Jak wyłączyć żądania wiadomości na Instagramie 2021

Podobnie jak w przypadku Facebook Messengera, prośby o wiadomość znajdziesz na Instagramie należącym do Facebooka. Żądania wiadomości pojawiają się, gdy osoba, której nie śledzisz na Instagramie, lub osoba, której nie ma na Twojej liście kontaktów, wysyła Ci wiadomość. Jak być może wiesz, musisz zaakceptować prośby o wiadomość, zanim pojawią się one na liście czatów. Wiadomości wysyłane przez osoby obserwowane na Instagramie lądują bezpośrednio na liście czatów, chociaż.

Jeśli jesteś sławną osobą, sportowcem lub influencerem na Instagramie, to normalne, że codziennie dostajesz mnóstwo próśb DM. Takie masowe żądania wiadomości mogą okazać się irytujące i mogą wpłynąć na wydajność pracy. Powyżej widać, że ciągłe powiadomienia o nowych prośbach o wiadomość bezpośrednią mogą być uciążliwe. Jeśli chcesz przestać otrzymywać wiadomości od nieznanych osób na Instagramie, dobrym pomysłem może być całkowite zablokowanie próśb o wiadomości od innych osób.

Kontrola wiadomości na Instagramie

Na szczęście Instagram oferuje teraz ustawienia prywatności, dzięki którym możesz kontrolować, kto może wysyłać Ci wiadomości lub łączyć się z Tobą przez DM. Ta pewna funkcja jest częścią Nowy Messenger w serwisie Instagram. Będzie to z pewnością przydatne dla użytkowników Insta, którzy chcą zatrzymać bezpośrednie wiadomości od nieznajomych bez blokowania ich. Oprócz nieznanych lub innych osób możesz także zatrzymać żądania wiadomości od swoich obserwatorów na Instagramie, znajomych z Facebooka oraz osób posiadających Twój numer telefonu.

Zobaczmy teraz, jak można wyłączyć prośby o wiadomości na Instagramie.

Jak wyłączyć prośby o bezpośrednią wiadomość (DM) na Instagramie 2021

UWAGA: Zanim przejdziesz dalej, upewnij się, że zaktualizowałeś aplikację Instagram do najnowszej wersji na swoim telefonie iPhone lub telefonie z systemem Android. Dzieje się tak dlatego, że ustawienia żądań wiadomości mogą nie być odzwierciedlone w starej wersji systemu.

 1. Otwórz aplikację Instagram i stuknij ikonę profilu w prawym dolnym rogu. Ikona profilu na Instagramie
 2. Stuknij ikonę menu w prawym górnym rogu i wybierz Ustawienia. otwórz ustawienia Instagrama
 3. Przejdź do sekcji Prywatność i stuknij pozycję Wiadomości.

  ustawienia prywatności w aplikacji Instagram

  zarządzanie ustawieniami żądań wiadomości ustawienia prywatności w aplikacji Instagram

 4. Aby przestać otrzymywać spam DM od nieznanych osób, dotknij opcji “Inni na Instagramie&#8221. Domyślnie wiadomości z innych kont na Instagramie są dostarczane do Twojego folderu “Prośby o wiadomość&#8221. Przestań otrzymywać wiadomości od nieznanych osób na Instagramie
 5. Wybierz opcję “Nie otrzymuj próśb&#8221, aby uniemożliwić nieznanym osobom wysyłanie do Ciebie próśb o wiadomość na Instagramie. wyłączyć żądania wiadomości w aplikacji Instagram

W podobny sposób możesz zablokować swoim obserwatorom możliwość wysyłania do Ciebie wiadomości DM na Instagramie. Odpowiednie ustawienia można znaleźć w sekcji Potencjalne połączenia.

Uwaga: powyższe kroki dotyczą telefonu iPhone i powinny być podobne dla telefonów z systemem Android.

Niewątpliwie jest to realny sposób, aby przestać otrzymywać spam DM i pozbyć się niechcianych próśb o wiadomości. Jednocześnie możesz przegapić niektóre ważne wiadomości, ponieważ nie wszystkie żądania są przeznaczone do ignorowania. Jeśli to Cię niepokoi, możesz zamiast tego wyłączyć powiadomienia o prośbach o wiadomość.

Wyłączanie powiadomień o prośbach o wiadomość na Instagramie

Aby przestać otrzymywać powiadomienia push dla żądań wiadomości bezpośrednich na Instagramie, wykonaj poniższe kroki.

 1. Przejdź do strony Ustawienia w aplikacji Instagram.
 2. Stuknij w Powiadomienia.
 3. Wybierz opcję Wiadomości. ustawienia powiadomień na Instagramie
 4. W sekcji Żądania wiadomości wybierz opcję “Wyłącz&#8221. Opcjonalnie można również wyłączyć powiadomienia o prośbach grupowych. wyłączyć powiadomienia push dla żądań wiadomości na Instagramie

To wszystko. Teraz Instagram nie będzie wyświetlał powiadomienia o otrzymaniu nowej prośby o wiadomość. Możesz jednak znaleźć oczekujące żądania w sekcji Żądania wiadomości.

folderu żądań wiadomości bezpośrednich w aplikacji Instagram
Żądanie DM na Instagramie

WSKAZÓWKI ZWIĄZANE:

 • Jak odpowiedzieć na konkretną wiadomość na czacie na Instagramie
 • Jak sprawdzić, kiedy ktoś był ostatnio aktywny na Instagramie
 • Czy mogę przypiąć swój własny komentarz na Instagramie??
Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka