Przewodnik do konwersji i edycji filmów 4K, nagrywanie ekranu z VideoProc

W ciągu ostatnich kilku lat znacznie wzrosła konsumpcja treści wideo w mediach społecznościowych i na różnych platformach OTT. Ponadto większość użytkowników kręci teraz filmy w 4K za pomocą swoich GoPro, dronów, iPhone’ów i innych podobnych urządzeń. Mimo że 4K jest podstawowym wyborem większości użytkowników ze względu na niezrównaną jakość, nie jest łatwo nim zarządzać, jeśli nie dysponuje się odpowiednimi zasobami i sprzętem. To tutaj znajdują się programy do edycji wideo VideoProc przejdź do działania.

Zastrzeżenie: Ten post jest sponsorowany przez Digiarty Software, producenta VideoProc. Poglądy i opinie wyrażone w tym artykule są wyłącznie poglądami autora.

Poznaj VideoProc – szybki, niezawodny i wydajny edytor wideo

videoproc

VideoProc to bogaty w funkcje program dla systemów Windows i Mac, który umożliwia użytkownikom końcowym konwertowanie i kompresowanie filmów, w tym 4K, do formatu obsługiwanego przez ich urządzenia. Łączy w sobie funkcjonalność kilku różnych programów w jednym oprogramowaniu, dzięki czemu nie ma potrzeby instalowania poszczególnych aplikacji. Aplikacja jest doskonałym wyborem dla początkujących, którzy nie chcą wydawać fortuny na wysoce profesjonalne i skomplikowane aplikacje, takie jak Final Cut Pro X.

Program oferuje mnóstwo funkcji pro oraz zaawansowane narzędzia do edycji, których nie znajdziesz w darmowych programach, takich jak iMovie. Aplikacja zawiera wbudowany konwerter wideo 4K, nagrywarkę ekranu, narzędzie do pobierania wideo online oraz zaawansowany edytor wideo. Program VideoProc może być również używany do tworzenia kopii zapasowych starych płyt DVD na komputerze w większości popularnych formatów wideo.

akceleracja sprzętowa videoproc poziom 3

Co jest godne uwagi to fakt, że VideoProc wykorzystuje pełną akcelerację GPU do obróbki wideo 4K. Ta szczególna technologia umożliwia nawet 47-krotny wzrost szybkości przetwarzania wideo w czasie rzeczywistym przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążenia procesora o 40%, bez pogorszenia jakości obrazu.

W dalszej części artykułu przeprowadzimy Cię przez kolejne etapy pobierania, konwertowania, edytowania i nagrywania filmów za pomocą programu VideoProc.

Zapisywanie filmów (nieobjętych prawami autorskimi) w trybie offline za pomocą programu VideoProc

Wbudowany downloader umożliwia użytkownikom zapisywanie filmów w wysokiej jakości z ponad 1000 witryn, takich jak Facebook, YouTube, Dailymotion, Vimeo i Instagram. W przeciwieństwie do podobnych programów, program do pobierania wideo online VideoPro umożliwia zapisywanie filmów w rozdzielczości 4K i 8K. Aby zapisać wideo,

 1. Uruchom VideoProc w swoim systemie i kliknij na “Downloader”.
 2. Kliknij na “Dodaj wideo”. videoproc downloader
 3. Skopiuj adres URL filmu z przeglądarki i wybierz “Wklej & Analizuj” w aplikacji.
 4. Kliknij przycisk Pokaż wszystkie, aby zobaczyć wszystkie dostępne rozdzielczości.
 5. Wybierz konkretną rozdzielczość, którą chcesz pobrać. Obok znajduje się lista formatu i rozmiaru wideo.
 6. Kliknij na Gotowe, a następnie na przycisk “Pobierz teraz&#8221.

Wskazówka: Podobnie, możesz dodać wiele filmów do kolejki pobierania, aby pobrać je wszystkie za jednym razem. Obsługuje pobieranie współbieżne, a przed pobraniem filmów można je podejrzeć za pomocą wbudowanego odtwarzacza multimedialnego.

Obsługuje również możliwość zapisywania całej listy odtwarzania YouTube i wybranych filmów z określonej listy odtwarzania.

Konwertuj pliki wideo za pomocą programu VideoProc

Aby uzyskać szybsze i płynniejsze przetwarzanie filmów 4K Ultra HD, należy upewnić się, że w programie VideoProc włączona jest funkcja Akceleracja sprzętowa poziomu trzeciego. Aby to zrobić, otwórz program, przejdź do Ustawień i kliknij w Opcje. Następnie włącz akcelerację sprzętową dla wszystkich wymienionych kodeków, takich jak H264 i HEVC.

informacje o sprzęcie

Wykonaj poniższe kroki, aby przekonwertować wideo.

 1. Uruchom program i wybierz opcję Wideo.
 2. Kliknij +Video, aby zaimportować wideo. konwerter videoproc
 3. Aby po prostu przekonwertować wideo bez edycji, kliknij zakładkę Wideo na dole strony.
 4. Wybierz żądany format wyjściowy wideo, np. MP4, MKV lub WebM. Alternatywnie możesz kliknąć przycisk “Format docelowy&#8221 i wybrać odpowiedni profil. format docelowy
 5. Opcjonalnie – Kliknij dwukrotnie wybrany format wideo, aby dostosować parametry pliku wyjściowego. W ten sposób można zmienić kodek wideo, bitrate, rozdzielczość, współczynnik proporcji, FPS oraz jakość obrazu. Można również zapisać profil niestandardowy i użyć go później. parametry pliku wyjściowego
 6. Kliknij przycisk Przeglądaj, aby ustawić nowy katalog wyjściowy.
 7. Kliknij przycisk Uruchom, aby rozpocząć konwersję wideo. konwersja wideo

Jak edytować filmy wideo za pomocą programu VideoProc

Jeśli chcesz edytować wideo przed konwersją do preferowanego formatu, zapoznaj się z poniższymi krótkimi samouczkami.

Wycinanie niechcianych fragmentów

wycinanie wideo

Przejdź do Video > Dodaj wideo i wybierz Wytnij z paska narzędzi. Przeciągnij zielone suwaki, aby ustawić punkt początkowy i końcowy. Kliknij przycisk Przytnij po prawej stronie, aby przyciąć część materiału filmowego. Czas rozpoczęcia i zakończenia można także dostosować za pomocą opcji Edycja. Kliknij na Gotowe. Wybierz format wyjściowy i kliknij przycisk Uruchom.

Przycinanie wideo

kadrowanie wideo

Dodaj wideo i wybierz opcję Kadrowanie. Zaznacz opcję “Włącz kadrowanie&#8221 i wybierz wstępnie zdefiniowane ustawienia. Wybierz ustawienie wstępne “Wolny&#8221, aby wykadrować określony obszar lub podkreślić szczególny moment w klipie wideo. Przeciągnij linie przerywane, aby zaznaczyć obszar, a w oknie podglądu zobaczysz przycięty rezultat. Kliknij przycisk Gotowe > Uruchom, aby wyeksportować przycięte wideo.

Dostosuj balans kolorów i dodaj efekty

dodawanie efektów do wideo

Jeśli nagrane wideo ma wyblakłe kolory, wystarczy ręcznie dostosować balans kolorów, aby je ożywić. Można również zastosować jeden z predefiniowanych efektów do filmu wideo. W tym celu dodaj wideo i wybierz opcję Efekt. Następnie wybierz efekt lub ręcznie dostosuj jasność, kontrast i nasycenie filmu. Wybierz opcję Gotowe i naciśnij przycisk Uruchom.

Stabilizowanie roztrzęsionego wideo

Filmy nagrane podczas pełnych przygód wypraw z użyciem GoPro zwykle nie są ustabilizowane i mają dużo drgań. Choć nie można całkowicie pozbyć się drgań, można je jednak w pewnym stopniu skorygować za pomocą funkcji Deshake. Aby ustabilizować roztrzęsione nagranie wideo, dodaj film i wybierz opcję Deshake z Przybornika.

deshake videoproc

Kliknij dwukrotnie ustawienia, aby ręcznie dostosować drżenie, dokładność, wielkość kroku i minimalny kontrast.

stabilizowanie poruszonych materiałów wideo

Dzielenie i łączenie filmów

Opcja dzielenia przydaje się, gdy chcesz podzielić duży film na małe części. Aby podzielić film, kliknij u dołu zakładkę Przybornik i dwukrotnie kliknij przycisk Podziel. W razie potrzeby można wybrać czas rozpoczęcia i zakończenia. Następnie wybierz liczbę segmentów lub przedział czasowy, w którym chcesz podzielić wideo. Aplikacja automatycznie podzieli wideo na wiele części o tym samym czasie trwania. Wybierz Gotowe i wyeksportuj wideo.

Podziel wideo

Funkcja Merge umożliwia łączenie wielu klipów wideo w jeden film. Co ciekawe, można łączyć w jeden film wideo o różnych formatach i rozdzielczościach. Aby scalić, zaimportuj pliki wideo z komputera. Następnie wybierz opcję Scalanie z Przybornika i kliknij przycisk Uruchom.

Inne funkcje – Oprócz powyższych narzędzi do edycji, aplikacja pozwala dodać znak wodny, dodać napisy, obracać i przerzucać wideo, konwertować wideo do formatu GIF, redukować szumy tła (Denoise), dostosowywać prędkość odtwarzania i tak dalej.

Nagrywanie ekranu

Program VideoProc z wbudowaną funkcją nagrywania ekranu jest dobrą alternatywą dla programów takich jak Snagit. Przydaje się, gdy chcesz nagrać screencasty, transmisję na żywo sportu, uchwycić rozgrywkę, nagrać samouczek lub rozmowę wideo przez Skype’a. Program oferuje trzy tryby nagrywania ekranu pulpitu lub systemu iOS, nagrywanie z kamery internetowej lub nagrywanie z kamery i ekranu w trybie obraz w obrazie.

nagrywarka wideoprok

Aby rozpocząć nagrywanie, otwórz program Recorder i wybierz pulpit, kamerę lub iPhone’a. Naciśnij przycisk nagrywania, aby rozpocząć nagrywanie. Można nagrywać w trybie pełnoekranowym lub użyć opcji kadrowania, aby nagrać niestandardowy obszar lub okno. W razie potrzeby można wyłączyć mikrofon urządzenia lub użyć go do dodania podkładu głosowego.

Nasze przemyślenia

VideoProc to nasz preferowany wybór dla początkujących użytkowników, którzy szukają prostego, ale wydajnego edytora wideo. Łatwy w użyciu i intuicyjny interfejs sprawia, że jest to idealne narzędzie dla początkujących użytkowników. Oprócz pełnej akceleracji sprzętowej dla zadań dekodowania i kodowania, aplikacja obsługuje setki kodeków. Świetnie sprawdza się jako edytor wideo 4K i jest przyzwoity alternatywa dla GoPro Studio.

Cena: 29 USD.Koszt 95 zł za roczną licencję sprawia, że VideoProc bez wątpienia oferuje bardzo dużo za swoją cenę. Dostępna jest również dożywotnia licencja z bezpłatnym dożywotnim uaktualnieniem, która kosztuje 42 USD.95. Aby wypróbować program, można zainstalować bezpłatną wersję próbną, która umożliwia konwersję 5 minut filmu bez znaku wodnego.

Co ciekawe, program VideoProc jest obecnie oferowany za darmo w ramach akcji rozdawnictwa oprogramowania. Program można pobrać i uzyskać darmowy kod licencyjny VideoProc z następującej strony ta strona umożliwiająca edycję filmów z iPhone’a.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka