: Samsung Galaxy Note 5 Recenzja

Mam nadzieję, że ta wskazówka Ci się przydała ��

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka