Połącz kartę Aadhaar z Bank of Baroda online bez bankowości internetowej

Jeśli jesteś obywatelem Indii, musisz wiedzieć o karcie Aadhaar, unikalnym 12-cyfrowym numerze identyfikacyjnym wydawanym przez rząd Indii za pośrednictwem Unique Identification Authority of India (UIDAI). Karta Aadhaar wydawana wszystkim mieszkańcom Indii opiera się na ich danych biometrycznych i demograficznych, dzięki czemu służy jako ważny dowód tożsamości i dowód adresu. Jak być może wiesz, rząd Indii wprowadził obowiązek powiązania Aadhaar z numerem telefonu komórkowego, PAN i kontami bankowymi przed 31 marca 2018 r., aby móc kontynuować usługi i korzystać z wielu programów rządowych.

Być może, jeśli jesteś posiadaczem konta w Bank of Baroda, powinieneś teraz połączyć swoje konto bankowe z kartą Aadhaar. Można to zrobić na kilka sposobów: w trybie offline, odwiedzając oddział banku, w trybie online, korzystając z bankowości internetowej (wymaga podania identyfikatora użytkownika i hasła) oraz za pomocą wiadomości SMS. Osobiście próbowałem połączyć moje konto BOB z Aadhaar zarówno metodą online, jak i SMS-em, ale obie te metody zakończyły się dla mnie niepowodzeniem. Dzisiaj podam najprostszy sposób na połączenie Aadhaar z Bank of Baroda online, używając weryfikacji opartej na OTP i nie wymagającej podawania danych bankowości internetowej. Jest to oficjalna metoda i wydaje się, że została wprowadzona przez bank niedawno.

Zanim przejdziesz dalej, miej pod ręką numer swojej karty Aadhaar i numer konta bankowego. Upewnij się też, że Twój numer telefonu komórkowego jest zarejestrowany zarówno w Twoim koncie bankowym, jak i w systemie Aadhaar, aby otrzymać OTP.

Jak połączyć Aadhaar z Bank of Baroda Online

1. Odwiedź stronę bobibanking.com i kliknij opcję “Weryfikacja Aadhaar” na lewym pasku bocznym. Alternatywnie możesz bezpośrednio odwiedzić ten link: eserve.bankofbaroda.com/kycupdate

2. Na stronie weryfikacji KYC wprowadź 14-cyfrowy numer konta w Bank of Baroda i numer telefonu komórkowego.

Połącz Aadhaar z Bank of Baroda Online

3. Następnie kliknij na zakładkę “Generuj OTP&#8221. Wpisz OTP otrzymany od banku i kliknij Zatwierdź.

4. Zostanie otwarta nowa strona internetowa. Wybierz swój identyfikator klienta z menu rozwijanego i wprowadź swój numer Aadhaar.

Uwaga: Na tej samej stronie należy wybrać cel dla uwierzytelniania i rozsiewania danych Aadhaar. Możesz wybrać opcję „Uwierzytelnij mój Aadhaar w UIDAI i połącz mój Aadhaar z moim kontem w celu przeprowadzenia transakcji AEPS” lub zarówno dla transakcji DBT, jak i AEBS lub dla celów nie związanych z transakcjami. Dla tych, którzy nie wiedzą, że AEPS odnosi się do Aadhaar Enabled Payment System, podczas gdy DBT odnosi się do Direct Benefits Transfer.

5. Kliknij pole wyboru potwierdzenia i kliknij zakładkę “Pobierz Aadhaar OTP&#8221. Po wprowadzeniu OTP otrzymanego z Aadhaar, użytkownik zobaczy swoje dane z UIDAI.

6. Kliknij kartę Prześlij. Na stronie pojawi się teraz informacja, że “Twoja prośba o powiązanie/uwierzytelnienie Aadhaar została przesłana pomyślnie&#8230”.

To wszystko! Należy zauważyć, że proces weryfikacji może potrwać kilka dni.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka