Natychmiast zapisuj pliki internetowe na Dropbox i Google Drive w Chrome dzięki Ballloon

Istnieją usługi internetowe i rozszerzenia umożliwiające bezpośrednie zapisywanie plików z sieci do usług w chmurze, ale niektóre z nich są albo uszkodzone, obsługują adware lub wymagają od użytkownika wykonania kilku kroków w celu wykonania potrzebnych czynności. Ballloon to ciekawe i przydatne rozszerzenie dla przeglądarki Chrome, które oferuje możliwość zapisywania obrazów, plików PDF, plików internetowych i linków bezpośrednio do głównych usług w chmurze, takich jak Dropbox i Google Drive. Dzięki temu nie trzeba najpierw pobierać, a następnie przesyłać żądanego pliku do chmury, ponieważ Ballloon przesyła go bezpośrednio jednym kliknięciem!

Ballloon for Chrome oferuje najszybszy sposób zapisywania plików internetowych w usługach w chmurze. Wystarczy początkowo połączyć swoje konta Google i Dropbox, aby zezwolić na przesyłanie plików, a potem można już działać. Aby zapisać obraz lub zdjęcie ze strony internetowej, wystarczy najechać myszą na obraz, a w prawym górnym rogu pojawi się mała ikonka. Następnie kliknij dowolny z nich, aby zapisać plik w chmurze. Zapisane pliki znajdują się w specjalnym folderze o nazwie „Ballloon” w Dropbox i Google Drive. Pliki są zapisywane w ich rzeczywistym rozmiarze i pokazuje wyskakujące powiadomienia, jak pliki latać i przyjechać. Aby zapisać łącza do stron internetowych, plików PDF itp., Kliknij łącze prawym przyciskiem myszy i kliknij opcję „Zapisz łącze w”, aby wybrać jedną z usług.

04-07-2014 18-24-03

contextmenublue

Na wszelki wypadek, gdybyś zapomniał, które pliki zostały wysłane gdzie, odwiedź stronę Ballloon Departures, aby zobaczyć zadania transferu wraz z ich miejscem docelowym i czasem odjazdu. Jest to przydatna usługa, jeśli chcesz pobierać pliki z sieci do wspólnego miejsca i mieć do nich dostęp w dowolnym momencie. Podobno wkrótce pojawi się wsparcie dla OneDrive i Box.

Wskazówka: W ustawieniach chmury Ballloon można zmienić domyślny folder docelowy i łatwo odłączyć każdą z usług.

Łącze – Ballloon dla Chrome