Jak zainstalować oficjalny ROM MIUI na OnePlus One?

OnePlus One smartfon za 299 dolarów (odblokowany) jest świetnym telefonem o wysokiej jakości wzornictwie i specyfikacji flagowego urządzenia. OnePlus One jest dostępny od dłuższego czasu, ale tylko poprzez model oparty na zaproszeniach i w ograniczonych ilościach, co czyni go naprawdę trudnym smartfonem do kupienia. Strona 1+1 występuje w dwóch wariantach: chińskim, który działa na Color OS i globalnym, który działa na CyanogenMod 11S (CM11S) custom ROM. CM11 na OnePlus One działa w oparciu o Androida 4.4.2 AOSP ROM, który oferuje czystą Androida doświadczenie, podobne do tego, co widać na Google Nexus telefony. Być może, jeśli znudzi Ci się standardowy smak Androida w OnePlus, możesz przejść na MIUI custom ROM, niesamowity ROM z mnóstwem imponujących funkcji, opcji dostosowywania i pięknym interfejsem użytkownika.

opo

Pomimo działania na systemie CyanogenMod, OnePlus One ma zablokowany bootloader, który trzeba najpierw odblokować. W tym instrukcja krok po kroku, będziemy obejmować kroki na Jak odblokować Bootloader, zainstalować Custom Recovery, a następnie zainstalować niestandardowy MIUI ROM na OnePlus One.

Wymaga : Komputer z systemem Windows i telefon powinny być naładowane w co najmniej 50%.

UWAGA: Odblokowanie Bootloadera spowoduje całkowite wymazanie wszystkich danych urządzenia, w tym pamięci wewnętrznej. Upewnij się więc, że najpierw wykonasz kopię zapasową wszystkich swoich ważnych rzeczy.

Zastrzeżenie: Wypróbuj tę instrukcję na własne ryzyko! Nie ponosimy odpowiedzialności, jeśli urządzenie zostanie zablokowane. Może to również spowodować utratę gwarancji.

Samouczek – Jak zainstalować MIUI 5 ROM na smartfonie OnePlus One

Krok 1 – Pobierz i zainstaluj uniwersalny sterownik ADB. Ewentualnie skorzystaj z tego metoda. (Ten krok jest niezbędny, ponieważ w systemie Windows muszą być skonfigurowane sterowniki ADB i Fastboot).)

Krok 2 – Wykonaj kopię zapasową ważnych danych, takich jak pliki, dokumenty i zdjęcia. W tym procesie wszystkie dane urządzenia zostaną usunięte i powróci ono do stanu fabrycznego.

Krok 3Pobierz wymagane pliki:

– Pobierz MIUI v5 Official Developer ROM dla OnePlus (wersja 4.9.26) – 366 MB

Pobierz Platform-tools (Fastboot & Pliki ADB) – Wypakuj pliki .plik zip do folderu Platform-tools na pulpicie systemu Windows.

– Pobierz TWRP Recovery dla OnePlus One. Upewnij się, że przenosisz „openrecovery-twrp-2”.8.0.1-bacon.plik „img” do folderu platform-tools na komputerze.

Krok 4 – Przejdź do odblokowywania Bootloadera

• Wyłącz telefon. Następnie uruchom go w trybie fastboot, przytrzymując jednocześnie klawisze Volume Up i Power. Telefon przejdzie teraz do trybu fastboot.
  • Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB.
  • Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy folder „platform-tools”, trzymając wciśnięty klawisz Shift i kliknij „Otwórz okno poleceń tutaj.

• Zostanie otwarty wiersz poleceń. Wpisz fastboot devices, aby potwierdzić, że urządzenie jest rozpoznawane w trybie fastboot. (Uwaga: Jeśli nie wyświetlają się żadne podłączone urządzenia, oznacza to, że sterowniki telefonu nie są zainstalowane poprawnie.)

Odblokuj bootloaderPamiętaj, że ten krok spowoduje wymazanie wszystkiego z telefonu.

W polu CMD wpisz polecenie fastboot oem unlock . Następnie pojawi się ekran z napisem „Unlock bootloader”?Na telefonie może pojawić się napis ’. Wybierz „Tak”, aby odblokować (użyj klawiszy głośności do nawigacji i klawisza zasilania, aby dokonać wyboru).) Urządzenie powinno być teraz odblokowane.

Odblokuj-bootloader

Jeśli urządzenie nie uruchomi się ponownie automatycznie, wpisz polecenie fastboot reboot

~ Poczekaj, aż telefon uruchomi się ponownie w systemie Cyanogen (przy świeżym rozruchu zajmie to trochę czasu). Teraz wprowadź poniższe zmiany w ustawieniach telefonu:

• Debugowanie USB – Przejdź do Ustawień > O telefonie > dotknij numeru Build 7 razy. W ten sposób zostaną włączone opcje programisty. Teraz wróć do Ustawienia > Opcje programisty > Włącz debugowanie USB.
  • Wyłącz ochronę CM Recovery – Przejdź do Ustawienia > Opcje programisty. Następnie usuń zaznaczenie opcji ‘Aktualizuj CM Recovery.

Krok 5Instalowanie niestandardowego programu TWRP Recovery

• Wyłącz telefon. Następnie uruchom go w trybie fastboot, przytrzymując klawisze volume up + power.
  • Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na folder „platforma-tools”, trzymając wciśnięty klawisz Shift i kliknij na „Otwórz okno poleceń tutaj”.
  • W CMD wpisz poniższe polecenie:
    fastboot flash recovery openrecovery-twrp-2.8.0.1-bacon.img
  • Następnie uruchom polecenie fastboot reboot

Krok 6Flashowanie MIUI ROM na OnePlus One

• Po ponownym uruchomieniu telefonu prześlij ROM MIUI (miui_OnePlus_4).9.26_2473de180a_4.4.zip) do katalogu głównego telefonu.
  • Uruchomienie programu TWRP recovery – Wyłącz telefon. Następnie przytrzymaj jednocześnie klawisze zmniejszania głośności i zasilania, aby uruchomić go ponownie w trybie odzyskiwania.
  • Wykonaj aktualną kopię zapasową CyanogenMod ROM (opcjonalnie) – Jako środek zapobiegawczy zaleca się wykonanie kopii zapasowej aktualnego ROM-u za pomocą TWRP. Aby to zrobić, przejdź do „kopii zapasowej” i wybierz partycje (Boot, Dane i System) do utworzenia kopii zapasowej. Możesz przywrócić kopię zapasową w dowolnym momencie później, jeśli chcesz powrócić do ROM-u Cyanogen.
  • Wipe – W programie TWRP przejdź do opcji Wipe i wybierz Advanced Wipe. Wybierz opcję „Dalvik Cache, Cache, Dane i System”. Następnie wykonaj wipe, przesuwając palcem.
  • Następnie wybierz opcję „Zainstaluj”. Wybierz opcję miui_OnePlus_4.9.26_2473de180a_4.4.zip z pamięci wewnętrznej. Przeciągnij, aby zainstalować ROM.
  • Uruchom ponownie telefon.

Twój telefon powinien teraz uruchomić się w oficjalnym ROM-ie MIUI z obsługą aktualizacji OTA. Bądź cierpliwy, gdy telefon uruchomi się po raz pierwszy. Ciesz się! ��

Kredyty: Forum OnePlus