Nagrywanie ekranu na komputerze Mac za pomocą programu VideoProc | 3 elastyczne tryby

Od czasu pandemii wirusa COVID-19 życie milionów ludzi na całym świecie, w tym pracowników biurowych, studentów i osób pracujących, całkowicie się zmieniło. Podczas gdy szczepionki mają pomóc ludziom w powrocie do normalnego życia, dystans społeczny pozostanie na zawsze. Większość ludzi nadal pracuje w domu, studenci uczęszczają na zajęcia online, a urodziny obchodzi się wirtualnie, za pośrednictwem czatów wideo.

Aplikacje do prowadzenia wideokonferencji, takie jak Zoom, Google Hangouts Meet, Microsoft Teams i Houseparty, również mają tę funkcję odnotował ogromny wzrost popytu w obliczu epidemii koronawirusa. Większość z tych platform oferuje możliwość nagrywania spotkań online, zajęć i prezentacji. Być może nadal będziesz potrzebował nagrać ekran swojego komputera lub laptopa. Na przykład, gdy chcesz nagrać sesję wywiadu na żywo, uchwycić rozgrywkę, stworzyć samouczek wideo itd.

Właśnie wtedy potrzebujesz oprogramowania do nagrywania ekranu.

Wbudowana nagrywarka ekranu na komputerze Mac

System macOS Mojave i nowsze wersje zawierają wbudowany pasek narzędzi Zrzut ekranu aby z łatwością nagrywać ekran na komputerze Mac. Jednak w przeciwieństwie do systemu iOS, na komputerach Mac nie można nagrywać dźwięku wewnętrznego za pomocą wbudowanego rejestratora. Możesz nagrywać zewnętrzny dźwięk, aby nagrać każdy dźwięk dochodzący przez mikrofon. Ponadto niektóre aplikacje, takie jak wbudowany odtwarzacz DVD na komputerze Mac, nie pozwalają na nagrywanie wideo z ekranu.

wbudowane narzędzie do nagrywania ekranu w systemie macOS

Poznaj rejestrator VideoProc

Aby usunąć takie ograniczenia i korzystać z większej liczby opcji dostosowywania, potrzebna jest aplikacja innej firmy. VideoProc to jeden z takich wielofunkcyjnych programów firmy Digiarty, który zawiera konwerter wideo 4K, nagrywarkę ekranu, program do pobierania wideo online i edytor wideo. Narzędzie umożliwia również tworzenie kopii zapasowych starych płyt DVD na komputerze w najpopularniejszych formatach wideo. Program VideoProc jest dostępny zarówno dla systemu Windows, jak i Mac.

VideoProc

Skoro już o tym mowa Rejestrator ekranu programu VideoProc narzędzie, które jest całkiem wydajne niż standardowe narzędzie do nagrywania w systemie macOS. Program VideoProc umożliwia nagrywanie obrazu pełnoekranowego, obrazu z kamery internetowej, a nawet jednoczesne nagrywanie obrazu z kamery internetowej i ekranu na komputerze Mac. Ponadto umożliwia nagrywanie dźwięku systemowego (wewnętrznego audio) za pomocą dodatku, który należy zainstalować osobno. Ponadto dostępne są opcje wyboru jakości wideo (Wysoka, Średnia i Niska) oraz maksymalnej liczby klatek na sekundę. Narzędzie może również nagrywać ekran iPhone’a, ale to jest coś, co można zrobić bezpośrednio na telefonie iPhone.

Bez dalszej zwłoki zobaczmy, jak nagrywać ekran na komputerze Mac za pomocą VideoProc.

Jak nagrywać ekran na komputerze Mac za pomocą programu VideoProc

  1. Pobierz i zainstaluj program VideoProc w swoim systemie.
  2. Uruchom program VideoProc i kliknij na “Nagrywarka”.
  3. Wybierz Pulpit z górnego menu i kliknij przycisk Nagraj przycisk na dole po prawej stronie.
  4. Zezwól programowi VideoProc na nagrywanie ekranu komputera – Przejdź do Preferencji systemowych > Bezpieczeństwo & Prywatność > Prywatność. Wybierz “Nagrywanie ekranu” z lewego panelu i kliknij blokadę na dole, aby wprowadzić zmiany. Zaznacz aplikację “VideoProc&#8221, aby nadać jej wymagane uprawnienia do pracy. Preferencje systemowe Maca
  5. Zakończ i otwórz ponownie VideoProc.

3 tryby nagrywania ekranu

Nagrywanie całego ekranu

Aby nagrywać cały ekran, wybierz opcję “Pulpit&#8221. Program VideoProc wyświetli teraz podgląd ekranu pulpitu, który ma być nagrywany. Przed rozpoczęciem nagrywania można wyłączyć zewnętrzny mikrofon i w razie potrzeby włączyć Dźwięki systemowe. Można także zmienić lokalizację folderu wyjściowego.

nagrywanie pełnego ekranu na komputerze Mac za pomocą programu VideoProc

Następnie kliknij przycisk Nagraj, aby rozpocząć nagrywanie. Nagrywanie rozpocznie się po 3-sekundowym odliczaniu, a postępy można obserwować w czasie rzeczywistym na pasku menu. Aby zatrzymać nagrywanie, kliknij czerwony przycisk u góry i wybierz Stop Recording (Zatrzymaj nagrywanie) lub naciśnij przycisk Stop w programie VideoProc.

rozpoczynanie/zatrzymywanie nagrywania wideo
Pasek menu w systemie macOS

Kadrowanie ekranu – Opcja Kadrowanie umożliwia nagrywanie wybranego fragmentu ekranu. Aby go użyć, kliknij przycisk Kadrowanie i wybierz określony obszar lub okno na ekranie urządzenia, które chcesz nagrać. Następnie kliknij okrągły zielony przycisk (ikona z haczykiem) i naciśnij przycisk Nagrywaj lub naciśnij ESC, aby anulować nagrywanie.

nagrywanie zaznaczonego fragmentu na Macu za pomocą programu VideoProc
Nagrywanie fragmentu ekranu za pomocą programu VideoProc Recorder

Nagrywanie zarówno ekranu, jak i kamery internetowej

Aby nagrywać jednocześnie ekran i kamerę internetową, wybierz opcję “Kamera&#8221. Dostosuj teraz swoją pozycję siedzącą zgodnie z oknem podglądu kamery internetowej (w prawym dolnym rogu VideoProc), tak aby Twoja twarz była dobrze widoczna. Przydaje się to do nagrywania prezentacji PowerPoint i rozgrywek, w których widać Twoją twarz. Jeśli chcesz dodać narrację głosową, upewnij się, że mikrofon jest włączony. Kliknij przycisk nagrywania, aby rozpocząć. Jedynym minusem jest to, że podczas nagrywania nie będzie widać okna kamery internetowej.

jednoczesne nagrywanie ekranu i kamery internetowej na komputerze Mac za pomocą programu VideoProc

Nagraj kamerę internetową

Aby nagrywać z kamery internetowej, kliknij malutką ikonkę strzałki w dół widoczną obok opcji Aparat i wybierz “Aparat”. Możesz teraz zobaczyć siebie na ekranie podglądu w programie VideoProc. Włącz mikrofon urządzenia, aby nagrać swój głos. Ten tryb jest szczególnie przydatny, gdy chcesz nagrać wideo, w którym mówisz bez ekranu. Naciśnij przycisk Nagraj, aby rozpocząć. Wadą tego rozwiązania jest to, że nie można śledzić czasu nagrywania wideo z kamery internetowej.

UWAGA: VideoProc zapisuje wszystkie nagrania w formacie wideo MOV, obsługiwanym przez domyślny odtwarzacz QuickTime na Macu. W razie potrzeby możesz użyć samego programu VideoProc do przekonwertowania tych plików wideo do formatu MP4.

Nasze przemyślenia

VideoProc to dobre rozwiązanie, jeśli chcesz mieć większą kontrolę podczas tworzenia screencastów, dem, tutoriali itp. Programowi (przynajmniej w wersji dla komputerów Mac) brakuje kilku podstawowych funkcji, takich jak skróty klawiaturowe do rozpoczynania i zatrzymywania nagrywania, niestandardowy format nagrywania oraz timer dla filmów z kamery internetowej.

Mimo że VideoProc jest kompatybilny z M1 Mac, program kilka razy przestał reagować. Ten problem może być związany z naszym urządzeniem, ponieważ układ M1 jest nowy i zaawansowany, więc może mieć pewne błędy. Podczas naszych testów nie udało mi się nagrać dźwięków systemowych, ponieważ wymagana karta dźwiękowa sterownik nie obsługuje jeszcze M1. Nie spotkałem się z tym problemem na komputerach Mac z procesorem Intel.

Warto zauważyć, że wersja próbna programu VideoProc pozwala na korzystanie z funkcji nagrywania po 3-sekundowym czasie oczekiwania i ma 5-minutowy limit czasu dla pojedynczych filmów.

Wypróbuj program VideoProc i podziel się swoją opinią w komentarzach poniżej.

Zastrzeżenie: Ten post jest sponsorowany przez firmę Digiarty Software, producenta programu VideoProc. Poglądy i opinie wyrażone w tym artykule są wyłącznie poglądami autora.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka