Jak wylogować się z jednego konta Google na komputerze

Nie ma problemu, jeśli jesteś zalogowany na wielu kontach Google na swoim komputerze, o ile nie chcesz się wylogować z jednego z nich. Dzieje się tak dlatego, że Google nie pozwala użytkownikom wylogować się tylko z jednego konta Google. Jedyną opcją, jaką teraz otrzymasz, jest “Wyloguj się z wszystkich kont”podczas korzystania z Gmaila, Dysku Google, Zdjęć Google lub YouTube. Dzieje się tak w każdej przeglądarce na komputerze, niezależnie od tego, czy jest to Chrome, Firefox czy Microsoft Edge.

wylogowanie się z wszystkich kont google jednocześnie na komputerze
Jedyna możliwość wylogowania się z wszystkich kont naraz

Google zmusza do wylogowania się z wszystkich kont?

Nie powinno to jednak stanowić problemu dla użytkowników, którzy zarządzają jednym kontem Google. Jednak dla osób, które są jednocześnie zalogowane na kilku kontach, może to być naprawdę irytujące i niewygodne.

Załóżmy, że masz pięć lub sześć kont Gmail – mogą to być konta osobiste, związane z marką, firmą, dziećmi, a nawet gośćmi. Jeśli chcesz się wylogować z jednego lub dwóch kont, nie będziesz mógł tego zrobić. Zamiast tego Google zmusza użytkownika do wylogowania się ze wszystkich kont Gmail tylko po to, by wylogować się z jednego konta Google.

W rezultacie za każdym razem, gdy chcesz się wylogować z danego konta Google, musisz ponownie zalogować się na wszystkie inne konta, na których chcesz pozostać zalogowany. Sytuacja może się pogorszyć, gdy hasła nie są zapisywane dla kont, z których użytkownik nie chce się wylogować. Nie trzeba dodawać, że jest to zła decyzja UX podjęta przez Google, która sprawia, że prosta rzecz staje się uciążliwa i czasochłonna dla użytkowników końcowych.

Niestety, nie można zrobić nic więcej, aby pozbyć się tego głupiego ograniczenia.

Istnieje jednak pewne obejście, którego można użyć, aby wylogować się tylko z jednego konta Google przy korzystaniu z logowania za pomocą wielu kont. W ten sposób można wylogować się z konkretnego konta Gmail na komputerze bez wpływu na pozostałe aktywne konta. Aby to zrobić, wykonaj poniższe kroki.

Jak wylogować się z jednego konta Gmail na komputerze

W tym celu potrzebny jest smartfon z zainstalowaną aplikacją Google, taką jak Gmail, Google lub Dysk.

UWAGA: Upewnij się, że jesteś zalogowany na konto Google w telefonie iPhone lub urządzeniu z systemem Android, z którego chcesz się wylogować.

  1. Otwórz aplikację Gmail.
  2. Stuknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu. Zostanie wyświetlona lista wszystkich zalogowanych kont.
  3. Wybierz konto Google, z którego chcesz się wylogować na komputerze. zarządzanie kontami google w aplikacji gmail
  4. Stuknij w “Zarządzaj swoim kontem Google”.
  5. Tutaj możesz Zarządzaj ustawieniami Google. Przesuń palcem w lewo i przejdź do Bezpieczeństwo zakładka. zarządzanie ustawieniami konta google
  6. Na karcie Zabezpieczenia przewiń w dół do pozycji “Twoje urządzenia&#8221 i stuknij przycisk Zarządzaj urządzeniami. zarządzanie urządzeniami google w telefonie
  7. Znajdź urządzenie, z którego chcesz się wylogować (Mac lub PC), i stuknij trzy pionowe kropki.
  8. Następnie stuknij Wyloguj się. Stuknij Wyloguj ponownie, aby potwierdzić. jak wylogować się tylko z jednego konta google

To wszystko. Google wyloguje Cię teraz z konta Gmail na danym urządzeniu. Ta procedura jest zwykle używana do zdalnego wylogowania się z konta Google na określonym urządzeniu.

Choć nie jest to skuteczny i szybki sposób, to jednak załatwia sprawę.

Mam nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny. ��

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka