Jak zainstalować stockowego Androida 4.4.4 (AOSP) ROM na Mi 3

Smartfony Xiaomi, takie jak Mi 3, Mi 4, Redmi 1S i Redmi Note mają fabrycznie wgrany ROM MIUI, który oferuje wiele ciekawych funkcji i opcji dostosowywania. Jeśli jesteś zainteresowany uruchomieniem AOSP ROM (opartego na systemie Android 4.4 KitKat) na Mi 3, to masz szczęście! Podobno programista Xiaomi o imieniu „Ivan” zdołał wydać AOSP ROM dla Mi 3 WCDMA/ CDMA oraz Mi 4 z minimalnymi modyfikacjami. ROM jest skompilowany przy użyciu oficjalnego źródła jądra, zawiera wsparcie dla aktualizacji over-the-air (OTA) i jest całkiem stabilny, bez widocznych błędów. AOSP ROM dla Mi 3 jest w języku chińskim, ale może być łatwo zmieniony na język angielski. Zawiera „Zaawansowane ustawienia” dla telefonów Mi, takie jak możliwość konfiguracji stylu baterii, wyświetlania prędkości sieci, dostosowania koloru ekranu i przełączania trybów zasilania procesora. ROM jest wyposażony w minimalną liczbę aplikacji, dzięki czemu oferuje użytkownikom czystego Androida w stylu Nexusa na Mi 3 i Mi 4. Ma on również domyślnie włączony Superuser Root, dzięki czemu można bezpośrednio uruchamiać aplikacje ROOT.

IMG_20140918_151839

Cechy ROM-u: Procentowy wskaźnik naładowania baterii, optymalizacja przełączników, zarządzanie kontaktami SIM, obsługa radia FM, podwójne kliknięcie w celu uśpienia, wyświetlanie prędkości przesyłu danych, sterowanie diodami LED na klawiaturze, aktualizacja OTA, Kamera Google, redukcja szumów połączeń, kalibracja kolorów wyświetlacza, ustawienia trybu pracy i Superuser Root.

Poniżej można znaleźć Przewodnik krok po kroku, jak zainstalować system AOSP Android 4.4 ROM w Mi 3. Przewodnik zawiera również instrukcje dotyczące zmiany ROM-u na język angielski oraz instalowania najważniejszych aplikacji Google, takich jak Gmail, Sklep Play, Hangouts i Ustawienia Google za pośrednictwem Gapps.

Screenshot_2014-09-16-23-26-01      Screenshot_2014-09-17-02-17-35

Screenshot_2014-09-18-16-00-34      Screenshot_2014-09-18-14-50-49

UWAGA: Ta procedura nie spowoduje usunięcia Twoich multimediów, takich jak pliki, zdjęcia, muzyka itp. Wszystkie pozostałe ustawienia, aplikacje i dane zostaną usunięte. Zaleca się wykonanie kopii zapasowej wszystkich ważnych danych. Wskazówka: Możesz wykonać kopię zapasową urządzenia z systemem Nandroid za pomocą odzyskiwania CWM i przywrócić ją później, w przypadku powrotu do ROM-u MIUI. (Pamiętaj, aby przenieść folder kopii zapasowej na komputer).

Przewodnik do instalacji AOSP ROM na Xiaomi Mi 3

Krok 1 – Zainstaluj CWM recovery przez Ivana (dla Mi 3 w wersji WCDMA). Pobierz tutaj.

Aby zainstalować CWM na telefonie Mi 3, otwórz aplikację updater, naciśnij przycisk menu, a następnie kliknij „wybierz pakiet aktualizacji”. Wybierz „Mi3-W-C-Recovery-2014-08-04-EN.ZIP’ i zainstaluj go.

Krok 2Pobierz wymagane pliki:

• Qcom-mi3w_ivan-4.9.15-DAvnljin6r-4.4.4.zip (AOSP ROM dla Mi 3) – 235 MB
  • Slim_mini_gapps.4.4.4.build.7.x-187.zip (Odchudzony pakiet Gapps dla Mi 3) – 56 MB

Następnie prześlij oba powyższe pliki do katalogu głównego (/sdcard) telefonu.

Krok 3Flashowanie AOSP ROM na Mi 3 przy użyciu CWM Recovery

• Ponowne uruchomienie w trybie CWM Recovery (Przejdź do Narzędzia > Updater > naciśnij klawisz Menu i wybierz „Uruchom ponownie w trybie Recovery”)
  • Wybierz ’System1’ w wybranym systemie, aby zarządzać. (Aby dokonać wyboru, użyj zdefiniowanych przycisków dotykowych u dołu ekranu CWM).
  • Wybierz opcję „Wipe data/ factory reset” i potwierdź, aby wymazać dane. (Wipe trwa około 6-7 minut)

IMAG0017

• Wybierz 'Wipe cache partition’ i potwierdź. (Zajmuje to około 5 minut)
  • Przejdź do zakładki „uchwyty i pamięć masowa” i wybierz opcję „root”formatuj /systemopcja. (trwa to 5 minut)

IMAG0022

• Wróć i wybierz „Zainstaluj zip”. Wybierz opcję „wybierz zip z /sdcard”, a następnie 0/ a następnie wybierz „Qcom-mi3w_ivan-4″.9.15-DAvnljin6r-4.4.4.zip” i zainstaluj go.
  • Teraz wróć i upewnij się, że ponownie wykonałeś Wipe data/ factory reset i Wipe cache.
  • Uruchom ponownie telefon, wybierając opcję „Uruchom ponownie system teraz”. Pojawi się komunikat w języku chińskim, nie martw się! Wystarczy ponownie uruchomić komputer w trybie odzyskiwania i w podobny sposób zainstalować Gapps.plik zip. (Tym razem nie musisz wymazywać danych i pamięci podręcznej).

Zmiana języka chińskiego na angielski

• Przejdź do Ustawień > O telefonie, dotknij numeru kompilacji 7 razy, aby włączyć opcje deweloperskie. Następnie wejdź w Opcje programisty i włącz go.

Screenshot_2014-09-16-23-22-15

• Przejdź do opcji Język i wprowadzanie, wybierz pierwszą opcję i wybierz 'Akcentowany angielski’.
  • Zainstaluj ’MoreLocale2Aplikacja w Sklepie Play. Otwórz stronę WięcejLocale2 i wybierz opcję Custom Locale. Wybierz język jako angielski i kraj jako Indie, a następnie kliknij przycisk Ustaw. Kliknij opcję „Użyj przywileju superużytkownika” i przyznaj mu dostęp root. Następnie ponownie ustaw niestandardowe ustawienia lokalne.

Screenshot_2014-09-16-23-32-00

• Ponowne uruchomienie telefonu. To wszystko! Ciesz się stockowym Androidem 4.4.4 na Twoim Mi 3 z aktualizacjami OTA. ��

P.S. Wypróbowaliśmy tę procedurę na Mi 3W (wersja indyjska) i AOSP ROM działa doskonale bez żadnych problemów. Daj nam znać, jeśli masz jakieś pytania!

Źródło: Ivan @3rdos , forum MIUI , Xiaomi Dev