Usuń złośliwe oprogramowanie, reklamy i niechciane programy na komputerze Mac za darmo za pomocą Malwarebytes

Zdarzają się sytuacje, w których komputer Mac zostaje zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, programami szpiegującymi, reklamami i wyskakującymi reklamami. Zwykle dzieje się tak, gdy użytkownicy odwiedzają nielegalne witryny z plikami do pobrania i warezami, być może w celu pobrania spreparowanych treści, w tym aplikacji i gier. Jednak oprogramowanie adware może nieświadomie przedostać się na komputer Mac w postaci paska narzędzi, który często jest dołączany do niektórych bezpłatnych programów i porywa przeglądarkę. Niedawno zdarzył się nam jeden taki przypadek, gdy Google Chrome dla komputerów Mac losowo otwierał automatycznie strony ze spamem podczas przeglądania sieci, co było naprawdę irytujące, a także stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Malwarebytes dla komputerów Mac

W przypadku, gdy komputer Mac jest zainfekowany adware lub złośliwym oprogramowaniem, możesz zauważyć następujące działania:

  • niechciane wyskakujące reklamy pojawiające się w nowych kartach podczas przeglądania stron internetowych
  • Strony internetowe automatycznie przekierowują do witryn spamu
  • Pełnoekranowe wyskakujące okienka i powiadomienia o znalezieniu wirusa
  • Reklama informująca o konieczności wyczyszczenia komputera Mac za pomocą programu MacKeeper
  • Niepożądane programy typu adware instalowane bez zgody użytkownika

Być może, jeśli w Twoim systemie z systemem Mac OS występuje któryś z powyższych problemów nawet po usunięciu podejrzanych rozszerzeń lub zresetowaniu ustawień przeglądarki, zalecamy przeskanowanie komputera. Aby to zrobić, pobierz Malwarebytes for Mac które oferuje skuteczne rozwiązanie do skanowania komputera Mac i usuwania wszelkich niebezpiecznych zagrożeń, które mogą powodować wymienione problemy. Ta przydatna aplikacja z eleganckim interfejsem użytkownika szybko skanuje system w tle i powiadamia użytkownika o adware i potencjalnie niechcianych programach, które mogą spowalniać pracę komputera Mac. Jest ona łatwo dostępna z poziomu paska menu i często sprawdza aktualizacje ochrony.

Malwarebytes for Mac_menu bar

Skanowanie komputera Mac w poszukiwaniu adware i zagrożeń

Spróbowaliśmy użyć Malwarebytes for Mac i ta aplikacja szybko znalazła adware i pozwoliła nam łatwo się go pozbyć. Po dezynfekcji nie zauważyliśmy żadnych niechcianych wyskakujących okienek ani spamu podczas przeglądania stron internetowych. Zaleca się jednak przeskanowanie systemu co najmniej dwukrotnie. Oprogramowanie jest bezpłatnie do użytku ale ochrona w czasie rzeczywistym i automatyczne aktualizacje zabezpieczeń są włączone w wersji Premium. Wraz z ostatnią aktualizacją dodano obsługę systemu macOS High Sierra (v10.13), jak również.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka