Jak wysyłać zdjęcia na żywo w aplikacji Facebook Messenger

Zdjęcia na żywo w telefonie iPhone ożywiają niezapomniane chwile, ponieważ zamiast nieruchomego obrazu nagrywają 3-sekundowe krótkie wideo. Zdjęcie na żywo to funkcja aparatu, która rejestruje zarówno ruch, jak i dźwięk, aby zachować żywą chwilę. Możesz wykonać Zdjęcia na żywo na iPhone’ach 6s i nowszych.

Jedynym minusem jest to, że użytkownicy spoza iPhone’a nie mogą ich oglądać. Dzieje się tak, ponieważ Live Photo jest wysyłane jako nieruchomy obraz, gdy udostępniasz je za pośrednictwem poczty e-mail lub mediów społecznościowych. Aplikacja WhatsApp na iPhone’a jest wyjątkiem, ponieważ umożliwia wysyłanie zdjęć na żywo w postaci GIF-ów lub wideo. Nie jest to jednak możliwe na takich platformach, jak Facebook, Messenger, Twitter (zamienia je w GIF-y) i Instagram.

Mimo to możesz wygodnie udostępniać zdjęcia na żywo w aplikacji Facebook Messenger, przekształcając je w wideo. Istnieją dwa sposoby wykonania tego zadania i poniżej omówimy oba z nich.

Wymagania: iPhone lub iPad z systemem iOS 13.

Udostępnianie zdjęć na żywo w Messengerze

Metoda 1 – Korzystanie z aplikacji Zdjęcia

Wraz z wprowadzeniem iOS 13 firma Apple dodała do aplikacji Zdjęcia nową opcję “Zapisz jako wideo&#8221. Ta przydatna funkcja umożliwia użytkownikom przekształcenie zdjęcia na żywo w wideo jednym kliknięciem i bez korzystania z aplikacji innej firmy. Film wideo zachowuje również dźwięk.

 1. Otwórz zdjęcie Live w aplikacji Zdjęcia. Wskazówka: Przejdź do sekcji Albumy > Zdjęcia na żywo (w sekcji Typy mediów), aby łatwo je znaleźć.
 2. Stuknij przycisk “Udostępnij&#8221 w lewym dolnym rogu. share-live-photos-iphone
 3. Przewiń w dół i stuknij “Zapisz jako wideoStuknij przycisk Udostępnij. opcja zapisywania jako wideo w systemie ios 13
 4. Przekonwertowane wideo pojawi się w albumie Nagrania i filmy.
 5. Otwórz wideo, stuknij Udostępnij i wybierz Messenger z listy aplikacji. Możesz też wysłać wideo do dowolnej osoby z poziomu aplikacji Messenger.

UWAGA – Live Photos z efektami takimi jak Loop i Bounce nie mają dźwięku i dlatego ich wideo nie będzie miało dźwięku, chyba że usuniesz te efekty. Co więcej, opcja Zapisz jako wideo nie jest widoczna w przypadku zdjęć Live edytowanych za pomocą tych zabawnych efektów.

Sposób 2 – Za pomocą Metapho

Użyj tej metody, jeśli chcesz udostępnić Live Photos z efektami. W tym celu musisz zainstalować Metaforę, świetną i darmową aplikację do sprawdzania właściwości zdjęć na iPhonie. Aplikacja pokazuje też historię edycji zdjęcia i pozwala łatwo udostępnić potrzebny plik.

 1. Zainstaluj stronę Metapho z App Store.
 2. Przejdź do aplikacji Zdjęcia i otwórz zdjęcie na żywo.
 3. Stuknij Udostępnij i wybierz Metaforę. Następnie zezwól aplikacji na dostęp do swoich zdjęć. (Wskazówka: Dodaj aplikację Metapho do Ulubionych w arkuszu udostępniania.) aplikacja metafo na iPhone'a
 4. Metapho będzie teraz wyświetlać metadane EXIF zdjęcia.
 5. Stuknij w Assets w sekcji Informacje o wideo. Live Photos łączą w sobie plik HEIC i MOV, gdzie .HEIC to obraz, podczas gdy .MOV jest filmem wideo. wyświetlać metadane exif zdjęcia w systemie ios 13
 6. Wybierz opcję .Przesuń plik pod Bieżący i wybierz “Zapisz wideo&#8221, aby zapisać go w Zdjęciach. Możesz też udostępnić wideo bezpośrednio w aplikacji Messenger lub w mediach społecznościowych.

  plik mov zdjęcia na żywo z efektami

  zapisywanie wideo na telefonie iphone

Mam nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny. Nie zapomnij podzielić się nim z przyjaciółmi na Facebooku.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka