Najprostszy sposób, aby zmienić Galaxy Nexus z Yakjuxw (Non-Yakju) na Android 4.2 Yakju/Takju i otrzymuj przyszłe aktualizacje od Google

Wielu użytkowników Galaxy Nexus nie może się doczekać aktualizacji firmware’u Samsunga Galaxy Nexus z Yakjuxw do Yakju, a większość z nich już dokonała aktualizacji, korzystając z naszego wstępnego przewodnika. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, głównym powodem aktualizacji urządzenia do Yakju/Takju jest otrzymywanie aktualizacji bezpośrednio od Google, które w przypadku wariantów innych niż Yakju są oferowane przez Samsunga i są najwyraźniej opóźnione o kilka tygodni. Nasz „Przewodnik po aktualizacji Galaxy Nexus (YAKJUXW) do Androida 4.0.4 YAKJU i otrzymuj przyszłe aktualizacje od Google” okazała się pomocna, ponieważ większość użytkowników pomyślnie zmieniła system na yakju i otrzymała najnowszego Androida 4.1.1 (Jelly Bean) aktualizacja OTA. Ale sam zgadzam się, że była to wydłużona procedura i z pewnością nie tak prosta, aby mógł ją wykonać każdy, a zwłaszcza początkujący użytkownik.

Uwaga:: Ta procedura obsługuje wszystkie urządzenia inne niż Yakju Urządzenia GSM (yakjuxw, yakjuux, yakjusc, yakjuzs, yakjudv, yakjukr i yakjujp), pod warunkiem że są fabrycznie odblokowane.

Na szczęście odkryłem nowy i najprostszy sposób na wykonanie tego samego zadania przy użyciu Nexus Root Toolkit (Podziękowania dla dewelopera „WugFresh). Nowa wersja zestawu narzędzi sprawia, że wszystko jest dziecinnie proste. Prawie połowa kroków została wyeliminowana – Nie trzeba już ręcznie pobierać, rozpakowywać i flashować yakju 4.1.1 oprogramowanie sprzętowe. Wszystkie kluczowe i skomplikowane kroki są teraz zautomatyzowane i wystarczy kilka kliknięć!

~ Poza instalacją Androida 4.1.1 Yakju lub Takju na Galaxy Nexusie, poniższy poradnik przydaje się także w innych sytuacjach. Może to obejmować:

  • Gdy Twój Galaxy Nexus dostanie utknął w pętli rozruchowej lub nie można ominąć logo Google (“miękka cegła&#8221).
  • Gdy wolisz Przywracanie podstawowego Androida z własnego ROM-u. Odblokuj, aby w pełni powrócić do ustawień fabrycznych. (Wymagane, gdy trzeba zwrócić urządzenie do sklepu).
  • Lub jeśli twoje urządzenie napotyka jakieś dziwne problemy.

Zastrzeżenie: Wypróbuj tę instrukcję na własne ryzyko! Nie ponosimy odpowiedzialności w przypadku, gdy urządzenie zostanie zablokowane. Może to również spowodować utratę gwarancji.

UWAGA:

1. Ten proces wymaga odblokowania bootloadera, co Całkowite wyczyszczenie urządzenia w tym /sdcard. Więc najpierw wykonaj kopię zapasową.
2. Nazwa Twojego urządzenia Galaxy Nexus powinna być maguro (Zobacz, jak to sprawdzić)
3. Ta procedura jest przeznaczona tylko dla GSM/HSPA+ Galaxy Nexus.

Wymagania – Pobierz program Nexus Root Toolkit

Tutorial – Zmiana Galaxy Nexus bez Yakju na Yakju/Takju i aktualizacja do oficjalnego (stockowego) Androida 4.2

Krok 1 – To jest ważny krok. Musisz zainstalować i skonfigurować sterowniki ADB i Fastboot w swoim systemie Windows. Zestaw narzędzi sprawia, że instalowanie sterowników to bułka z masłem. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem: Nowa metoda – instalacja sterowników ADB i Fastboot dla Galaxy Nexus w systemie Windows 7 & Windows 8.

Krok 2 – Wykonaj kopię zapasową zainstalowanych aplikacji (wraz z danymi) i zawartości karty SD. Sprawdź nasz artykuł [Jak zrobić kopię zapasową aplikacji Galaxy Nexus & Dane bez rootowania]

Krok 3 – Po poprawnym skonfigurowaniu sterowników i wykonaniu kopii zapasowej odblokuj bootloader. Postępuj zgodnie z naszym [Przewodnik jak odblokować Bootloader Samsung Galaxy Nexus]

Krok 4 (Nowość) – Włącz debugowanie USB w telefonie i podłącz go do komputera przez USB. (Upewnij się, że urządzenie jest naładowane). Otwórz program Nexus Root Toolkit, wybierz model urządzenia (GSM) i kliknij na „Listę urządzeń” (Zaawansowane narzędzia > Uruchom), aby sprawdzić, czy połączenie jest w porządku.

WugFresh Nexus Root Toolkit_v1.5.3

– W zakładce „Powrót do zasobów: Bieżący status’, wybierz Urządzenie jest włączone jeśli urządzenie uruchomi się prawidłowo lub wybierz Nie można uruchomić systemu jeśli urządzenie utknęło w pętli startowej lub na logo Google.

– Następnie kliknij na Flash Stock + Unroot przycisk. Naciśnij Ok, jeśli jesteś gotowy.

– Pojawi się okno jak na rysunku.

Do Flash Yakju firmware, wybierz 'YAKJU-MAGURO: Android 4.2 JOP40C’.

Do flashowania Takju firmware, wybierz 'TAKJU-MAGURO: Android 4.2 JOP40C’.

Uwaga: Zaleca się wybranie Takju (wersja z Google Play Store), ponieważ ten wariant firmware’u jest aktualizowany szybciej niż Yakju.

– W sekcji Wybór, wybierz 1. opcję 'Automatycznie pobierz + rozpakuj obraz fabryczny wybrany powyżej..’. Następnie kliknij przycisk OK.

Uwaga: Jeśli masz już najnowszy odpowiedni system Android 4.2 (lub wcześniejszym/ późniejszym) obrazem ze stocków Google, a następnie wybierz opcję Inne/Przeglądaj i wybierz drugą opcję z listy Wybór. Następnie wybierz obraz fabryczny google (.format tgz) z komputera i otwórz go. Wprowadź jego wartość skrótu md5, jeśli zostaniesz o to poproszony, po weryfikacji rozpocznie się ekstrakcja.

Program do pobierania obrazu fabrycznego Nexusa Otworzy się okno startowe – upraszcza to wszystko, co wcześniej trzeba było robić ręcznie. Downloader automatycznie pobierze obraz fabryczny z serwera Google, sprawdzi hash i wypakuje go dla Ciebie. Po zakończeniu i przejściu kontroli hash, skrypt przejdzie do flashowania akcji.

Program do pobierania obrazów fabrycznych Nexusa

A wiersz poleceń Pojawi się okno jak poniżej. Pozostań cierpliwy przez chwilę i pozwól na automatyczne uruchomienie wszystkich plików (z obrazu fabrycznego).

22-08-2012 14-17-56

Po zakończeniu procesu flashowania poczekaj, aż urządzenie zakończy proces rozruchu.

komunikat startowy

Po zakończeniu, urządzenie powinno uruchomić się normalnie z systemem Android 4.2 zainstalowane i nowe oprogramowanie firmware 'yakju/takju’, kwalifikujące się do otrzymywania aktualizacji od Google.

Następnie możesz przywrócić kopię zapasową utworzoną w kroku 2, aby odzyskać wszystkie zainstalowane aplikacje wraz z danymi.

Mam nadzieję, że powyższy przewodnik okazał się łatwy i przydatny. Podziel się swoją opinią poniżej! ��

Spróbuj Nowa procedura ręczna jeśli zestaw narzędzi nie jest w stanie flashować obrazu fabrycznego. Przewodnik do ręcznej instalacji Androida 4.2 Takju na Galaxy Nexusie bez Takju

Na Mac OS X? Skorzystaj z tego poradnika – Jak zmienić Galaxy Nexus bez Takju na Androida 4.2.2 Yakju/Takju na Macu

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka