Oto jak możesz zarchiwizować rolki na Instagramie 2021

Od czasu zakazu TikTok, Instagram Reels odnotował ogromny wzrost w Indiach w zakresie krótkich treści wideo. Ci, którzy uwielbiają tworzyć szpulki wideo, na pewno zauważyli, że nie ma możliwości zarchiwizowania pliku Instagram Reels. Cóż, opcja archiwizacji rolki była dostępna wcześniej, ale Instagram postanowił ją wycofać z niewiadomego powodu. W rezultacie ludzie mają teraz możliwość usunięcia rolki tylko wtedy, gdy chcą ją ukryć przed społecznością Instagrama. Podobna sytuacja miała miejsce w przeszłości, gdy firma usunęła funkcję wstrzymywania nagrań na Instagramie.

Nie można archiwizować filmów na Instagramie?

podczas korzystania z aplikacji Instagram pozwala archiwizować posty, W przypadku historii i filmów na żywo nie ma opcji archiwizowania szpul. Jak na ironię, Facebook Reels oferuje funkcję ‘Edytuj prywatność&#8221, dzięki której możesz zdecydować, kto może zobaczyć Twoje nagranie. Niestety, podobnego ustawienia nie ma w aplikacji Instagram 2021 na iPhone’a i Androida. W przeciwieństwie do postów na Instagramie, nie można nawet archiwizować filmów w rolkach dodanych do siatki profilu. Wydaje mi się, że Instagram usunął tę funkcję, aby nie obciążać swoich serwerów stertą niepublikowanych kołowrotków.

Wybierz, kto może zobaczyć Twoją rolkę na Facebooku
Zmień ustawienia prywatności dla zdjęć na Facebooku

Dlaczego opcja archiwum ma znaczenie? Usunięcie nagrania powoduje usunięcie go dla wszystkich, ale można je przywrócić w ciągu 30 dni. Z kolei funkcja archiwum przenosi Twoje zarchiwizowane treści do specjalnej sekcji ‘Archiwum. Oznacza to, że gdy zarchiwizujesz swój post, żaden inny użytkownik oprócz Ciebie nie będzie mógł zobaczyć zarchiwizowanych postów.

Większość użytkowników po prostu usuwa swoje filmy, aby trwale usunąć je z Instagrama. Możesz jednak zarchiwizować zdjęcia na Instagramie, aby móc je później obejrzeć i pielęgnować wspomnienia.

Co mogę zrobić, aby zarchiwizować rolkę z Instagrama?? Niestety, nie ma możliwości archiwizowania filmów na Instagramie po ich opublikowaniu. Istnieje jednak kilka rozwiązań, których możesz użyć, aby zachować swoje filmy przed ich usunięciem.

Jak zarchiwizować nagrania z Instagrama?

Opcja 1: Zapisz rolki z Instagrama w rolce aparatu

Wykonaj poniższe kroki, aby pobrać nagranie wideo, które zostało opublikowane na Instagramie. Oto, jak można to zrobić na telefonie iPhone.

1. W aplikacji Instagram przejdź do swojego profilu i dotknij zakładki ‘Rolki&#8221. znajdź swoje nagrania w aplikacji instagram
  2. Otwórz rolkę, którą chcesz zapisać w swojej galerii.
  3. Stuknij przycisk przycisk elipsy (ikona z trzema kropkami) w prawym dolnym rogu. szpule na instagramie
  4. Wybierz “Kopiuj link”. skopiuj link do rolki z Instagrama
  5. Odwiedź stronę internetową, np igram.io lub instavideosave.net.
  6. Wklej link w polu Wstaw link i kliknij “Pobierz”. Stuknij przycisk “Pobierz .Naciśnij przycisk mp4” i wybierz opcję Pobierz, aby zapisać rolkę. pobieranie rolki na iPhone'a
  7. Po zakończeniu pobierania otwórz aplikację Pliki i przejdź do “Pobrane”.
  8. Otwórz pobraną rolkę i dotknij przycisku “Udostępnij” w lewym dolnym rogu. jak zapisać zdjęcia instagramowe w rolce aparatu na iPhonie
  9. Stuknij w “Zapisz film”Aby zapisać rolkę w aplikacji Zdjęcia.
  10. Teraz możesz usunąć konkretną rolkę z Instagrama.

UWAGA: Filmy pobrane tą metodą zostaną zapisane w Twojej galerii wraz z muzyką.

RELATED: Jak pobrać nagrania wideo z Facebooka

Opcja 2: Zapisz film jako wersję roboczą

Stworzyłeś rolkę, której jeszcze nie opublikowałeś? W takim przypadku możesz zapisać rolkę jako wersję roboczą i uzyskać do niej dostęp w dowolnym momencie z poziomu aplikacji Instagram. Aby to zrobić, utwórz rolkę i stuknij w przycisk “Zapisz jako wersję roboczą”opcja na dole ekranu Udostępnianie. Następnie otwórz folder Wersje robocze, aby znaleźć swoje wersje robocze filmów na Instagramie w jednym miejscu.

jak zarchiwizować rolki na instagramieSłowo o ostrożności: Filmy w rolkach zapisane jako wersje robocze są automatycznie usuwane po odinstalowaniu lub wylogowaniu się z konta na Instagramie.

WSKAZÓWKA: Możesz również pobrać wstępną wersję filmu do rolki aparatu w swoim smartfonie. Do tego,

1. Przejdź do sekcji ‘Wersje robocze szpul‘ w aplikacji Instagram. szkice szpul na Instagramie
  2. Otwórz rolkę, którą chcesz zapisać.
  3. Stuknij opcję ‘Edytuj&#8221 w prawym górnym rogu. edycja wersji roboczej filmu na instagramie
  4. Stuknij przycisk ‘Pobierz&#8221 (ikona strzałki w dół) na ekranie podglądu. zapisz szkic wideo z instagrama do galerii
  5. Projekt rolki zostanie teraz zapisany w Twojej galerii. Zwróć uwagę, że nagranie zostanie zapisane bez dźwięku, jeśli zawiera dźwięk z biblioteki muzycznej Instagrama.

POWIĄZANE HISTORIE:

• Jak przesyłać pełne rolki na swoją historię na Instagramie