Jak zainstalować system Windows 7 na netbooku firmy Samsung przy użyciu rozruchowej pamięci flash USB

Niedawno dostałem netbooka firmy Samsung, który był dostarczony tylko z systemem DOS. Tak więc, chciałbym podzielić się metodą pracy „Jak zainstalować Windows 7 na netbooku za pomocą rozruchowego pendrive’a USB”. Poniższa procedura została wypróbowana na netbooku Samsung N148 Plus (NP-N148-DP03IN). Ta instrukcja może również działać w przypadku innych netbooków firmy Samsung oraz netbooków innych marek.

Aby zainstalować system Windows 7 na netbooku, najpierw musisz utworzyć bootowalny dysk flash USB z systemem Windows 7, ponieważ netbooki nie mają napędu DVD. Skorzystaj z naszego przewodnika, aby łatwo utworzyć rozruchowy dysk flash z systemem Windows 7 za pomocą narzędzia do pobierania Windows 7 USB/DVD.

Po pomyślnym utworzeniu nośnika startowego wykonaj uważnie poniższe czynności:

1. Podłącz napęd flash do netbooka i upewnij się, że netbook jest naładowany.

2. Włącz netbooka i naciśnij przycisk Klawisz F2 gdy na ekranie pojawi się „logo Samsung”.

3. Zostaniesz teraz wprowadzony do BIOS netbooka. Otwórz opcje „Boot”, a następnie otwórz „Boot Device Priority” używając Enter.

4. Używając klawiszy F5/F6, przesuń ikonę „DYSK TWARDY USB„Ustaw urządzenie w 1. pozycji, jak pokazano poniżej. Użyj klawisza F10, aby zapisać ustawienia Biosu.

netbook BIOS_boot device priority

Wszystko po to, aby umożliwić rozruch netbooka z dysku flash USB.

Po ponownym uruchomieniu netbook zostanie uruchomiony przez napęd USB i pojawi się ekran instalacji systemu Windows 7. Zainstaluj edycję systemu Windows 7 (zalecane są edycje Starter, Home Basic lub Home Premium).

Ekran instalacyjny systemu Windows 7

Zwróć uwagę na ten punkt – Podczas instalacji systemu Windows 7 automatycznie wykonywanych jest tylko 5 kroków. W netbooku po ponownym uruchomieniu należy zmienić pierwsze urządzenie rozruchowe z powrotem na dysk twardy netbooka po ukończeniu czwartego kroku i.e. Instalowanie aktualizacji

proces_instalowania systemu windows 7

Co należy zrobić gdy Netbook uruchomi się ponownie po zakończeniu czwartego kroku (Instalowanie aktualizacji) –

Wykonując powyższe czynności, cofnij przycisk ’DYSK TWARDY AHCI’ na 1. pozycję w priorytecie urządzenia rozruchowego w BIOS-ie. Po ponownym uruchomieniu zostanie wyświetlone okno „Zainstaluj system Windows”, a następnie 5. krok i.e. Zakończenie instalacji spowoduje dalsze uruchamianie. Bądź cierpliwy i pozwól na zakończenie procesu!

Po wykonaniu ostatniego kroku system Windows poprosi o wprowadzenie nazwy użytkownika i nazwy komputera. To wszystko, pomyślnie zainstalowałeś system Windows 7 na swoim netbooku.

Zainstaluj sterowniki, oprogramowanie i aktualizacje w netbooku – Po zainstalowaniu systemu Windows nadszedł czas na zainstalowanie sterowników i oprogramowania. Firma Samsung dostarcza płytę DVD z „nośnikiem oprogramowania systemowego”, który umożliwia instalację sterowników urządzeń i oprogramowania bez nadzoru.

N148_systemowe oprogramowanie multimedialne

Możesz skopiować całą zawartość dysku DVD firmy Samsung na dysk USB za pomocą komputera PC. Następnie otwórz menu OprogramowanieMedia.exe plik do zainstalowania oprogramowania urządzenia na netbooku bez płyty DVD.

Mam nadzieję, że ten przewodnik okazał się przydatny. Publikuj swoje komentarze.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka