Oto, jak wyłączyć wyciszanie połączeń w systemie iOS 14 na telefonie iPhone

W systemie iOS 13 i nowszych dostępna jest funkcja Wyciszanie nieznanych rozmówców funkcja pomagająca pozbyć się spamu i blokować połączenia od nieznajomych. Gdy funkcja ta jest włączona, połączenia przychodzące od nieznanych numerów i osób spoza listy kontaktów są automatycznie wyciszane. Jeśli jednak istnieje niezapisany kontakt, do którego wysłałeś wiadomość tekstową lub którego numer telefonu udostępniłeś w wiadomości e-mail, połączenia telefoniczne z tego numeru będą nadal dzwonić.

Ta funkcja jest przydatna, gdy chcesz uniknąć otrzymywania spamu i połączeń telemarketingowych. Jednocześnie możesz przegapić ważne połączenia od osób, z którymi nie miałeś do czynienia w przeszłości, podczas rozmowy telefonicznej. Połączenia telefoniczne od takich niezapisanych kontaktów nie są też wyświetlane w formie powiadomienia, a jedynie w dzienniku ostatnich połączeń. Mimo to opcja Wycisz nieznanych rozmówców nie jest domyślnie włączona.

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na przegapienie ważnych połączeń od nieznanych numerów, takich jak rozmowa o pracę lub przesyłka kurierska, warto wyłączyć wyciszanie połączeń w telefonie iPhone. W ten sposób będziesz mieć pewność, że ważne połączenia nie zostały zignorowane lub odrzucone bez Twojej wiedzy i zgody.

Zobaczmy teraz, jak można wyłączyć wyciszanie połączeń na telefonie iPhone z systemem iOS 14.

Jak wyciszyć połączenia na telefonie iPhone

  1. Przejdź do Ustawienia > Telefon. ustawienia telefonu w telefonie iPhone
  2. Stuknij opcję “Wyciszenie nieznanych rozmówców”. wyciszanie nieznanych rozmówców na telefonie iPhone
  3. Wyłącz przycisk przełączający obok opcji Wyciszenie nieznanych rozmówców. wyciszanie połączeń telefonicznych na telefonie iPhone

To wszystko. Teraz wszystkie połączenia przychodzące będą wykonywane i będą dzwonić tak jak zwykle.

Czy połączenia na iPhonie są nadal wyciszane?? W takim przypadku upewnij się, że w telefonie jest włączona opcja Tryb „Nie przeszkadzać NIE jest aktywne. Dzieje się tak dlatego, że iPhone wycisza połączenia przychodzące, a także alerty i powiadomienia, jeśli funkcja DND jest włączona. W zależności od wyboru połączenia są zawsze wyciszane lub tylko wtedy, gdy iPhone jest zablokowany.

Istnieją dwa sposoby włączania lub wyłączania funkcji Nie przeszkadzać.

  1. Przejdź do Ustawienia > Nie przeszkadzać. Wyłącz przełącznik obok opcji “Nie przeszkadzać”. wyłączanie trybu
  2. Otwórz Centrum sterowania i stuknij ikonę półksiężyca, aby włączyć lub wyłączyć tryb Nie przeszkadzać na telefonie iPhone lub iPadzie. ustawienie Nie przeszkadzać w Centrum sterowania w systemie iOS

Opcjonalnie możesz zaplanować tryb Nie przeszkadzać, a nawet zmienić jego ustawienia zgodnie z własnymi preferencjami.

RELATED: Jak wyciszyć połączenia od jednej osoby na telefonie iPhone?

Wskazówka: Ręczne blokowanie spamu i marketingowych połączeń telefonicznych

Jeśli funkcja Wyciszenie nieznanych rozmówców firmy Apple nie jest dla Ciebie idealna, możesz ręczne blokowanie niechciane połączenia od nieznanych osób. Aby zablokować określony numer telefonu lub rozmówcę na telefonie iPhone, wykonaj następujące czynności.

  1. Otwórz aplikację Telefon i stuknij przycisk Recents zakładka.
  2. Stuknij przycisk Info przycisk obok konkretnego numeru telefonu lub kontaktu, który chcesz zablokować. historia połączeń w telefonie iPhone
  3. Przewiń w dół i stuknij w przycisk “Zablokuj tego rozmówcę”. zablokować numer telefonu w telefonie iPhone
  4. Stuknij “Zablokuj kontakt” ponownie, aby dodać osobę lub rozmówcę do listy zablokowanych.

UWAGA: Gdy zablokujesz numer telefonu lub kontakt, nie będziesz już otrzymywać od tej osoby połączeń telefonicznych, wiadomości ani rozmów FaceTime.

Aby zarządzać zablokowanymi kontaktami lub numerami telefonów, które zostały zablokowane na telefonie iPhone, przejdź do Ustawienia > Telefon > Zablokowane kontakty.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka